Jump to content

E46 320Cd M PAKET an 2006


Liw

Recommended Posts

Vand BMW E46 320cd

 

An:2006

KM:160000

Euro 4

Injectie common rail

150 cp

ITP efectuat Ianuarie 2014

Cutie viteze: manual, 6 trepte

Culoare: Sparkling graphite metallic

Inmatriculat RO, taxa nerecuperata (ofer dovada anaf)

Directie schimbata Lamforder in 2013

Revizie iarna completa inclusiv releu bujii si bujii + filtru epurator

Jante vara OEM style 67 - 1000 euro (cost care se poate scadea din pretul masinii)

Jante iarna OEM style 44 cu cauciucuri NOI Pirelli - 800 euro (cost care se poate scadea din pretul masinii)

Triple OEM led

 

Dotari:

 

M PAKET interior - exterior

 

Interior M3 alcantara + Nappa, full electrice pe 6 directii, incalzite, lombar electroc, aripioare laterale electrice

Plafon negru M

Pedala repaus M

Nuca schimbator M short

Volan M alcantara multifunctional

Buton deschidere portbagaj din interior

Pachet lumini comfort (citit,plafon,podea)

Trimuri Piani Black

Pacet nefumatori

Suport pahare

Perdeluta electrica

Computer bord

Cruise control

Finala 330i OEM

Spoiler fata si spate M PAKET

Praguri M PAKET

Eleron M PAKET

Navi DYNAVIN D99 (3500 lei, cost care se poate scadea din pretul masinii)

Senzor presiune roti

DSC

4 geamuri electrice

Oglzini electrice si incalzite

Cotiera piele

 

Nu raspund la commenturile off-topic

Pretul il negociem dupa ce s-a vazut si s-a probat masina

Accept orice testare

Accept schimb cu E92 M PAKET impecabil facelift (maxim 150000 km si 20000 euro)

Posibil si schimb cu E46 diesel daca este ingrijit + diferenta.

 

PRET: 10999 euro

 

 

 

post-62882-0-15725100-1390689514_thumb.jpg

post-62882-0-95029500-1390689521_thumb.jpg

post-62882-0-44751700-1390689532_thumb.jpg

post-62882-0-66279400-1390689550_thumb.jpg

post-62882-0-40660700-1390689569_thumb.jpg

post-62882-0-96253800-1390689583_thumb.jpg

Edited by Liw
  • Like 2
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

eu asa caut si as vrea sa ma incadrez in suma mentionata... e mai greu dar totusi sunt 4 ani diferenta intre masini si 10000 euro...

Poate fi din 2010 la sfarsit si 150000. Nu trebuie sa fie 2012 si 50000 km...

Edited by Liw
  • Like 1
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta eu zic ca nici nu isi doreste prea mult sa o vanda. Pur si simplu daca ia pretul asta pe ea o da daca nu nu.

Poate gaseste vreun pasionat (de fapt nu neaparat pasionat ci magnat, bogatan) care isi doreste neaparat un e46 aranjat iar al lui are cateva dotari destul de rare si misto (anul 2006, diesel, interior M adevarat etc).

 

Felicitari pt masina e facuta cu mult gust.

Edited by CosminE46
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

320cd oricat ar fi de chel din 2006 nu gasesti sub 8000..

 

ce cuprinde pachetu nefumatori? ceva cu minus..?

 

lumea nu compara… toti vor ieftin :) Eu am invatat sa nu ma mai uit la pret ci sa fac raportul calitate/pret.

 

Pachetul nefumatori nu are leduri in scrumiere si "scrumierele" nu au partea de fier unde stingi tigara, sunt simple de plastic. Dar la a mea am pus led.

  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Pune si dotarile cu care a venit masina!

Vad ca multi sunt pacaliti de ce ai adaugat tu pe urma si cred ca asa a venit masina construita.

 

Poate vreau sa cumpar masina asa cum a fost ea initial dotata si nu-mi pasa de ce ai adaugat tu.

 

Nu exista varianta ClupSport pe 320 coupe diesel si multi natarai pot fi pacaliti de adaugirile tale.

 

Fa o varianta de pret si pentru masina originala sa stie oamenii pe ce platesc banii pe care ii ceri.

Edited by iustine36
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pune si dotarile cu care a venit masina!

Vad ca multi sunt pacaliti de ce ai adaugat tu pe urma si cred ca asa a venit masina construita.

 

Poate vreau sa cumpar masina asa cum a fost ea initial dotata si nu-mi pasa de ce ai adaugat tu.

 

Nu exista varianta ClupSport pe 320 coupe diesel si multi natarai pot fi pacaliti de adaugirile tale.

 

Fa o varianta de pret si pentru masina originala sa stie oamenii pe ce platesc banii pe care ii ceri.

 

Sunt doar 2 variante de vanzare:

 

10999 asa cum se vede in poze

9200 cu roti de tabla de iarna si cd player OEM.

Daca vrei sa cumperi fara dotarile astea, nu e masina pe care o cauti.

  • Like 1
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca daca va uitati pe mobile nu o sa găsiți coupe din 2006 cu toate dotările astea sub 9000-9500.... E un pret mare dar cred ca face toți banii la cum arata, asta daca si merge la fel de bine.

 

+ 500 drum + 1000 taxa.

Sa zicem ca, fiind rulat in RO, sa se compenseze drumul si taxa si sa o vand la pretul de pe mobile. Dar parerea mea, in orice tara poti avea grija de masina daca faci reviziile la timp si o conduci cu grija ca doar e a ta si tii la ea...

 

Asadar, daca cineva e interesat, sa vina cu un anunt de pe mobile cu un coupe diesel 2006 cu dotarile de fata sau apropiat.

Edited by Liw
  • Like 1
  • Downvote 17
Link to comment
Share on other sites

Vad ca nu intelegi ce vreau sa iti transmit!

Ti-am spus sa ne zici dotarile cu care a venit masina din fabrica.

 

Poti sa faci asta?

 

P.S.: Ti-ai angajat experti in marketing sa-ti spuna ce pret sa pui?

Cine pune pretul unei masini, 10999,(99)?!?! Are si pet de bere si o punga de seminte prinse de volan? Promotie, ceva, ai?

Edited by iustine36
  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

daca matematica mea e corecta, cu jante de vara de tabla si fara navigatie, pretul iese 8.400 euro (11.000 - 1000 j. vara - 800 j.iarna - 800 navigatia); daca ar fi avut cutie automata, ar fi meritat suma asta.
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca omul trebuie sa incerce sa vanda la ce pret vrea el. Daca atat considera ca merita, din partea mea sa ia exact suma asta.

 

Cel mai simplu test e pe autovit, tocmai.ro etc, daca pretul are trecere acolo, si sunt mai multi oameni interesati, iti vei gasi cumparator.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg care e problema voastra cu pretul. Poate sa ceara cat vrea pe ea. O vinde - bine; nu o vinde - iarasi bine. Cu ce va afecteaza pe voi?

Daca stiti ceva despre masina, ca a fost lovita, ca are km dati inapoi, ca are probleme etc samd expuneti problema aici si comentam pana la anul. Dar asa? Care e problema?

 

P.S. Nu ma cunosc cu proprietarul si nici macar nu am schimbat 2 cuvinte cu el pe forum vreodata.

  • Like 2
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Eram sigur ca asa se va intampla din momentul in care m-a sunat Liviu sa ma intrebe daca merita sa o puna la vanzare pe club, pagini intregi de discutii legate de pret si atat, nimic concret. Veniti oameni buni cu oferte daca va intereseaza cu adevarat masina(alt pret, schimburi, etc), veniti sa o vedeti/testati si dupa vedeti ce e de facut. Iar legat de pret, toata lumea aduce in discutie pretul pietei dar, realist vorbind, piata inseamna 90% cazane/cazaturi/epave sau cum vrem sa le zicem care la 2-3000euro vor fi doar un interminabil calvar (financiar si emotional) pentru nefericitul viitor proprietar...

Masina este, dupa parerea mea, unul din cele mai frumoase e46 coupe din Romania(din Sibiu cu siguranta), intretinut corespunzator fara doar si poate, printre ultimele produse, cu dotari deloc de neglijat si cu un pret mai mare dar corect fata de restul...o vrei bine, nu o vrei, gaseste-ti alta mai buna(pentru tine) si lasa omu' sa-si vanda marfa ca poate s-o gasi un nebun/magnat/filantrop/multimiliardar/fotbalist :) sa o vrea si se sperie aiurea de gandul ca v-a ajunge subiect de gluma ca a dat 10k pe un "banal" e46. Offff...

Liviule, n-o mai da, o sa-ti para rau, ti-am zis mai multi, mai gandeste-te.

  • Like 6
  • Downvote 18
Link to comment
Share on other sites

O sa ii para rau? De ce? E frumoasa masina, dar nu e vreo raritate. Am avut si eu 325ci, mi-a placut enorm masina, dar nu m-as mai intoarce la un model similar. Eu l-am vandut in noiembrie 2011 (parca) cu 10.500E, fara pachet M, fara navigatie, cu multe piese schimbate insa. Pretul nu e enorm, eu zic ca se poate da la 10.000E cu tot ce e pe ea, daca nu necesita vreo revizie mai sanatoasa.

P.s. Deja a iesit din fabricatie E92, o masina superba dpmdv.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.