Jump to content

BMW 320dA E90 - JOY


chitsro

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dupa furtuna de aseara am ramas fara oglinzi, impreuna cu inca un e90 + un e60, au curatat tot din zona. Oglinzile mele erau inscriptionate "GR 27 JOY", daca le vedeti sa ma anuntati pe mine sau sunati la politie.

 

http://s3.postimg.org/748eemjhb/WP_20150801_09_26_58_Pro.jpg

 

http://s3.postimg.org/c45umkp3z/WP_20150801_09_27_21_Pro.jpg

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Romania...

E posibil sa ti le recuperezi Duminica din targ.

Acum se face aprovizionarea pt targ.

Daca tot sunteti parcati doi cu bmw-urile unul langa altul de ce nu puneti bani si va montati o camera sa supraveghere?

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cine imi poate spune de unde pot cumpara un set de oglinzi aftermarket? m-am uitat la autokarma si am gasit unele la 350 de ron setul..cam scumpe..

 

Am facut plangere la politie ieri, nu mi fac sperante sa le gaseasca...

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Oricum politia nu face nimic.

Aici te inseli,de obicei ii prinde.Mie mi-a venit hartie de la Politie ca i-au prins(dupa 1 si 1/2 ani) si judecatorul le-a dat drumul si o amenda de 600 de lei fiindca a considerat ca nu-s un pericol pt societate(f.tui morti-n gura si astuia).Bineinteles ca nici amenda o au platit-o(pe vremea aia un set de oglinzi la rep.era 950 lei).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am ajuns cu bine la Suceava, am condus 200 km fara servo. Cureaua am gasit-o insa fulia de la servo nu, vine doar pe original, am gasit una sh dar am zis pas pt ca cerea 200 ron pe ea in conditiile in care noua e 150...jecmaneala pe fata.

 

M-am suparat rau pe masina si i-am pus gand rau ca luna viitoare sa-i schimb toate consumabilele...indiferent de stare!

 

Ps: Suceava- Bucuresti o sa merg tot fara servo din pacate, sper sa ajung cu bine!

Edited by chitsro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce treaba are una cu alta?

 

Una e sa ai o masina care a fost conceputa sa nu aiba servodiretie si care pe deasupra mai are si jante mici cu pneuri inguste si alta e sa ai jante pe 17 cu cauciucuri 225/XX/R17.

Tragi de volan de innebunesti si e chiar periculos.

Adica nici macar la viteza nu e usor sa eviti ceva.

Chiar nu merita sa mergi o distanta atat de mare fara servodirectie daca ai de ales.

Edited by Service Premium
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai ia in considerare si contextul. Aici e vorba de un Logan fara servodirectie?

 

Ma refeream la masina asta, nu la modul general.

 

Mie mi-a picat pompa de servo la o masina si am tras de volan de m-a luat dreacu' si n-am mers mai mult de 10 km.

Ai condus vreodata o masina cu o problema d-asta sau vorbesti din basme si Logan-uri fara servo?

Vrei sa schimbi banda la 20-30 km/h? Trebuie sa tragi de volan cu ambele maini si dureaza mult mai mult. Sa indrepti rotile iar e o corvoada.

 

La fel de bine putem vorbi de inconstienta celor cu Pegas care n-au servodirectie daca bagam BMW E90 si Logan fara servo in aceeasi oala.

Edited by Service Premium
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am condus un golf 4 caruia i s-a stricat servo vreo 250 km si nu a fost nimic iesit din comun sau care sa aduca cu inconstienta. Mai greu a fost la intoarcerea din 3 miscari, dar in rest nu au fost probleme. Pe deasupra el stia de problema, nu se aventura la drifturi sau alte viraje luate blana, normal ca mergi mai precaut.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.