Jump to content

335i urs din '90


cyberax

Recommended Posts

Guest poleposition
Cica ar exista unu' la noi !

Este modificat cu motor de 5-ar !

Eu nu l-am vazut, dar s-au certat niste baieti p'aci pe forum, care urs e mai tare !

A... si parca l-au aratat si la ProMotor pe ProTV, sper sa nu ma insel !

205375[/snapback]

 

ala era urs cu motor de m5... marius txa

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Nu cred......oricum sunt vreo 3-4 ursi cu motoare de m5 .......

205428[/snapback]

 

naiba stie, intreaba-l pe @mariustxa ca e membru pe bmwclub :) ... chiar l-as intreba si eu daca il doare gatul dupa ce a vorbit de jos in sus cu klingoniana de Ciuhulescu :blink:

Link to comment
Share on other sites

on topic- de fabrica E30 a avut 2500 cmc maxim, inclusiv M3 EVO

205470[/snapback]

 

Am intrebat pt ca se lauda un baietas pe alfaclub ca a "facut" un urs 335i din '90 cu o alfa 147 1.9 diesel (180 cai cu cip). Cred ca o fi visat...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Am intrebat pt ca se lauda un baietas pe alfaclub ca a "facut" un urs 335i din '90 cu o alfa 147 1.9 diesel (180 cai cu cip). Cred ca o fi visat...

205475[/snapback]

 

stai linistit ca daca intri pe daciaclub ai sa vezi ce face Loganul bmw-uri in draci :blink: cred ca-mi iau Logan... e tare masina frate :)

Link to comment
Share on other sites

offtopic: am performanta sa fac un logan de 1.4 cu o dacie din 1985 (e drept ca am scos si untu din ea) iar cu bmwul nu m'am tras cu loganuri din simplu motiv ca nici cei cu clkuri nu se trag cu 101 (RATB'uri)....

ontopic: parca era un urs cu motor de m5 de vanzare pe 4tuning....

Edited by PhantomRo
Link to comment
Share on other sites

Se lauda cineva ca a "facut" un urs 335i din '90. Din cate am vazut pe lista oficiala, nu prea exista asa ceva. Ma poate lamuri cineva?

205371[/snapback]

 

 

Asta doar ca e din '85 http://bmw.masini.ro/anunturi-second-hand,BMW,75162.htm

Link to comment
Share on other sites

Nu este informatie oficiala BMW.

 

This is a private site and has no affiliation with BMW AG or a BMW dealer.

 

Pe realoem nu apare nici un 333i, asta inseamna ca daca in ETK nu exista asemenea model, fabrica nu a facut asa ceva, deci nu a existat.

Link to comment
Share on other sites

Misto ala si doar 50 mii km. :blink:

206263[/snapback]

 

 

Apropo, nu stiu daca este in regula acea masinuta pentru ca s-ar putea ca motorul sa nu fie omologat, mai era la vanzare si pe un sait celebru de tuning :) mai demult

Link to comment
Share on other sites

Apropo, nu stiu daca este in regula acea masinuta pentru ca s-ar putea ca motorul sa nu fie omologat, mai era la vanzare si pe un sait celebru de tuning :blink:  mai demult

206350[/snapback]

 

Pe bune nu cred ca ar trece RAR-ul si ITP-ul.....dar ce conteaza ? :)

Link to comment
Share on other sites

De ce sa nu treaca? :blink:

Singura conditie care se impune la schimbare motor este ca noul motor sa aiba o norma de poluare egala sau mai buna cu a vechiului motor. Cum - cel mai probabil - ursuletul avea non-euro inainte, motorul asta e ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.