Jump to content

E90 320dA - Frozen Blue


sm3agol

Recommended Posts

Multumesc Cristy!

Colantarea a fost 550 euro / +TVA daca e cazul + 90 lei la RAR schimbare culoare in carte + 27 lei talon nou la politie (aproximativ) - apropo de colantare, la DCM monteaza foarte bine, dar am cerut oferta la distribuitor si materialele sunt undeva la 300euro pentru masina..restul e manopera...

 

@Alex_wly mi-a fost frica sa nu o montez dupa gresit si sa nu mai fie perfect etansa etc ... dar am izolat cu folie toata zona si am vopsit in interior direct :rolleyes:

Am reusit sa activez si BFD cu ajutorul lui Alex_wly si daca este ok o sa postez aici rezolvarea + la topicul care il mai am deschis.

Link to comment
Share on other sites

daca faci plafonul/capota gen nu trebuie RAR (stiu ca e o regula si daca nu schimbi mai mult de 30% din masina nu se considera schimbare de culoare)

stai linistit ca la rar, nu ii intereseaza de noxele tale (care teoretic ai probleme doar la ITP dar si acolo scapi cu 10 lei in plus), eu am mers cu folii pe fata + parbriz si nici nu mi-am dat seama sa las geamurile...a verificat seria de caroserie si sanatate.

Link to comment
Share on other sites

De ce sa nu dai trapa jos?e foarte simplu.eu am demontat-o de 2 ori pentru curatare si uns

 

Scuze pentru Off...

Ce ai folosit la unsul trapei? Vreau sa o demontez si eu pentru revizie si ungere daca o sa fie cazul.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Exact cum functioneaza la WLY, asa a pus el descrierea, probabil e pe etape, la prima se aprinde doar ceata, la a 2-a se aprinde intermitent.

 

Eu unul asa am inteles...prima varianta nu ma incanta si nu m-ar ajuta deloc, a 2-a chiar ma gandeam de mult ca ar fii foarte interesant si eficient.

Link to comment
Share on other sites

Pentru FRM1 astea sunt setarile:

BFD_1_RL_BL_ERSCH_BILD = brake light

wert_03 = flashing

BFD_1_BL_M_ERSCH_BILD = 3rd Brake light

wert_03 = flashing

BFD_1_RL_BL_1_ERSCH_BILD = brake light 1

wert_03 = flashing

BFD_1_RL_BL_2_ERSCH_BILD = brake light 2

wert_03 = flashing

BFD_1_NSL_ERSCH_BILD = rear fog lamp

wert_03 = flashing

 

de la FRM2 in sus s-a introdus BFD2 (pentru BFD) si BFD1 (este si el, dar nu stiu ce face) - se pot face dupa cum se vede tot felul de combinatii (sa clipeasca franele normale, a 3-a frana din luneta, lumina de ceata)

Link to comment
Share on other sites

Exact cum functioneaza la WLY, asa a pus el descrierea, probabil e pe etape, la prima se aprinde doar ceata, la a 2-a se aprinde intermitent.

 

Eu unul asa am inteles...prima varianta nu ma incanta si nu m-ar ajuta deloc, a 2-a chiar ma gandeam de mult ca ar fii foarte interesant si eficient.

ti le fac eu ;)

 

Scuze pentru Off...

Ce ai folosit la unsul trapei? Vreau sa o demontez si eu pentru revizie si ungere daca o sa fie cazul.

Multumesc.

Am curatat-o pe unde se pusese mizerie la mecanisme cu un spray de contact...curata foarte bine.apoi am folosit un spray de uns.maine daca vrei iti spun exact.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a 2-a chiar ma gandeam de mult ca ar fii foarte interesant si eficient.

 

Adica asa cum e in filmuletul pus de mine?

 

Daca vrei cum e la mine, te ajut eu. 50 RON si folosesc cablul pe care l-am cumparat de la tine frantics.gif

Glumesc, evident :)

Le bibilim cand ne vedem (se poate activa in mai multe moduri - cele exterioare / cele interioare / cel de la luneta / ceata / avariile +/- intermitent).

Edited by mgs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.