Jump to content

E91 318dA 2011


Andrei_VUV

Recommended Posts

Si eu m-am uitat la lupe dar n-am vazut inscriptia respectiva. Dar sunt adaptive, le-am testat. Ia si tu de volan pe loc si vezi imediat. Lasa ce zic altii ca multi n-au habar. Fiecare vorbeste din auzite, c-a zis x c-a zis y :)

Barile nu stiu cat costa , de ce te tenteaza? ;)

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Si eu m-am uitat la lupe dar n-am vazut inscriptia respectiva. Dar sunt adaptive, le-am testat. Ia si tu de volan si vezi.

Barile nu stiu cat costa , de ce te tenteaza? ;)

 

nici nu stiu ce sa fac ....la tine arata fain pt ca e alba ...nu stiu la mine cum ar arata ..tu ce zici?

Link to comment
Share on other sites

In suportul din bord nu intra ca e prea lata. I-am gasit loc doar in spate. Am geamuri fumurii pe spate si rezista apa cat de cat ;)

Apropo de geamuri..si cele din fata au o tenta mai inchisa si protectie UV. La drum lung cu soare din laterale chiar ajuta. Nici nu mai am nevoie de folie.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

iti dai seama ca daca aveai manuala era -1L, deci scoteai un consum de 1.9-2 (maxim) :super: incarcata full cum ai zis , si 5 persoane, ca daca nu erau nici bagajele nici oamenii, poate iti crestea motorina in rezervor..
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

In Buc e altceva normal :)

Aici la mine scot maxim 8.5.

La dus spre Predeal mi-a luat cam 6.3-6.5 si n-am mers chiar incet , plus ca spre Trei Brazi am zis sa incerc s-o tin mai turata si pe modul manual. ;)

E un pic cam enervanta in D cand urci pe drumuri de genul. Asa pana la Sinaia pe serpentine e ok.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru minusuri baieti. Oricum nu am mintit, ala a fost consumul, 6.3 la dus si 3.4 la intoarcere pana acasa. La vale ce-i drept. Iese o medie de 4.85.

Am resetat cand am plecat din Ploiesti si inca odata la plecare din Predeal.

Nu vad care e supararea in final ;)

La prima vedere n-ar parea ca ar consuma mai mult decat fostul e90 manual desi e91 e automata. Cam asa aveam consumul si la e90. Nu observ diferente, poate doar in oras sa fie mai mare un pic la e91.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

La E91 cu M47N2 si cutie manuala, Bucuresti-Predeal-Bran si retur imi iese 5,7 cu tot cu bare transversale montate pe sinele de sustinere.

 

Chiar sunt curios daca motorul tau in combinatie cu cutia automata poate sa scoata sub 10 in Bucuresti. Sub 10-11 n-am reusit pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.