Jump to content

Noul X6 F16


MuscleMike

Recommended Posts

Un X4 mai mare la exterior cel putin. Nu-mi place ca din fata prea seamana toate X3 FL cu X4 cu X5 si acum X6. Spatele imi place in mod deosebit fata de varianta precedenta. Am "emotii" legate si de difuzorul ala de aer de pe aripi... Pe strazile noastre o sa se cam stropeasca zona aiA ..sau poate ma insel :) Poate am sa reusesc sa fac un test cand o sa apara.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

P.S: Ce vrei sa insinuezi Mike ca ai dat deja comanda ? :rolleyes: :laugh:

 

:OOOOOOOOOOOOOO

asa se deduce

 

 

Hmm...nu am vrut sa induc pe cineva in eroare si daca am reusit imi fac "mea culpa". X-ul actual a "papat" ceva mai multe investitii decat eram hotarat asa ca va mai ramane cel putin pana la anul...oricum m-am "linistit" sa zic asa dupa ce am vazut F16-le si nu vorbesc despre interior unde e clara treaba... :pardon:

Link to comment
Share on other sites

nu pare nicicum "All New", e mai degraba un face-lift, ce-i drept nici nu stiu cat de mult l-ar putea schimba ca si forma :), fac si ei ca si Audi cu Q7, trag de modelul ala de 10 ani aproape, ii tot fac face-lifting, daca se vinde si asa la ce sa arunce banii pe R&D pentru un model cu adevarat nou cand astea se vand oricum, mai schimbam un far, un stop, aruncam un bord nou, 2-3 grile pe afara il marketizeaza ca "all new" si aia e...se vinde nu-i problema, lumea e avida de "cat mai nou" :)
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mda...acuma am vazut...daca nu da-ti play la filmuletu lu Inside...se vede "crevasa" de la stopul spate si se continua pana la usa spate si cred ca pana jos...parca e din alt film...nu scoate nimic in evidenta...e doar acolo...o scobitura in caroserie...

 

P.S. Tre sa caut commentul unuia pe youtube...e mortal mortal...

Edited by MscleMike
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca nu se poate modifica si garda la sol,era ideal sa poate ajunge pana la 160mm,asa cum poate Cayenne.

 

In rest,atat Cayenne cat si RRS,ML,X5/6 sunt suvuri de sosea,nu de off-road,nu poti merge in off-road cu jante pe 20.

 

Chiar daca sistemul 4x4 de la Cayenne,Rrs,etc este mai complex,mai bun pt teren nu este decat marketing si imagine,repet nu se poate face off-road cu jante pe 20.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Fata de Bmw X5, laterale si spate de la X4 cu o cosmetizare usoara si....voila Bmw X6. Vechiul model avea un atu, anume arata interesant pt ca SAV Coupe era unic insa asta nici original nu mai este si a ramas la fel de inutil.X5 all the way....
Link to comment
Share on other sites

La ani lumina distanta de Porsche si Range Rover, in interior e super, afara e extrem de subiectiv.

 

haha da, dar in urma. crede-ma, le-am avut sau le am pe alea doua, am avut si x6.

mi se pare o porcarie cu sonerie, te uiti cu lupa sa vezi deosebire fata de anteriorul. nu mai sunt in stare sa faca nimic nou. mi-e ciuda si de aia iau alte marci - Porsche, range. sunt cum spui ani lumina (alea) inainte. daca ar face ceva realmente nou maine as reveni la bmw.

cat despre success, vedeti-va de treaba, nu va amagiti. am strabatut mare parte din Europa in ultima luna, numeri pe degetele de la o mana x5 nou pe strada, cayenne, rr, plin ca si in bucuresti daca ati remarcat.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu arata foarte rau X6-ele nou...imi place spatele in mod deosebit, ca au facut luneta aia mai mare si probabil ofera o vizibilitate mai buna.

 

Cat despre Porc si RR, sa fim seriosi, joaca in alta liga...inclusiv cu preturile :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.