Jump to content

Recommended Posts

Din punctul meu de vedere se vede clar ca bujia nu a fost introdusa stramb, se vede cat de intact este restul filetului din partea de sus.

 

Ca a fost stransa mai tare este posibil, NU neg asta, nu le-am montat eu personal sa confirm sau sa neg.

 

Dar sub nici o forma nu a fost montata stramb, oricine cu un minim de cunostinte tehnice poate vedea asta.

 

Este clar ca la acel cilindru cu pricina s-a intamplat ceva.

 

 

Edited by Robert
  • Like 1
  • Downvote 15
Link to comment
Share on other sites

Daca tot comentezi pe toate topicurile posibile, filetul de jos de sub de ce oare este tot intact? Oare nici acela nu trebuia sa fie afectat?

 

Ca a fost mai strans, sau ca dupa ce au fost montate in loc sa fie desfacut a mai fost strans putin cu motorul incins oare nu se blocheaza mai rau?

 

In fine, nu NEG nimic, ci doar imi fac o parere din ce vad in pozele postate de Mihai.

  • Like 2
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

E dreptul meu sa comentez oriunde am chef atata timp cat respect regulamentul.

 

Nu e intact deloc. Diferenta e ca nu e plin de aluminiu. Dar e distrus si ala.

 

Felul in care vezi lucrurile e gresit pentru ca scoti din ecuatie greseala posibila a angajatilor tai.

Practic nu vrei sa concepi ca poate cineva de la tine a gresit, dar arunci vina in alta parte. Ma rog, o mentalitate foarte des intalnita.

Si eu gresesc, la fel ca tine sau orice alt mecanic. Nu exista oameni perfecti. Ceea ce face diferenta este asumarea sau neasumarea responsabilitatii.

 

Service Premiu ,dar ce faci acum il critici pe pretenarul tau?nu mai sunteti amici?

 

Daca imi aduc bine aminte acum vreo doi ani cand am avut probleme cu el din cauza lipsei de profesionalism, pe atunci el lucra la masini si i-am facut observatie pe forum imi trimitei PM-

 

-uri cum ca poate este o greseala ,ca el este mecanic bun,poate ma insel ....etc

 

Partea frumoasa este ca "pica mereu in picioare" indiferent de situatie....goodjob.gif

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil ma confunzi cu altcineva.

Niciodata n-am fost amic cu Robert TAU. Si, sa-ti dau eu acum 2 ani pm-uri prin care sa-l scot basma curata, chiar nu cred.

 

Eu nu sunt de partea cuiva pe baza de simpatii. Incerc sa postez cat mai obiectiv si sunt de partea celor care au argumente logice si de bun simt.

In acest caz, clientul este cel care a demonstrat ca are dreptate.

 

L.E: E posibil sa ma fi intrebat tu ceva pe mine, dar sa-ti fi dat eu pm din proprie initiativa, chiar nu cred.

L.E2: Daca-mi amintesc bine, tu esti cel care pretindea de la bimmer service niste bani pentru ca ai avut probleme in Italia dupa ce ti-a schimbat ceva la masina si aveai pierderi de ulei si ai dat nu stiu ce suma ca sa schimbi garnitura de capac tacheti.

Evident ca mi s-a parut o tampenie pentru ca ai venit in Romania sa faci o lucrare, dar apoi cereai despagubiri la nivel de Italia + garantie internationala pentru niste pierderi de ulei. Cu mentiunea ca asa imi amintesc eu povestea.

Tu poate plecai cu masina pe alt continent sau intr-o realitate paralela unde reparatia aia costa o suma ridicola. Ce treaba are service-ul din Bucuresti cu treaba asta? Pana la urma, atunci cand alegi sa faci o lucrare in alta tara decat cea in care traiesti ca sa iesi mai ieftin, trebuie sa-ti asumi o parte din risc pentru ca in mod evident nu prea ai cum sa mai beneficiezi de garantie.

Dar asta e o discutie fara legatura cu subiectul de acum.

Edited by Service Premium
Link to comment
Share on other sites

O intrebare totusi ... La o asemenea operatiune nu ar trebui folosita o cheie dinamometrica. Banuiesc ca un service ar trebui sa fie echipat cu asa ceva.

 

sunt multe de spus pe tema asta, daca avea notate lucrarile facute de mecanicii lui il putea trage la raspundere exact pe ala care a dat buleala

 

asa el spune ca toate bujiile le-a montat cu mana si cand colo afli ca are 5 mecanici si nu stie care din ei este vinovat, mai ales daca ai vreunul mai prietenos iti face 2-3 nefacute si iti strica toata tovarasia cu clientii tai care de fapt vin la tine pentru ca te cunosc si ptr ca te stiu de mecanic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.