Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Am fost si eu la bimmer cu e46-le meu pentru o diagnoza si un test de rampa, si am plecat multumit de acolo. Mi s-a explicat ce trebuie facut, mi s-a facut foaie la masina, am stabilit cu ei timpi si costuri...personal, am plecat cu un feedback pozitiv de la ei, si voi revenii sa-mi termin cele cateva mici reparatii pe care nu am apucat sa le fac din cauza timpului.

 

P.S. Am ajuns la ei, la recomandarea unui prieten cu e90, foarte foarte pretentios :)

Edited by paulikk
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Am fost la bimmer pentru mai multe interventii mecanice. Ultima a fost pentru schimb amortizoare fata. Nu au fost montate corect pentru ca dupa o luna au inceput sa scartie flansele si sa apara fisuri in cauciucul lor. Nu am mai fost la ei pentru ca la ultima interventie mi au lasat impresia ca sunt presati de timp si pe fuga . Am fost in alta parte am dat iar amortizoarele jos si flansele pe interior aveau un sant in ele. O saiba nu era pusa ok din ce mi a zis cel la care le am dat jos. Sunt multe masini de reparat si probabil multi clienti insa ar trebuii acordata o atentie mai mare lucrarilor. Ar trebui respectati pasii din manualul de service bmw, ar trebuii folosite scule speciale pentru anumiti pasi de service. De exemplu depresarea pivotilor din fuzete trebuie facuta cu o presa speciala nu cu ciocanul. Insa mai peste tot cand ai clienti multi intr un interval de timp scurt se grabeste treaba in detrimentul calitatii.
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Imi pare rau pt cele intamplate. Pe google nu se pot scrie comentarii negative si nici nu poti da rate, alea cred ca sunt platite de ei pt reclama.

Foarte multa lume s-a intepat la astia si totusi lumea continua sa se duca la ei :((.

Daca, ma mir cum de nu ti-au oferit 10000ââÂŹ pe ea, ca e varza masina si nu se mai poate repara.

 

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cand aud/vad Bimmer service in reclamele de pe net parca imi vine sa spun ca inii clienti chiar si merita soarta.

Ce nu inteleg eu e ce se intampla cu cei care aleg sa mearga la service-ul asta? Nu au si ei Google? Nu cauta si ei referinte despre asa-zisii mecanici de acolo?

Si ce se intampla cu cei care au fost si s-au ales cu masinile distruse? Nu au auzit de OPC?

In medicina exista asigurare de malpraxis, asa ar trebui sa aiba si mecanicii astora. Doar ca la incheierea politei trebuie sa arati o calificare, ceva. Ceea ce e cam greu in unele cazuri

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu de regula nu vreau sa comentez astfel de intamplari dar asta deja mi se pare strigator la cer. Adica ii iei masina omului vezi ca merge bine si dupa aia ii spui ca volanta e praf si ca de aia vibreaza. Acum ba mai mult... omul ajunge cu ea in alt service si vede ca trebuie sa faca din nou toata operatiunea deoarece la bimmer a fost facuta cu curul. Chiar mi se pare strigator la cer... mai platesti si o caciula de bani ca sa te duci cu o masina functionala si sa pleci cu ea praf. Edited by AlexChris
Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu de vreo doua ori chiar la acest service , Robert este in regula ca om dar ca mecanic cred ca mai are de invatat, in fine, nu ma mai duc ptr ca ultima oara mi-a spart capacul protector de far cand mi-a schimbat becul, l-a lipit cu poxipol cumparat de mine samd , dar recunoaste/ti ca si-a facut service curat
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.