Jump to content

Un mic burnout


spike_e30

Recommended Posts

Problema rezolvata.. Au sarit plumbii de echilibru de pe janta si aia era bataia de care m-am speriat eu.. Nu am autoblocant,dar nu vad care ii problema asa de grava cand dai un burnout sau ceva..Nu stiu,ce ar trebuii sa postez aici pe forum? Intaleg ca toata lumea a sarit pe mine,ca nu e bine ceea ce fac pentru ca este un forum in care nu se incurajeaza ,,teribilismul'' si etc,dar totusi fratilor.. Ce sunt masinile voastre..?Niste bibelouri? Si eu tin la masina mea,si eu bag bani in masina,si mie imi plac masinile,dar imi place sa ma mai si dau la ea.. Am vrut sa-mi fac o idee sa stiu cam la ce sa ma uit prima data cand ridic masina pe cric,ca nu toti au elevatoare. Imi pare rau ca am postat aici.. Daca spuneam doar ca am o bataie pe spate si numai postam filmuletu,era mai ok oare?Asa macar am postat si clipu sa aveti idee cu ce am facut si sa-mi spuneti care stiti cam despre ce este vorba.Le multumesc celor care mi-au zis ce ar putea fi si ce sa verific..Drumuri bune va urez tuturor .. :D
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca are diferential autoblocant !

 

Are de gand sa-si ia poate.

 

Cred ca multi ati inteles gresit ce inseamna pasiunea pt. masini.

Poate ca tu ai inteles gresit ce inseamna pasiunea pentru masini. Cu siguranta nu inseamna sa-i dai burnout si sa te filmezi in timp ce o faci.

 

Eu cred ca pasiunea pentru masini inseamna in primul rand pasiunea pentru conducere, cat si aprecierea frumusetii unei masini. Partea aia cu intretinerea corespunzatoare si a tine masina intr-o stare tehnica buna sunt in legatura cu responsabilitatea fiecaruia. Nu trebuie sa fii pasionat ca sa nu mergi cu un cazan. Trebuie doar sa fii responsabil. Pasiunea inseamna ceva mai mult.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca majoritatea de pe forum nu mai sunt de mult pustani si d-aia nu pot intelege chestii d-astea.

 

Mai e unu care ii place sa dea burnout, are o emisiune si aproape la toate masinile noi pe care le prezinta le da burnout in finalul show-lui, Jay Leno ii zice.

Link to comment
Share on other sites

Da, dar Jay Leno isi permite! Nici nu se panicheaza daca se intampla ceva, incat sa duca masina acasa si sa n-o mai scoata de frica. :frantics:

 

Eu inca ma consider pusti, dar nu am dat un singur burnout de cand am masina. Nu sunt demn de a detine un BMW, nu?

Link to comment
Share on other sites

Dai un "burn"...te aplauda si te filmeaza 2-3 idioti care de cele mai multe ori habar nu au cu ce se mananca masinile in general. Cu ce te-ai ales? Dupa 10 minute fiecare pleaca acasa, iar singurul dezavantajat esti tu: gume distruse, grup omorat, ambreiaj uzat....etc.... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ... Am gresâ˘it eu ,are diferential blocant( deschis ) , am ĂŽncurcat treburile !

 

am impresia ca inca le incurci un pic :)

 

diferentialul poate fi deschis sau blocat, deschis = rotile se invart independent una de cealalta primind aceeasi cuplu, blocat = rotile conectate una cu cealalta si se invart la aceeasi viteza, dar pot primi cuplu diferit

 

diferentialul auto-blocant nu inseamna nimic altceva, decat un diferential deschis, care la o diferenta anume de viteza (sau cuplu, aici nu-s sigur) intre roti se blocheaza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.