Jump to content

BMW 320 F30 automat


petis

Recommended Posts

BMW 320

fabricatie 07/2012

culoare Havanna Metallic

157000 KM

Carte service in reprezentanta

motor 2.0 diesel 184 CP

cutie automata

finctie sport / comfort / eco

volan de piele multifunctional

scaune cu suport lombar

proiectoare ceata

sistem navigatie business inclusiv harta Romaniei

BMW TeleServices

Hands-free cu interfata USB

carlig retractabil electric din butonul din portbagaj

Jante aliaj

antifurt roti

Senzor ploaie

sistem START STOP

CONSUM REDUS: 6,8l/100 KM IN ORAS

STARE TEHNICA SI OPTICA IMPECABILA

 

PRET: 19500 EURO

Detalii la numarul 0745098899

 

 

============= edit ==========

 

VIN : WBA3D31030J269652

 

54 500 km aici

56 500 km aici

post-67399-0-18829400-1408372232_thumb.jpg

post-67399-0-80084900-1408372239_thumb.jpg

post-67399-0-73458700-1408372249_thumb.jpg

post-67399-0-09799200-1408372258_thumb.jpg

post-67399-0-28364200-1408372265_thumb.jpg

Edited by Bala
Numar de km suspect
  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Pai prin Germania nu e ceva iesit din comun sa faci naveta la munca 100km din cine stie ce satuc. La un calcul simplu 200km x 20 zile lucratoare x 12 luni rezulta aproximativ 50.000km pe an doar mersul la birou :) Mai pui si plimbarile din weekend si cateva concedii si ajungi lejer la 60-70k pe an.

 

Nu mai spun daca masina e folosita in inters de serviciu, gen sales regional sau ceva de genul...cred ca nici nu apuca motorul sa se raceasca :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pe toate f-urile dieselscrie twinpower inclusiv 116d....nu inteleg cum reusesc sa faca atatia km cu ele...la noi nici la curierat rapid nu faci 150.000km in 2 ani..

 

Da, uitasem cum sunt motoarele noi. E o turbina twin scroll, care e total diferit de twin turbo. O gaselnita interesanta, si mai ieftina decat 2 turbine. Practic, e mai eficienta fata de o turbina simpla, pentru ca elimina lagul turbo (si scade si noxele).

Link to comment
Share on other sites

Semnalati baieti neregula ca am semnalat si eu. si au zis ca ma costa 2 euro sa schimb greseala din anunt ;)

Asa ca daca aveti impresia ca datorita voua o sa imi schimbe pe gratis greseala de tipar. Va rog sa dati in numar cat mai mare report ;)

 

Merci

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Sincer acum, nu am nimic personal cu tine, dar ne crezi prosti? Si pe noi si pe toti cei care isi cauta o masina pe autovit?

 

Adica tu ceri 19700 euro pe o masina si te cramponezi sa dai 2 euro pentru ca ai gresit anuntul? (vina ta)...asta presupunand prin absurd ca e o greseala de tipar, ceea ce eu personal nu cred.

 

Uite, iti dau eu 2 euro sa corectezi anuntul si sa pui si o poza cu kilometrajul si cu cartea de service ;)

 

Mai baga 2 euro, ca si aici au gresit anuntul acestui om serios :)

 

http://olx.ro/oferta/bmw-320-f30-ID26KNz.html#956018d28d

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Al naibi greĂâ˘ealĂŁ :))) Nu ĂŽnĂâşeleg de ce dau kilometri ĂŽnapoi, tinand cont ca 160.000 km in Germania nu sunt un chin pentru maĂâ˘ina.

Nu ar fi mai bine ca omul care cumpara masina sa stie istoricul real al masinii? De exemplu filtrul de particule trebuie schimbat la aproximativ 200.000 km, tu ii vinzi masina omului cu 50.000 pe bord si se trezeste la 100.000 ca se infunda filtrul si ii cade si turbina din cauza lui si trebuie sa cheltuie o suma mult mai mare decât daca ar fi schimbat doar filtrul de particule.

Ar trebui ceva legi ca in Germania, legat de kilometri.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bala cam asa le aduc toti, luate la licitatie la un pret o idee mai mic de pretul pietei plus manevra cu TVA-ul, majoritatea sunt aduse din tari ca Belgia, Olanda, Franta pentru ca istoricul nu e trimis catre serverul principal in Germania, km se pot verifica doar la dealer-ul la care s-au facut intrarile in service.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Esti sigur? De unde stii ?

 

Mie nu imi inspira incredere persoanele care aduc masini in general. Cu atat mai mult cei care aduc masini multe, licitate, din tari unde e greu spre imposibil sa verifici km.

 

Intr-o piata unde masinile cu km dati inapoi & cazanele & fostele epave coboara preturile, nu ai cum sa supravietuiesti. Deci ori faci manarii ori vii cu bani de acasa. Sau "te adaptezi".

 

Recent am cautat masina pt sotie. Pai din 10 masini, aprox 10 erau cu probeleme si manarite. Culmea nesimtirii era ca si dupa ce la aratai continuau sa zica ca nu e asa si se iritau grav.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.