Jump to content

Noul X5 vs noul Cayenne S


Courage

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cand o sa bage Porsche motoare diesel ma impusc :)

 

om fi pe un forum BMW (so?) dar nu trebuie sa vedem numai BMW. sunt si masini mai bune ca BMW

210056[/snapback]

 

 

 

Porsche nu vor scoate vreodata diesel, asa am inteles ca au anuntat, dar daca ar fi sa aleg dintre X5 si Cayenne as alege Cayenne pentru designul mai atragator (noul X5 este mai urat decat vechiul model, parerea mea) si sa fim seriosi, cine isi ia o masina la asemenea preturi cred ca are bani sa o si intretina :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Porsche nu vor scoate vreodata diesel

 

 

Nici nu trebuie, pt ca exista AUDI :blink:

 

http://www.blogsmithmedia.com/www.autobloggreen.com/media/2007/01/audi-v12-tdi-425.jpg

 

Si vorbesc de V12 TDI, care sunt zvonuri ca apare prin toamna si care sincer nu vad cine sa ii ajunga la nas oricat de hulit ar fi Q7

 

http://www.autobloggreen.com/2007/01/10/de...-photo-gallery/

 

500 CP

1000 Nm

0-100 Km/h in 5.5s

250 km/h vit maxima limitata

 

Consum incredibil pt ca are tehologia Bluetec !

Deci... e clar ca X5 trebuie sa apara cu 4.5l diesel, pt ca altfel si-o ia in freza !

 

P.S. Am pus acest thread pentru ca sincer e vb de 120-150 000 euro, iar pentru acesti bani.. chiar cred ca doresti cea mai buna varianta indiferent de nostalgii si preferinte !

Edited by Courage
Link to comment
Share on other sites

O sa coste in jur de 180000 euro V12 TDI-ul... Iau un Gallardo SE + un X5 din 2001 cu banii aia :)

210281[/snapback]

 

:) :) :) Altceva nu pot posta la replica lui Kane !

 

Daca va scoate V12 TDI pe Q7 intradevar va devenii o problema pentru ceilalti constructori din clasa lui......X5-ul nici nu va intra in discutie sincer cu 3.0d ...... poate de la un 4.5d mai discutam in sus.....in jos niciodata !

 

On topic : Cum am spus si mai sus , prima alegere ar fi Cayenne S Turbo :blink: Urmat indeaproape de Range Rover Sport Vogue.......si pe urma ML ......

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers cu X5-ul nou,nu ma mai intereseaza sa testez alta marca :blink:

210297[/snapback]

sa stii ca si eu am intalnit multi care au zis ca au mers cu Dacia Logan si au tras aceeasi concluzie ca si tine :)

 

Daca ai zis asta in gluma te inteleg, daca ai vorbit serios :)

Link to comment
Share on other sites

sa stii ca si eu am intalnit multi care au zis ca au mers cu Dacia Logan si au tras aceeasi concluzie ca si tine :)

Daca ai zis asta in gluma te inteleg, daca ai vorbit serios  :blink:

pai tu ai spus-o in gluma? faza cu dacia, sau ai vorbit serios...? :)

Link to comment
Share on other sites

dupa cum f bine se vede am pus emoticonul de gluma :) deci am glumit si nici prin cap nu mi-a trecut sa fiu ironic, chiar daca Bavaria ar avea pe bune parerea aia eu i-o respect, e dreptul lui sa aiba orice parere si nu sunt eu in masura sa iau la misto parerea unui coleg de forum :blink:
Link to comment
Share on other sites

in cazul meu granita nu e subtire, daca vreau sa fiu ironic las sa se vada foarte clar lucrul asta, despre respect, ma refeream la parere, ca i-o respect, iar pe Bavaria il simpatizez si doar pentru faptul ca aveam un topic unde nimeni nu mi-a raspuns nimic si el a venit cu un raspuns complet care m-a lamurit, asa ca nu am nimic negativ la adresa lui si nu numai a lui, nu am nimic negativ cu nimeni de pe acest forum si nici de pe altele :)

 

scuze de off-topic :blink:

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

am exagerat putin, in gluma. dar sa stii ca in interiorul unui gallardo vei gasi multe elemente de a4 si a6.  :)

210429[/snapback]

sa vezi ce misto este cand gasesti elemente identice cu cele de la Skoda Octavia 2 :), ma simt si eu putin in Lamborghini :) :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

sa stii ca si eu am intalnit multi care au zis ca au mers cu Dacia Logan si au tras aceeasi concluzie ca si tine :)

 

Daca ai zis asta in gluma te inteleg, daca ai vorbit serios  :blink:

210385[/snapback]

 

Pai te cred ,este foarte posibil,ne invartim in medii diferite :)

 

Am vorbit serios,am vazut oferta concurentei,am condus BMW-ul,stiu ce tehnologie s-a folosit pe BMW.Modelele concurentei nu imi plac in primul rand ca design,deci nu imi pierd timpul sa conduc o masina pe care nu o voi cumpara niciodata :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca el a vb serios !

210610[/snapback]

@Stefann, cum le stii tu pe toate :) :blink:

 

@Bavaria, eu nu ma invart in niciun mediu, stau pe loc :)

 

Sincer, te cred, eu nu am mers cu noul X5, nici cu Cayenne, m-am pronuntat doar din punct de vedere al gusturilor, design si chestii de genul asta, am vazut comparative facute de oameni seriosi si in lipsa de altceva am filtrat informatia si am adoptat-o, s-ar putea sa gresesc si X5 sa fie "the one", sincer m-as bucura sa fie asa.

Nu am nimic impotriva lui X5, dimpotriva. Singurul lucru care nu imi place la ea e pretul :) nu ca nu mi-as permite-o, asa cum iau un X3 cash as mai putea sa pun ceva si sa iau X5 dar mi se pare scump pentru ceea ce ofera. Repet, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.