Jump to content

exclusive;lifestyle;bussines packet e39


crtir

Recommended Posts

Guest poleposition
care ar fi diferentele intre variantele de exclusive,lifestyle si bussines packet pt modelul e39? e in functie de anumite dotari pe care le-ar avea standard fiecare? am omis cumva varianta sportline(daca exista)?

213649[/snapback]

 

incerc eu prin comparatie:

 

exclusive - GIGI BECALI

lifestyle - IRINEL COLUMBEANU

business packet - SILVIU PRIGOANA

sportline - FUGE MAI TARE !

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ce am mai vazut prin comparatie este ca exclusive edition are inele cromate la ceasurile din bord ,ornamente cromate la bandouri si la portbagaj si ornamentele interioare mahon.

De exemplu, in toata documentatia pe care o am eu de la masina nu am vazut sa scrie nicaieri ce fel de editie este.Pe coperta interioara de la cartea masinii este atasata o foaie xeroxata pe care scrie dotarile suplimentare ,felul de piele etc,dar atat.

De exemplu,cotiera rabatabila este optiune, nu dotare standard.

Edited by 525da
Link to comment
Share on other sites

:blink: Parca o vazusem trecuta la optionale (e una care culiseaza fata-spate),poate ca nu m-am exprimat corect spunand "rabatabila".Se poate sa fie cum spui tu,eu voiam sa spun ca e una fixa in standard,nu ca nu ar exista deloc, adica fixa=standard, culisanta =optional. Edited by 525da
Link to comment
Share on other sites

Hmm a mea cica e exclusive edition dar n-am vazut sa aiba inele cormate si ornamente interioare mahon :blink: in schimb in afara de piele si scaune electrice e full dar poate difera la Touring fata de Limusine :) ce e sfant e lista care o da vanzatorul ...nu mai conteaza ce scrie la un model ci efectiv ce are pe ea .
Link to comment
Share on other sites

Hmm a mea cica e exclusive edition dar n-am vazut sa aiba inele cormate si ornamente interioare mahon :blink: in schimb in afara de piele si scaune electrice e full dar poate difera la Touring fata de Limusine :) ce e sfant e lista care o da vanzatorul ...nu mai conteaza ce scrie la un model ci efectiv ce are pe ea .

214258[/snapback]

 

a mea e tot exclusive(e un abtibild pe care scrie asta,lipit pe coperta uneia dintre cartile masinii),dar spre deosebire de a ta,in afara de ce-ti lipseste tie, piele si scaune electrice+scaune incalzite si trapa electrica nu mai are alte optiuni,doar astea le are.Aaa,mai are jante ,,radialspeiche'';deci,ce inseamna exclusive edition?

chiar sa fie aiurea titulaturile astea de exclusive,lifestyle,...?

deci ce-am vrut sa subliniez e ca si a ta si a mea ar fi exclusive si totusi difera destul de mult ca dotari.

Link to comment
Share on other sites

care ar fi diferentele intre variantele de exclusive,lifestyle si bussines packet pt modelul e39? e in functie de anumite dotari pe care le-ar avea standard fiecare? am omis cumva varianta sportline(daca exista)?

213649[/snapback]

 

nu prea stiu.stiu doar ca al meu e bussines packet si am navy, telefon de masina, comenzi pe volan parktronik senzori de ploaie si lumina, oglinzi heliomate si piele. cat despre sportline nu stiu sa existe in europa. am un var in america care are un e39 si se numeste DINAN 5. are un soft mai special suspensii sport si nu mai stiu ce chestii.cam atat stiu despre e39. poate ti-am fost de ajutor

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
la exclusivu meu avem asa: inele cromate bord, volan si trimuri cu insertii mahon, linie crom, cotiera pe sine, ...si oare ce mai intra la pachetul asta ??  :blink: ...aham- telefon in cotiera, ...si or mai fi dar nu mai imi vin in cap

244791[/snapback]

 

 

nu sunt convins ca astea ar fi dotari numai de exclusive.

Link to comment
Share on other sites

Sal all. Eu am un 520i 2002 lifestyle si am pe el: inele cromate, insertii de aluminiu interior, volan sport cu comenzi, scaune sport cu prelungire, cu piele si tapiserie, cotiera pe sina, jante spitzate dar nu alea de serie, suspensie sport, diferential autoblocabil 100% si restul de dotari(full inafara de navi)
Link to comment
Share on other sites

nu sunt convins ca astea ar fi dotari numai de exclusive.

245506[/snapback]

dotarile le cere clientul...nu stiu daca sunt dotari standard pe fiecare pachet in parte...dar eu am enumerat o parte doar....desi mai sunt:xenon,navi mare, 10airbag, webasto...si altele..

Link to comment
Share on other sites

dotarile le cere clientul...nu stiu daca sunt dotari standard pe fiecare pachet in parte...dar eu am enumerat o parte doar....desi mai sunt:xenon,navi mare, 10airbag, webasto...si altele..

248713[/snapback]

 

pai am si astea webasto xenon, pdc fata spate senzori ploaie, lumini, oglinzi heliomate, kit telefon(fara telefon) semnalizatoare albe, perdelutza spate

apropo de kitul de tel care e treaba cu el? cum il pot folosi?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Am atasat aici un pdf cu dotarile si preturile e39 in 2002. Sint cateva lucruri care mi se par interesante si as face vreo 2 comentarii pentru ca am vazut ca sint nelamuriri.

Eu am Edition Exclusive, dar din lista aia imi lipsesc 2 dotari. Incalzirea in scaune si perdeluta electrica luneta. In rest sint absolut toate din lista pe masina. Poate faptul ca in Benelux de unde e adusa masina mea dotarile sint putin altfel, cine stie.

Al doilea lucru interesant ar fi preturile de achizite. Se poate observa lesne ca la aceeasi cilindree, dieselul este mai ieftin decat benzinarul. In unele cazuri semnificativ mai ieftin.

preise_5er.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.