Jump to content

My dream came true


RedCap

Recommended Posts

Nu imi poluezi nimic, stai linistit! Eu era sa ma fac praf cu motorul, noroc e putin spus ca am avut, in combinatie cu echipamentul hard core de il purtam am scapat foarte usor.

 

Povestea e simpla, vara lui 2012, dupa o sambata intreaga de alergat motorul, ziua s-a terminat pe la urgente... Poveste scurta, conducator auto face stanga in timp ce eu il depaseam, franez, ma dau peste cap si am duc taras pe asfalt vreo 22 de metri, motorul in stanga, eu in dreapta, nu ne-am intersectat din fericire. Urmarea, rana pe langa rotula genunchiului drept ce a necesitat 7 cusaturi de la frecarea cu drumul a costumului care mi-a taiat pielea pe interior, rotula neafectata, nervi afectati la cotul mainii stangi, cot refacut dupa multa fizioterapie....

 

Buna casca, la cum am aterizat in cap, nu s-a spart, nu s-a desfacut....

 

Motorul care era aproape refacut l-am dat in Ianuarie 2013 cu echipament cu tot, mai am doar o cagula ramasa cred.

 

Am zis Doamne Ajuta ca am scapat cam nevatamat si am incheiat capitolul moto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am avertismentul ala pus de colectie. :) Hai ca sunt ca un copil din ala mic care abia isi asteapta jucariile, azi imi vine GoPro-ul in sfarsit, mai am comandat si incarcator de masina, incarcator de priza normala, si o memorie de 64 GB desi am in pachetul de l-am luat oricum 32 GB, si telecomanda, am bagat ceva bani in GoPro-ul asta, pe marti parca imi vin toate accesoriile si voi avea pachetul complet.

 

Legat de numarul de la masina, aveam povestea pregatita, "la cati bani am dat pe masina asta, magarii nici macar nu au fost in stare sa imi puna numarul pe fata, tot eu va trebui sa iau bormasina sa ma apuc de dat gauri, off... dealer fara obraz, nu stiu sa pretuiasca un client". :)

 

Si intr-adevar, masina arata naspa cu spoilerul ala fata gaurit... inca putin si imi vine si numarul personalizat. :D

Edited by RedCap
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ehe...ce vremuri. Vad si eu poze cand inca Ploiestiul mai era oras....sau cel putin se putea numi asa. Acum e jale :)

Mie chiar imi place Ploiestiul,il tranzitez saptamanal ( cu privirea ) ca merg pe Centura,care este in regula :LMAO:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am masina la nivelul tau,insa sunt la fel de nebun si atent la astfel de detalii.

 

Uite aici articolul pe net si aici e discutia pe care o vazusem la vremea respective. Nu sunt eu asa paranoic chiar degeaba, desi nevasta imi spunea stai ma calm ca nu e singura masina scumpa de o parcheaza astia aici, scandalagiu ce esti. :)

 

E aiurea sa ai o masina asa la care tii, daca era sa am Camry-ul le aruncam direct cheia de la 100 de metri fara sa imi pese, cand eram in vacanta cu masina inchiriata la fel nu ma durea capul, insa cand e a ta, e jale. :)

Edited by RedCap
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mancam o piadina cu cappucino si citeam... Cunosc si eu cu parcatu...prin mall.uri...ma iau transpiratiile cand eu parchez la "2 km" de intrarea in mall tocmai pt a fi cat de cat singur si cand ma intorc la masina este una parcata chiar langa mine si spatiu de 6-7masini in toate partile in jurul meu...ma apuca dracii...
Link to comment
Share on other sites

Mda... dar asa am facut mereu cu masinile de le-am avut. Imi aduc aminte cand aveam BMW-ul 325 Coupe in Romania, mereu fotografiam masinile de langa mine in cazul in care nu gaseam loc cu nimeni pe langa si fix o data cand nu am facut poza am gasit ditamai zgarietura pe usa soferului. Cat l-am mai injurat atunci pe soferul unei masini de la Orbit... ufff.. din nefericire nu stiam ce numar de inmatriculare avea la masina, doar retinusem ca era masina de la Orbit. :(

 

Parcat pentru mine inseamna vorbe printer dinti luate de la nevasta ca iar am parcat departe si avem de mers mult pana la masina... :)

Edited by RedCap
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca nu am facut poza astazi, am parcat pe o straduta, in dreapta mea erau 3 locuri libere, in stanga mea era spatiu cam pt un tico..cand ma intorc la masina, un ML cu rotile din stanga calare pe bordura, parcat fix pe saracia aia de locsor, iar celelalte locuri erau in continuare libere :)
Link to comment
Share on other sites

The Boss cu ce te ocupi p'acolo?Inca din 2007 am fost p'acolo cand eram prin liceu dar nu mi-a plsacut nimic.Am un ap in chirie in Montreal dar e fix kko:)).Cand am revenit in Ro aveam cash 80k $ facuti p acolo,Ce treaba era acolo,case,masini,acum nimic,liniste,saracie ca in Ro.
  • Like 2
  • Downvote 16
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.