Jump to content

Masina mea , noul X5 2.5d F15 2014....


mihai12mihai

Recommended Posts

Felicitari! motorul e foarte ok, nu iti fa griji;

Ar mai fi fost loc de ceva optiuni extra, ce-i drept, dar si pretul ar fi fost cu totul altul...

in alta ordine de idei...felicitari!

 

 

SAlut,

Si eu sper dupa cum vad ca bmw a utilizat motulul pe diferire masini am zis ca este un motor care are ceva vechime si nu o sa imi faca probleme.

DAAA! Dupa cum sti la bmw totul este foarte scump in materie de optiuni dar mai era loc de cateva optiuni pe care deja le regret ca nu le-am pus dar cu optiunile prezente ma multumesc ...la urmatoarea masina

 

Multumesc mult ...

 

Sanatate si sarbatori fericite

 

@mihai nu baga toti invidiosii in seama.

 

Asa voi face ...

 

Sarbatori fericite...

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina. Singurul lucru cu care nu imi place este acel ecran de navi. L-as fi preferat incadrat complet in bord ca la vechile modele.

 

SAlut,

Si eu sper dupa cum vad ca bmw a utilizat motulul pe diferire masini am zis ca este un motor care are ceva vechime si nu o sa imi faca probleme.

 

Mda, din 2007 se chinuie sa-i faca o distributie decenta. Inca nu le-a iesit :(

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina. Singurul lucru cu care nu imi place este acel ecran de navi. L-as fi preferat incadrat complet in bord ca la vechile modele.

 

 

 

Mda, din 2007 se chinuie sa-i faca o distributie decenta. Inca nu le-a iesit :(

 

Vis-a-vis de navi mie mi-ar fi placut sa fie ca la audi sa fie retractabil dar na la baniii astia ... :))) dar navi este ff bine rutata si grafica frumoasa ...este ok imi place asa...

 

Da stiu povestea distributiei...dar na acum si dupa norocul fiecaruia

 

Multumesc

 

Sarbatori fericite

 

FelicitĂŁri! Sa te poarte multi km fara problema. E greu sa o menții curatĂŁ pe vremea asta, doar nu poti sta toatĂŁ ziua in spalatorie.

 

 

Multumesc ...asa este dar anumiti oameni nu pot intelege lucrul asta...

 

Sarbatori fericite

Edited by mihai12mihai
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina.

Cu spunea si Bala, Navigatia aia nu prea da bine, pt mine vine ca nuca-n perete la modelele astea noi dar nah...parerile sunt impartite.

Eu daca as avea masina prafuita pffff "as vinde-o"(glumeam).

Sa ai parte de multi km cu ea si fara probleme la distributie.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pt masina si bine ai venit la "etaj" :). O intrebare: sonorizarea e standard? Daca da cum ti se pare comparativ cu fostul X5? In afara de ventilatie in scaune, o trapa si un sistem audio mai bun nu cred ca mi-as pune ceva in plus...iar sistemul audio se poate schimba pe parcurs daca nu te "bine dispune" :). Ah da...ce-mi place f mult este lumina aceea ambientala de pe la usi si bord...finally...

 

P.S. Ah da si optiunea de 50i o mai puneam... kiddin :)

Edited by MscleMike
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Misto noul X5..intradevar l-au schimbat semnificativ (am avut varianta 2009 si intradevar, cel putin la interior e imbunatatit). Cat despre consum 8-9 in Bucuresti..sunt povesti (probabil noaptea la 3 am cand nu e nici o masina pe strada) Am avut 520d e60 si sub 10% nu consuma in capitala nici mers ca cel mai pampalau pensionar. (F10 520d la fel...) Tiguan 2.0 tdi manuala...(11% in Bucuresti). Oricum nu cred ca ai luat SUV de talie mare sa te uiti la consum...Dar cum de ai ales aceasta motorizare? Era cu mult mai scump un 3.0 d 6 in linie? (lagul de care spui la motorizarea 3.0d e infim, nu mai vorbim de cuplu superior si fiabilitate...cica 2.0d sunt mai "pacatoase"..distributia..etc..)

 

P.S.: de ce te opreste politia cand iesi din oras?

Edited by corado
  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Salut again,

 

@enis28i astea sunt niste jante de iarna,cauciucurile le am de la un prieten de pe modelul vechi de x5 dar jantele ei de vara sunt mult mai ok si le am puse bine in garaj....

Este mai complecat este un leasing operational...

 

@MscleMike Da sonorizarea este standard (asa era masina in stoc la cei de la MHS ) si m-a apucat febra ca imi iau vapor si nu aveam rabdare sa stau 4 luni dupa ea mai bine asa in 3 zile dormea in garaj la mine.Comparativ cu fostul X5 este o diferenta foarte mare am avut o saptamana fostul x5 si la sunet era nasol rau acum este altceva din ceea ce am inteles ca ar fi o firma nemteasca buna de-a lor...Ventilatia in scaune este un must si sunt tare suparat ca nu am ca mi-as fi dorit si dupa cum ziceam numai stateam 4 luni dupa vapor...lumina ambientala face toti banii seara ...

 

@Alex Nastase Am pentru vara jante mai mari :) astea sunt niste jante de iarna,cauciucurile le am de la un prieten de pe modelul vechi de x5 dar jantele ei de vara sunt mult mai ok si le am puse bine in garaj....

 

@branevl Acum depinde de fiecare cu norocul lui poti sa ai sau nu si orice se repara...multumesc de incurajare

 

@corado Ti-as recomanda sa cauti niste filmulete pe youtube si o sa vezi ca cifrele pe care le-am spus sunt reale, doresc sa specific ca cutia este una noua si nu are termen de comparatie cu cea veche si motorul este foarte bine echilibrat.

Asa este nu am cumparat masina asta pentru consum , a fost o ocazie (dasta nu am cumparat 3.0 si am zis daca o masina de genul nu poate fi si economica ? daca am pune la calcul impozitul anual consum revizii rovinete, asigurare etc...si am zis de ce NU si asa am devenit utilizator de bmw...

 

P.S :nu stiu cred ca ar trebui sa-i intrebi pe ei :)) cel putin in Ploiesti luna trecuta am fost oprit de 3 ori si in bv sunt oprit :)))

 

 

Doresc sa multumesc tuturor celor care mi-au transmis urarile lor de bine si va doresc Sarbatori fericite si sanatate multa

Edited by mihai12mihai
Link to comment
Share on other sites

X5 2.0d chiar consuma putin, terminati odata cu Bmw-ul si consumul de 60%. Cine are un Bmw de generatie 2008> 2.0d si are consum peste 10% la mers in oras (combinat ziua/seara, mers normal) are probleme cu motorul.

Exemplu clar, Bmw x5 3.0d 2008. Consum in oras trafic normal 13.3 pe bc.

Edited by AlexChris
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.