Jump to content

Trepidatii volan ciudate la frânare BMW e60


Recommended Posts

Pai manopera e undeva la 200-250 lei,nu e exagerat,plus ca nu mai am ĂŽncredere sa le cumpĂŁr de la orice magazin.am gĂŁsit pe ebay set complet puntea fata la 400 si ceva euro zic ei oe,dar sunt putin sceptic in privința lor

La magazinul de unde mai iau eu piese mi le aduce la 2000 RON setul.nu stiu ce sa fac

Nu e nimic contrafacut ... Vei plati adaosul comercial corespunzator . Reprezentanta vs magazin .

Link to comment
Share on other sites

Nu are rost sa platesti banii aia la teprezentanta. Cu 3000 lei cumperi discuri-placute-senzori fata+spate de la un vanzator de incredere de pe forum.

 

Pai aia o sa fac,cand imi vine pompa servo,mai am ceva piese luate noi sa pun pe ea si cand le pun vreau sa le pun toate

 

Singurul avantaj la reprezentanta ar fi ca intra masina cu un service is sistem,dar in rest nu prea vad avantaje,intrarea in sistem nu ma ajuta cu nimic,oricum daca nu ai servisat-o de noua la BMW,nu te crede nimeni ca ai schimbat o grĂŁmada de piese sau ca nu s-a umblat la kilometrii

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Am fost astazi la magazinul de unde iau eu piese,aduseserĂŁ o pereche de discuri de X5 originale,m-am uitat la ele si au stanta BMW pe ele si inca niște chestii scrise,grosimea minima cred si codul de piesa,au venit in cutii BMW

Mi-a crescut ĂŽncrederea in magazin

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Colegii de forum de mai sus au recomandat deja, sunt piese 100% oe si preturi mult mai mici ca la reprezentante unde adaosul poate fi di de 300%, nu are rost sa arunci cu banii oricum ai cheltuit prea mult. Sfatul meu este sa iei discuri oe si placute ATE sau JURID sau TEXTAR, DACA LUAI DISCURI OE de la inceput rezolvai
Link to comment
Share on other sites

Colegii de forum de mai sus au recomandat deja, sunt piese 100% oe si preturi mult mai mici ca la reprezentante unde adaosul poate fi di de 300%, nu are rost sa arunci cu banii oricum ai cheltuit prea mult. Sfatul meu este sa iei discuri oe si placute ATE sau JURID sau TEXTAR, DACA LUAI DISCURI OE de la inceput rezolvai

O sa iau si plĂŁcute oe,daca tot le iau mĂŁcar sa fiu 100% sigur

Multumesc pentru recomandari!daca veniți la alba dau un suc!

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mi-a ajuns din Germania pompa servo,am comandat discurile si placutele oe,in câteva zile ar trebui sa ajungã

 

Mai am cumparate:

-kitul pentru recondiționare etrieri

-bolturile de ghidaj la etrieri

-tampon cutie viteze

-sigurantele pentru placutele de frana

-toata articulatia spate

-pompa servodirectie

-bucsi Bari stabilizatoare fata-spate

Sunt foarte curios cum o sa meargĂŁ dupa ce sunt montate piesele astea+discuri si plĂŁcute OE

Link to comment
Share on other sites

Intr-un sens pozitiv m-am referit, nu stiu daca ma ajutat exprimarea.

Am ĂŽnțeles,stai linistit:))

Cum am mai zis,sper sa se rezolve,altceva chiar nu mai am ce schimba la ea,toate piesele care am crezut ca pot cauza trepidatiile in volan si in masina au fost schimbate,urmeazĂŁ sa le pun si pe cele care sunt deja cumparate,in rest chiar nu imi vine in minte nimic ce as mai putea schimba,care poate sa fie cauza problemei

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.