Jump to content

Augsburg VS Filaret .Diferente MARI!


ady_tas2002

Recommended Posts

lol si esti surprins ?... ...din pacate in Romania nu se prefera castigul din rulaj mare cu adaos mic ... Pacat !@.. e valabil la orice nivel ..Eu cred ca e din cauza lipsei de concurenta acerba ....Poate in 10 ani .. vom avea parte de asa ceva ..Afara intre reprezentanta si un service obisnuit . este o diferenta infima ...si exista de minim 5 ori mai multi comercianti de piese auto .. :) :) :D :) :D :) :D :)

 

 

dar e bine ca exista forumul ..mai aflam una alta ! :blink:

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Augsburg VS Filaret

FILARET :

Filtru ulei : 760.000

Filtru polen : 1.700.000

Filtru aer : 1.800.000

Filtru motorina : 1.600.000

AUGSBURG :

Filtru ulei : 420.000

Filtru polen : 800.000

Filtru aer : 777.000

Filtru motorina : 1.180.000

Vedeti diferenta  :blink:

 

da ai si tu dreptatea ta...

dar cele de la filaret au licenta bmw pe ele(chiar daca si astea sunt tot un producator) au licenta de bmw pe ele cu coduri de bmw pe piesa...

Link to comment
Share on other sites

Platim mai mult, aproape de 2 ori produsul, pentru 3 litere vopsite !

220740[/snapback]

Uneori e acelasi produs, alteori nu. Cand il iei pe cel cu sigla BMW stii sigur ca e ceea ce a fost pus si din fabrica. Daca il iei pe celalalt e posibil sa nu fie exact ce a fost pe masina din fabrica.

Eu am preferat sa iau piese de la Augsburg si alte magazine de piese in care am incredere. Am luat pana acum de la BMW doar antigel si ulei, ca au preturi foarte bune.

Link to comment
Share on other sites

incerc sa inteleg ce vrei sa spui... :blink:

220671[/snapback]

 

vreau sa spun ca de la filaret nu iti poti pune semne de intrebare la capitol piese ..

de la augsburg da...ca nu sti pe ce producator din china de nord e facuta pisa care e luata dupa matrita de la piesa facuta sub licenta...

 

intelegi ?!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

baiete, hai sa iti fac putina educatie:

 

in primul rand , nu exista China de Nord... poate te referi la Coreea de Nord (asta este cu totul alt tinut).

 

In al doilea rand, sintaxa frazei este un lucru minunat si folosita corect iti va aduce multumire atunci cand vei dori sa exprimi ceva si vei observa ca interlocutorii tai inteleg ce spui.

 

Incearca sa recitesti ce ai scris si spune-mi ca exagerez...

 

Traiesc sub impresia ca ma aflu intr-o comunitate in care exprimarea coerenta, scrisa si vorbita, nu constituie o calitate ci o necesitate... macar atat cat sa facem diferentierea intre "primate" si "homo sapiens".

 

Ai tema pana maine sa scrii corect textul de mai jos :

 

"vreau sa spun ca de la filaret nu iti poti pune semne de intrebare la capitol piese ..

de la augsburg da...ca nu sti pe ce producator din china de nord e facuta pisa care e luata dupa matrita de la piesa facuta sub licenta..."

 

...care este...

Link to comment
Share on other sites

 

...care este...

220879[/snapback]

 

ai luat foarte bine pentru astazi la romana...

 

B A I E T E ....

 

saru-mana tataie, pt cele impartasite cu noi astazi..

de azi o sa fim mult mai corecti in exprimare scrisa...

:blink: :) :) :) :) :) :D :D

Link to comment
Share on other sites

Daca cumperi piese de la Augsburg si te duci cu ele la Filaret , cei de la filaret ti le pun dar nu garanteaza pt ele, daca le cumperi de la ei ORIGINALE BMW garanteaza. Daca ai incredere in cei de unde cumperi, ok, dar trebuie sa fii sigur pt ca atunci mergi pe barba ta.

220886[/snapback]

 

punct ochit...punct lovit...

 

in primul rand , nu exista China de Nord... poate te referi la Coreea de Nord (asta este cu totul alt tinut).

 

 

220879[/snapback]

 

 

poate ma refeream la partea de nord a Chinei...

ca vrei tu din Coreea de Nord...treaba ta

 

mi-a trebuit electrovalva care comanda EGR-u...

si la Augsburg era 400 de ron pe original ca doar asa exista..

la Filaret e 320 de ron..

Automobile Bavaria 510ron...

 

poftim comparatie..AUGSBURG & FILARET..

 

 

 

Foloseste functia edit!

Edited by Fake
Link to comment
Share on other sites

La consumabile si la bucsi, bielete, bascule - Augsburg stau beton fata de FILARET,

 

la piese de motor, etc..... sanse mari sa gasesti muuuuuuult mai ieftine la filaret.... pt ca Augsburg nu aduc decat originale.... si va dati seama la ce preturi...

Link to comment
Share on other sites

am cumparat eu niste piese de la Augsburg , respectiv un racord pentru radiator si vasul de expansiune si erau exportate de la BMW AG din germania cu tot felu de abtibilde pe ele , deci tot originale sunt , insa daca le cumperi de la "magazinul de la colt" nu prea mai sunt originale :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Augsburg VS Filaret

 

FILARET :

 

Filtru ulei : 760.000

 

Filtru polen : 1.700.000

 

Filtru aer : 1.800.000

 

Filtru motorina : 1.600.000

AUGSBURG :

 

Filtru ulei : 420.000

 

Filtru polen : 800.000

 

Filtru aer : 777.000

 

Filtru motorina : 1.180.000

 

Vedeti diferenta  :blink:

219151[/snapback]

NU AU CUM A FIE LA FEL

SUNT ORIGINALE SI DE PRODUCATOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.