Jump to content

Intrebari Serie 5 E60


ionionescu

Recommended Posts

Buna ziua,

Doresc sa cumpar din Germania E 60 din 2004, probabil 520i (deoarece 530i sau 530d sunt cu peste 5.000 euro mai mult si cred ca nu justifica diferenta de pret) si vreau sa va intreb cat costa taxele vamale comparativ 2200 cm vs. 3000 cm, la ce pret pot gasi masina, ce parere aveti voi de aceste modele ( confort interior, finisare, nivel de zgomot, consum etc.) Mentionez ca fac naveta zilnic 50 km intre doua orase - lunar aprox. 2000 km-,momentan circul cu Mondeo TDDI 2001 de care sunt foarte multumit si inca ma mai gandesc daca merita sa-mi schimb masina.

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

de unde ai tu ideea asta?ca o masina cu motor in 6 pistoane si 100+ de cai e submotorizata?

22832[/snapback]

Pai avand in vedere ca cei 150 cai ai ursului meu imi par cam putini cred ca se refera din punct de vedere sportiv :blink: in rest masina la mers normal o ok chiar perfecta daca nu ai pretentii super sport :)

Link to comment
Share on other sites

de unde ai tu ideea asta?ca o masina cu motor in 6 pistoane si 100+ de cai e submotorizata?

22832[/snapback]

 

Simplu, la fel cum si in cazul lui E39 520i cu toti cei 150 de cai si 6 cilindri, e submotorizat. Nu inseamna ca nu pleaca masina de pe loc sau ca nu poti merge linistit cu ea.

Revenind, diferenta de 5k euro mi se pare justificata pentru diferenta de motorizare. Acum depinde de felul tau de a fi. Daca nu iti doresti cat mai multa putere, e ok si 520-ul. Cat despre taxe:

 

http://www.gpi.ro/inc/taxevama.php

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Doresc sa cumpar din Germania E 60 din 2004, probabil 520i (deoarece 530i sau 530d sunt cu peste 5.000 euro mai mult si cred ca nu justifica diferenta de pret) si vreau sa va intreb cat costa taxele vamale comparativ 2200 cm vs. 3000 cm, la ce pret pot gasi masina, ce parere aveti voi de aceste modele ( confort interior, finisare, nivel de zgomot, consum etc.) Mentionez ca fac naveta zilnic 50 km intre doua orase - lunar aprox. 2000 km-,momentan circul cu Mondeo TDDI 2001 de care sunt foarte multumit si inca ma mai gandesc daca merita sa-mi schimb masina.

Va multumesc!

22822[/snapback]

 

 

E60 este cu cateva clase peste Ford(parerea mea).Nu am condus 520i deci nu pot sa fac nici un comentariu.Cat despre comfort,finisare etc masina este de nota 10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.