Jump to content

Alb sau restul?


corrsarul

Recommended Posts

Nu zic ca albul e o culoare aiurea, dar nu ma vad bine intr-un E34 alb.

As avea impresia ca ar tb. sa fiu in port la Constanta, pentru o lansare la apa! :blink:

 

La E30, E46, se potriveste, chiar da o nota de eleganta. Oricum, totul tine de gust, caci moda vine si trece.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...dar e primul an in care "explozia" de masini scumpe , ultimele modele pe piata romaneasca apar sub culoarea alba...

272565[/snapback]

E frumoasa intr-adevar culoarea alba la o masina,dar parca deja toata lumea a inceput sa isi comande albe si nu mai e asa..."cool" :)

Loganul meu de la firma e alb :blink:

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

hahha lansare la apa... si frigider pe roti.. au fost cele mai tari afirmatii despre culoarea alba la bmw....si chiar sunt putine albe.. negru argintiu si blumarinu predomina.. check avataru :) 525D alb :). Nu suntem chiar asa in masura sa ne dam cu parerea.... adevaru iese la iveala.. cand esti la dealler.. si te intreaba ce culoare vrei.. nu cand toti avem in parcari masini de diferite culori.. orice culoare ar fi.. masina e frumoasa dupa aceea fiecare alege in functie de idei.. eu de ex.. nu am cautat alba, am zis ca alb in nici un caz.. pana cand am gasit una bleumarin dotata mai sport si asta alba... cu mai multe dotari.. si m-a fermecat pe loc.. masina alba arata super... pe negru se vede prafu.. tare de tot.. pe alb se vede dupa ce ploua :) in rest...

 

si apropo de fondatorul... topicului... pe site la bmw.. chiar nu a gasit.. optiunea sa aleaga culoarea ? Alpine white ? de ce a fost necesar sa le prelucreze pe calculator ?

 

http://www.bmw.com/com/en/index_highend.html alegi white :blink:) si faci poza dude :) si vezi un M5 sedan alb

post-6684-1187627503_thumb.jpg

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Poate fi moda dar mie chiar imi plac masinile albe cu jante negre si plafon negru sau gri inchis.

[...]

273372[/snapback]

 

OFFTOPIC. nu pot sa ma abtin, mai ales ca lucram in acelasi domeniu..... si in loc de un flood de 1.000.000.000 de mailuri cu subiectul "GENTILE le poarta doamnele, iar JENTELE le poarta masinile" prefer sa iti atrag atentia aici...

 

mea culpa da turbez cand aud/vad GEANTA in loc de JANTA

 

ONTOPIC: fitza, nefitza, sunt cateva modele carora le sta bine in alb. eu personal nu agreez aceasta culoare. iar faptul ca e la moda ma indeparteaza si mai mult de ea.

Link to comment
Share on other sites

Penultima masina a fost alba...si putin modificata(nu era bmw :) ) iar asta care o am acum e negra(318i)...diferenta vara este de vreo 15 grade la interior :) .

 

Urmatoarea masina va fii un coupe(seria 1 sau 3) alba cu interior rosu si pachet sport M. :blink:

 

Offtopic:Niste culori f. interesante mi se par cele din echiparea Individual :) .

 

pun o poza pt. exemplificare:

 

post-5687-1187722117_thumb.jpg

 

:)

post-5687-1187722133_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Penultima masina a fost alba...si putin modificata(nu era bmw :) ) iar asta care o am acum e negra(318i)...diferenta vara este de vreo 15 grade la interior  :blink: .

 

[...]

 

273498[/snapback]

OFFTOPIC

este o impresie, un efect placebo.

s-au facut teste, ultimele de care imi aduc aminte erau facute de cei de la MythBusters. 2 masini identice lasate vreo 6 ore in soarele Floridei in miezul zilei. una alba, una nagre. temperatura interioara in cea neagra era cu cel mult 1,5 grade Fahrenheit mai mare, adec aprox 1 grad Celsius.

so faza cu masina neagra mai incalzita cade

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Si eu mi-am comandat un cabrio 330d alb alpin cu pachet m pe el. As fi vrut un albastru deschis foarte frumos dar la pachetul m erau doar ceva nuante de gri, negru, albastru inchis si rosu ceea ce m-a facut sa aleg alb. Oricum am m-ai vazut cuope-uri albe de ultima genratie si mi-au placut la nebunie. Sper sa arate si a mea la fel. Mai am o luna de asteptat:)
Link to comment
Share on other sites

Culoarea alba e si culoarea traditionala pt masini de firma, Loganuri, Clio-uri sau alte masini de genul asta, deci e normal sa fie albe...

Oricum e si normal daca e frigider (adica Logan) sa fie si alb :blink:

Si MCV`urile negre nu ? doar is` dricuri :).. in fine :) Mie nu imi place culoare alba .. mai ales la Bmw`uri.Prefer culorile inchise.Acuma fiecare cu placerile lui.Recunosc ca de ex alb cu perla arat ok.Dar tot nu imi place in mod special.Si pt mizeria de la noi cred ca nici nu isi are sensu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ce se mai fereau toti pana acu cativa ani de masini albe ... afara masinile albe erau cu cateva sute de euro mai ieftine decat restu..

am citit un articol acum 2 ani intrun auto motor sport in germania ca mercedes bmw audi vw au facut un fel de acord sa scoata mentalitatea asta de "alb sucks" .. si se pare ca au reusit :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.