Jump to content

e60 sau e90?


kta99

Recommended Posts

@Lucenzo exact la asta ma gandeam si eu, cui ii bagi banii...habar n-am , nu stiu cum fac samsarii, nu ma intereseaza.. si exista posibilitatea sa te dea dupa aia proprietaru in judecata, cum ca i-a fost masina furata.. nu m-ar mira, suntem in romania.. ca banuiesc ca samsarul semneaza pe fisa de inmatriculare la cumparator, nu proprietarul.. si cred ca tu ii dai banii samsarului, deci proprietarul nu primeste nimic, habar n-am

@Skw vad ca ai la profil o poza cu 535Diesel si zici ca sunt samsari aia care conduc dieseluri.. bag mana in foc ca n-ai bani de masina aia la varsta ta cu cosuri pe fata, da las' ca te ajuta taticu :laugh: uita-te in oglinda si vb dupa aia :hyper:

 

Usor usor nu te ambala. In primul rand ala e un seria 3, nu seria 5. Si te asigur ca o masina ca aia (in particular) nu o sa gasesti, si nu e "masina de la taticu". Nu va mai grabiti sa judecati. Noi incercam doar sa te ajutam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Lucenzo exact la asta ma gandeam si eu, cui ii bagi banii...habar n-am , nu stiu cum fac samsarii, nu ma intereseaza.. si exista posibilitatea sa te dea dupa aia proprietaru in judecata, cum ca i-a fost masina furata.. nu m-ar mira, suntem in romania.. ca banuiesc ca samsarul semneaza pe fisa de inmatriculare la cumparator, nu proprietarul.. si cred ca tu ii dai banii samsarului, deci proprietarul nu primeste nimic, habar n-am

@Skw vad ca ai la profil o poza cu 535Diesel si zici ca sunt samsari aia care conduc dieseluri.. bag mana in foc ca n-ai bani de masina aia la varsta ta cu cosuri pe fata, da las' ca te ajuta taticu :laugh: uita-te in oglinda si vb dupa aia :hyper:

 

 

e 335d dar pentru tine e tot una........ nici macar nu stii sa citesti ce am zis, sau poate esti prea greu de cap sa intelegi

 

ma amuza teribil astica ca tine....... :popcorn: :popcorn: :popcorn:

 

http://2.bp.blogspot.com/-nBSlCC6Eo1c/TZF4hcO99XI/AAAAAAAAAL0/LE6BjiSgIZc/s1600/fox.jpg

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ms mult doru, dar mi-am luat deja..

320d coupe, 150 bhp, 2004, trapa, piele, scaune incalzite, xenon, oglinzi rabatabile electric, 194k km, full service history la bmw

a venit cu cauciucuri de iarna si jante de tabla, i-am pus eu Michelin si jante pe 16" cand am ajuns in tara

post-29219-0-37026700-1435752950_thumb.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta e model nou de E90 ceva? :) Ca E60 nu-i sigur.

 

 

vreau si eu dar nu mi permit asa raritati

 

 

Topic-uri deschise din plictiseala

 

 

eu am zis de la inceput........... :rolleyes:

 

 

@kta - ti ai facut deja calculele? cat iei pe ea?

Edited by SKW
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ms Doru..

pt restul, vad ca ati inceput cu caterinca deja, nu e cazul si o sa va explic de ce..pt cei care il cunosc pe Florin 'Interceptorul", este mecanicul din baneasa cu E12-le interceptor, 100% il cunoasteti o gramada de aici, e cam taticul bmw-urilor dupa mine... am fost la el azi, i-a placut masina, "imi place" au fost cuvintele lui..

M-a si intrebat, "cat ai dat pe ea, 7, 8mii?".. un e60 sau e90 gasesti la noi incepand de la vreo 6500 euro neg. (verificati pe olx)

a mea are TUV4, cautati pe mobile cate masini au asa ceva.. e luata de la un dealer german, nu turc, arab sau rus..a avut un singur proprietar, e rulata in Germania si toate reviziile sunt facute la dealer bmw in germania

am preferat coupe-ul, ca arata mai bine.. e60 si e90, sunt bune, dar urate..e92 coupe imi place, dar era prea scump daca il luam din germania si taxa de mediu mare.. si sa mai bagi si 1k euro in distributie, mai bine nu!

inca o chestie, ca o parere personala, fostul proprietar, cam la orice masina, conteaza in proportie de minim 50%.. va recomand sa luati masini din germania, cel putin la diesel-uri si s-o luati de la un dealer neamt

 

se poate inchide topicul, mersi mult celor care m-au ajutat!

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

da, in visele tale e mai frumos un e46 fie el si coupe decat un e60 sau e90 :)), tot un e46 ramane cu tehnologie din 98 :))

 

Care e mai bun f10 sau f30, nu prea stiu ce sa imi iau? defapt imi iau un e39 celelalte sunt cam urate :)))

Edited by branevl
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Wow! Masina cu TUV4! Mai s-o stapanesti sanatos, important sa-ti placa tie si sincer E60 e o panarama de masina, o gasesti pe toate drumurile.

 

Apropo de mecanicii lu' peste prajit, am auzit ca is cam disperati unii ca masinile noi la cata electronica au in ele, fara testere nu te descurci. Si cum ei cu cartea n-au prea avut treaba, ce sa mai zic de limbi straine si forumuri sa se documenteze. Bine nu generalizez, exista si elite, ca peste tot, insa marea masa sunt astia de mai recomanda printre altele achizitionatul de cazane ca-s fiabile (probabil usor de servisat pt. ei si cu probabilitatea mare de a apela la domniile sale). Unul din mecanicii mei vechi imi spunea ca eu is spaima mecanicilor, ca ma documentam si aveam grija de masina. Tot el imi recomanda sa pun duralube, ca i se parea ca e zgomotos motorul. Firesc ca era, ALH fiind... Acelasi gen de mecanici ii recomandau lui taica-miu luna trecuta sa nu mai puna ulei Fuchs GT1 la Logan ca e prost si sa puna numai Castrol. Pana la urma prost sa fii sa nu vrei sa ai clienti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.