Jump to content

BMW vechi vs modele noi...


Sile

Preferati modelele mai vechi de BMW(pana in 1995) sau cele mai noi(1995-2007)??  

752 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@touring boy - am inteles. Sa ai un revelion reusit. De pe acuma.

 

Cele mai reusite borduri de BMW sunt cele de e38-39 si e36. Nu imi poate scoate nimeni din cap asta. Ah si cel de seria 5 sedan nou. E clasa 1!

 

 

Haoleu! Acuma observ mai atent bordul de Haudi. Au pus butoanele de aragaz pe masina iar schimbatorul de viteze zici ca e grenada nu alta. :) Super tare!

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

@touring boy - am inteles. Sa ai un revelion reusit. De pe acuma.

 

Cele mai reusite borduri de BMW sunt cele de e38-39 si e36. Nu imi poate scoate nimeni din cap asta. Ah si cel de seria 5 sedan nou. E clasa 1!

@Michael-multumesc ca m-ai inteles,dar stresu` asta de sarbatori ma omoara :) Sarbatori fericite!

@Ciupanezu-ai dreptate r8 e o masina foarte tare,ma tem ca m6-le a pierdut lupta uita-te aici:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Link to comment
Share on other sites

Ai perfecta dreptate Ciupanezu,multi sunt obisnuiti cu bordurile de e36,e28,si asa mai departe pentru ca astea sunt cele mai populare modele in Romania(modele mai vechi),borduri de e60 cu face-lift sau e90 cu face-lift dar care sa fie si dotate nu se prea gasesc...

Bordul de a4 ti se pare frumos mai frumos de cat bordul de seria 3? :lol: :) :) :)

Ce iti poate placea mai mult la a4 decat la seria 3?

 

PĂŁi oamenii au obiceiul de a fi subiectivi Âşi de a privi cu ochi mai buni propria maÂşinĂŁ.

 

Eu am un E39, ĂŽnsĂŁ recunosc cĂŁ interioarele de E60, E90, E92, X5 etc. pot fi foarte frumoase dacĂŁ sunt dotate corespunzĂŁtor.

 

Corect! Dar sunt putin austere si spartane fata de cele vechi.

 

Bordul de compact e un esec total. Bangle?

 

Nu sunt austere.

Interiorul spartan este tipic BMW, acestea niciodatĂŁ nu au fost opulente Âşi complexe ci mai degrabĂŁ spartane Âşi simple.

 

Nu, nu a fost desenat de Bangle, iar el, deºi este Înjurat de mulÞi, a fãcut niºte maºini foarte frumoase ºi foarte bine vândute.

E60, E65, seria 6 E63/E64 sunt maÂşini superbe dacĂŁ le priveÂşti obiectiv.

Link to comment
Share on other sites

Daaaa penibilele leduri care in realitate se vad super sunt defapt day-light urile care cat de curand vor intra in standardele obligatorii impuse fiecarui producator auto (inclusiv Dacia si alti maruntei...)

 

Parerea mea ca nu v-ati gasit bine ce sa criticati, R8-ul este un vis, un vis de neatins pt multi, foarte multi chiar...

 

P.S. Nu stiu cati dintre voi care criticati ati condus un R8, nu vreau sa intru in polemici cu nimeni insa va asigur eu ca atunci cand sunteti la volanul unei astfel de masini veti zice cu totul altceva...

 

Un An Nou fericit si plin de impliniri va doresc tuturor !!!

Link to comment
Share on other sites

Daaaa penibilele leduri care in realitate se vad super sunt defapt day-light urile care cat de curand vor intra in standardele obligatorii impuse fiecarui producator auto (inclusiv Dacia si alti maruntei...)

 

Parerea mea ca nu v-ati gasit bine ce sa criticati, R8-ul este un vis, un vis de neatins pt multi, foarte multi chiar...

 

P.S. Nu stiu cati dintre voi care criticati ati condus un R8, nu vreau sa intru in polemici cu nimeni insa va asigur eu ca atunci cand sunteti la volanul unei astfel de masini veti zice cu totul altceva...

 

Un An Nou fericit si plin de impliniri va doresc tuturor !!!

Eu am vazut cum merge R8-ul,poti merge la un drive test,la dealer nu cred ca ii asa greu,dar sunt multe masini mai frumose decat R8-ul

de ex:BMW m6,Mercedes CL si multe altele.

Audi a pus ledurile alea cam pe toate modelele,bmw avea de mult angel-eyes de aceea a trebuit sa aiba si ei ceva original.

Audi copiaza incontinu.

Se vad supar? :lol: :) ,esti sigur ca ai vazut bine?

Cum sa nu criticam,e cumva masina lui Dumnezeu?

Hai lasa-ne cu textele astea ca r8 e un vis...

Edited by touring_boy
Link to comment
Share on other sites

dupa cum ai spus in categoria asta BMW nu concureaza... si totusi daca ar fi sa imi iau un supercar la banii aia nu as lua un R8 care nu are nici o legatura cu frumusetea fiind doar o gramada de otel carbon si alte chestii cu un design indoielnic as alege un ALFA ROMEO 8C SPIDER sau un PORSCHE BOXTER SPYDER

 

post-453-1262431903_thumb.jpg

 

post-453-1262431934_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

cele vechi.am avut si vechi (3) si am si unul nou.

diferenta de cum sunt facute,de ce incredere aveai cand le sofai,de cum pareau pe sosele....mari diferente!

inainte erau putini cu care te ''bateai'' ,astazi multi fac masini bune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.