Jump to content

Built NOT Bought


CautRezolvari

Recommended Posts

Astazi a ajuns si bara fata si lipul pentru bara fata care ma voi duce sa il ridic probabil luni sau marti.

Bara este de o calitate foarte buna,iar spliterele din carbon sunt impecabile,acestea vor fi scoase la vanzare dupa ce voi monta noul lip la bara.Este foarte bine facuta si iti da impresia de calitate,asa sper sa fie si cand o voi monta,nu ma asteptam sa ajunga asa repede.Bara este fabricata in Taiwan la fel ca si lipul si am cumparat-o din UK,nu am gasit in alta parte in afara de America unde imi cereau 300$ doar pe transport,din UK am platit 100$ pe transport...

 

IMG_2768.jpg

 

IMG_2770.jpg

 

IMG_2771.jpg

 

IMG_2772.jpg

 

IMG_2774.jpg

 

IMG_2775.jpg

 

IMG_2779.jpg

 

IMG_2780.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Cred ca pot spune ca a venit Mos Craciun :santa:

 

Au ajuns usile din fibra,au finisaje foarte bune si toate punctele de prindere a tuturor mecanismelor.Usile vor fi vopsite si echipate cu broasca,maner,bandouri,macara geam,geam,balamale,chedere si capitonaj si va fi doar un plug&play cand voi dori sa fiu mai usor doar demontez fata de usa si dau jos usa metalica din balamale si o pun pe aceasta.

O usa are 4,5kg, cea metalica are GOALA 19,5kg.

Doar din usi voi scadea 30kg.

Sunt made in Polonia.

 

Au ajuns si noile jante pentru noul design,sunt Japan Racing JR18 10,5J ET0 18".

Momentan am luat doar 2 cele mai mari si concave marimi pe 18" pentru a vedea cum vin pe spate si daca sa iau la fel si pe fata.Ele sunt destul de ok ca finisaje,au aproximativ 11,7kg/buc(foarte grele fata de BBS RC 8,5J ET 13 18" care au 8,2kg bucata,dar la fel de grele ca cele cu care a venit masina din fabrica 18" pachet M).

Mie imi par ca dau mai bine cu capace BMW decat JR.

Sunt made in Taiwan.

Nu am avut optiuni multe pentru ce dimensiune imi trebuia,a trebuit sa renunt la luarea in calcul a greutatii pentru ca imi trebuie ceva foarte concav si sa le scot mult in exterior aprox 12cm,nu am vrut cu buza.

Sper sa fie ok si o sa incerc si cu cele BBS sa fac o setare sa vad daca cu acelea cu flanse as iesi mai usor decat jantele astea,dar nu prea cred.

 

IMG_2868.jpg

 

IMG_2869.jpg

 

IMG_2877.jpg

 

IMG_2878.jpg

 

IMG_2882.jpg

 

IMG_2884.jpg

 

...

IMG_2887.jpg

 

IMG_2888.jpg

 

IMG_2889.jpg

 

IMG_2890.jpg

Edited by CautRezolvari
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Frumoase jantele.Foarte dotat Mos Craciun 😊

Mai poti sa dai cateva detalii despre panourile din fibra te rog.

De unde sunt cumparate (un site daca se poate).

Cu transportul a fost ok?

 

Multumesc.

A fost ok transportul.

 

https://www.ebay.com/itm/Doors-for-BMW-E46-3-series-coupe-or-M3-Lightweight-FRP-fibreglass/263356856787?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

Ti-ai ales jantele cu gust. Aceste JR18 dau excelent pe E46, abia astept sa le vad puse pe masina!!

 

Sincer nu am prea avut de ales...Nu aveam nici disponibili 7000-10000 sa dau pe niste jante custom pentru ET-ul necesar.Sa vedem ce o sa iasa si cum o sa dea.Am vazut configuratia asta si mi-a placut,sunt cat de cat apropiate cu astea.

 

BMW-_M3-_E46-with-a-_Viper-_V10-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu am prea avut de ales...Nu aveam nici disponibili 7000-10000 sa dau pe niste jante custom pentru ET-ul necesar.Sa vedem ce o sa iasa si cum o sa dea.Am vazut configuratia asta si mi-a placut,sunt cat de cat apropiate cu astea.

 

BMW-_M3-_E46-with-a-_Viper-_V10-02.jpg

 

Oribil de urat lucrate evazarile la masina din poza ...

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa accentuez forma cuvantului urat :))

 

Stiu ca gusturile nu se discuta dar chiar nu ti se pare mai dragut curul asta mai bombat si botul asta putin mai agresiv pentru un FL decat cel stoc?Chiar sunt eu defect de imi place mai mult asa decat stoc?...

Cam asa as vrea sa iasa cu exceptia grilelor din aripile fata:

 

24909773_1777619805642362_3174880926811180715_n.jpg

 

IMG_2797.jpg

 

Untitledd.jpg

 

Untitleddd.jpg

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca gusturile nu se discuta dar chiar nu ti se pare mai dragut curul asta mai bombat si botul asta putin mai agresiv pentru un FL decat cel stoc?Chiar sunt eu defect de imi place mai mult asa decat stoc?...

Cam asa as vrea sa iasa cu exceptia grilelor din aripile fata:

 

24909773_1777619805642362_3174880926811180715_n.jpg

 

IMG_2797.jpg

 

Untitledd.jpg

 

Untitleddd.jpg

 

Asa e la noi si nu vorbesc aici de Silviu, pentru ca gusturile chiar nu se discuta, doar ca mereu a existat problema ca partea de tuning/ show nu e ca si in alte tari, iar cand cineva se apropie de ea, deja devine urat, deci nicicum nu e bine. Sa se faca inteles, ma refer la kit-uri, widebody-uri. Foarte bune alegerile pe care le-ai facut pe partea de estetica si daca iti permiti un kit, da-i inainte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Clar ca imi place "curul mai bombat,lat" :) dar faceam referire strict la masina verde din poza atasata..felul in care ea a devenit asa prin kit-ul respectiv..si da,gusturile le are fiecare in felul lui.eu as apela doar la o roluire mai agresiva si sunt sigur ca si asa o sa iasa frumos si bombat. Respect oricum pt munca ta !
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Astazi a ajuns si difuzorul pentru bara spate.

 

IMG_2988.jpg

 

IMG_2989.jpg

 

IMG_2990.jpg

 

Am pus o janta pe spate pe masina unui prieten care are kitul Pandem montat pe masina si cred ca ar mai trebui un distantier de aproximativ 2cm,am pus-o si pe masina mea pe spate(eu avand aripile roluite la maxim) si iese in exterior aproximativ 5-6cm:

 

IMG_2921.jpg

 

IMG_2922.jpg

Link to comment
Share on other sites

Topic de urmarit, aia-i clar!

 

Ii schimbi si culoarea dupa ce e "gata"?

 

Multumesc !

 

Ma tot gandesc si la culoare,imi place acest gri dar parca as incerca si o nuanta tot de gri putin mai inchisa cum este pe modelele mai noi dar imi este cam frica sa nu dau gres cu ea.

 

Am reusit sa pun o janta care va fi pe spate pe masina prietenului cu kitul montat pe fata si iese cam 5cm in exterior,nu am incercat cu anvelopa pe janta,probabil s-ar mai apropia ca ar intra janta in interior cand este coborata dupa cric dar oricum mi se pare cam iesita in exterior,probabil voi opta pe fata pentru o dimensiune mai mica decat cea de pe spate,astept sa montez kitul pe masina,voi face cateva probe cu anvelope si pe urma vedem care ar fi cea mai buna varianta.

 

IMG_2980.jpg

 

IMG_2981.jpg

 

IMG_2982.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.