Jump to content

M550XD


Acero99

Recommended Posts

masina este a unui coleg , nu e pusa pe net inca , am mers cu ea si trage destul de brutal pentru un cabrio

 

dpdv al performantei sunt constient ca este un mic downgrade dar ma gandesc ca un cabrio tine mai bine la pret decat un sedan chiar daca este M550D

Link to comment
Share on other sites

normal ca merita. o viata ai, fa-ti pe plac frantics.gif

 

nu, acum serios, cum zicea si neo, deja a inceput sa se accentueze devalorizarea, iar tu ai aproape de top-end la F10, iar cand va aparea G30 la tine chiar se va simti asta, pt ca procentual fata de un 520 non-LCI, scaderea la tine va insemna cateva mii bune. unde un 10-15% la una de 20-25mii e sa zicem 2-3mii, la tine va fi...ai inteles ideea. asta daca nu la M550/M5 va fi procentual chiar mai mult

oricum un 4 cabrio isi pastreaza mult mai bine valoarea. singurul inconvenient initial va fi spatiul a carui lipsa fata de F10 il vei simtii, dar te vei obisnuii.

Link to comment
Share on other sites

doar 2k? mi se pare diferenta foarte mica la preturile de pe net

 

Probabil cel cu seria 4 stie si el cum ingrijeste Acero masiniile si ce investitii a facut in masina.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

eh .... a scris cineva cu o pagina in urma "Ar trebui sa iti dea el tie 2k." ( cred ca avea inside info )

 

Pe scurt :

 

- masina lovita frontal

- reparata pe branci

- farurile LED cu date de fabricatie diferita ( unul din ele avea prinderile lipite )

- in partea din fata scutul era prins de bara cu negrese

- radiatorul si intercoolerul nu mai stateau in pozitia corespunzatoare

- urme de ciocan/baros pe lonjeronul din stanga

- lipseau unele prinderi din plastic de la aparatorile de noroi / scuturi de sub masina

- pierdea ulei la prinderea dintre cutie si motor

- pierdea ulei la cutia de transfer

- destul de multe erori de la EGR/turbo care apareau si dispareau aleator la x NR de KM

 

Totusi masina mergea bine , tragea foarte bine , avea o tinuta de drum buna , cutia schimba perfect .

 

Am zis pas ... problema este ca mi-a placut mult seria4 cu motorul asta si cred ca o sa pun M550'ul la vanzare si in cazul in care se vinde o sa caut ceva asemanator in Germania / Olanda .

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.