Jump to content

schimbare distributie - service recomandat


bardcat

Recommended Posts

Salutare, am un bmw X3 F25 masina are 230 000 si cred ca trebuie sa-i schimb distributia .... azi am sunat pe mister dr bmw sa intreb de distributie si acest dimn john knet are un comportament care lasa de dorit si sincer nu mi-as da masina pe mana lui si as dori sa-mi recomandati un service bun pt schimb
Link to comment
Share on other sites

Recomand Serv. Team BMW - am cam 50.000km facuti cu distributia schimbata la ei. Tot la ei am facut si revizia la Cutia de viteza 6HP19z... De 1 an si jumatate am si stage 1 (acum Nm motorului sunt cam la maximul recomandat de ZF pentru cutie, dar nu sunt probleme, schimba ft ok)

Nu am avut probleme la motor, ci doar alte prostii (role, curele, bucsi etc)

Link to comment
Share on other sites

Salutare, am un bmw X3 F25 masina are 230 000 si cred ca trebuie sa-i schimb distributia .... azi am sunat pe mister dr bmw sa intreb de distributie si acest dimn john knet are un comportament care lasa de dorit si sincer nu mi-as da masina pe mana lui si as dori sa-mi recomandati un service bun pt schimb

Schimbata la BForce de 3 ani si nu sunt probleme. Tot la ei si schimbul la cutie de un an;nicio problema. S-au comportat excelent, parolisti la programari, chiar nu am ce sa le reprosez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 7/7/2016 at 2:57 AM, CosminE46 said:

Stie si meserie dar are preturi mari si muuulta vrajeala ca el e singurul care face, singurul care drege, ca NIMENI in Romania nu are scule ca el si alte nebunii d astea. Trebuie sa mai lucreze la abordare are intotdeauna impresia ca el le stie pe toate si toti clientii sunt niste habarnisti. Pe mine cand am avut un valvetronic ma luase cu niste abureli si pe langa asta imi facea japca la piese. Mi a dat niste preturi imense la piese (adaos maree al lui) i am zis ca e mult si daca ma hotarasc sa vin la el le iau eu singur si fac doar manopera. Si m a luat ca el nu lucreaza cu cacaturi aduse de mine, naiba erau niste piese aftermarket p producator... Mi s a parut putin bolnav la abordare. Pe farcebook cine il vn de bine? Ca are asa atitudine vine unul cu un defect si zice ca stie ce are masina, doar el o poate face in Romania, dar nu spune ce are ori vii la el ori pa :))))))))

Eu mi-am luat paguba de 2000 ron pentru o pierdere de ulei si cand am ajuns acasa, problema era mai gravă.

9FF7D2C8-424E-4865-9330-DD1B4B464866.png

ECB8C529-747F-4ECD-AC68-C0A08AE7133C.png

88ACA87D-BB12-4D80-AA12-8095BD704471.png

226F8F50-5D9B-457C-B282-9F87C0FEA0B0.png

D0120CE7-6042-47DD-AD27-0D75A0D8A7B3.png

 

Edited by ediwww
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Salut,

APB service, ați auzit de ei? 

Am primit oferta 75mil de la FRK concept service pt schimb distribuție + pompa ulei + schimb ulei pentru un f10 n57. 

Ce ziceți de preț?

As mai cere câteva oferte, poate team bmw sau autohut. Și am dat peste APB service. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.