Jump to content

Rog ajutor, sfaturi


police

Recommended Posts

Am gasit un e46 din 2004,1800cm,aproape full, si ce ma sperie mai tare este motorul ,mi se pare sofisticat(am avut unul cu motor cod m 43),acum asta are 2axe cu came ,si as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi,ce probleme cotidiene are, cu ce v ati confruntat voi cei care aveti asa ceva, mentionez masina arata ok, avand in vedere anul, multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Daca te sperie complexitatea dar te tine bugetul, poti incerca asta:

 

 

http://www.steamcar.net/Stanley%20EX%20DSCN0619.jpeg

 

e pe la 70 k euro dar e motor cu abur deci extrem de simplu. Probabil ca are sub 140.000 km, practic e "tzipla". Pare "aproape" full.

 

Ai deschis topicul la misto?

 

Daca nu :blink: e o masina veche. Ar trebui asta sa te sperie cel mai tare. Probleme generale gasesti pe forum. La cate astfel de motoare sunt, sigur s-au manifestat mai toate problemele...

 

P.S.

 

Titlul oricĂŁrui topic va reflecta pe cât posibil subiectul abordat. Asadar, titlul “ScârÞâie cureaua de distribuĂžie" este de preferat faÞã de “Help !...” sau "Am o problema". Topicele generice, cum ar fi “Ajutor” , “Am o problema fraĂžilor”, vor putea fi Âşterse farĂŁ preaviz. RespectaĂži timpul celorlalĂži.

Link to comment
Share on other sites

Sau altfel, daca te sperie sa "sperii" banii tai pe asa masina, informeaza-te CITIND cat mai multe lucruri, ADUNAND informatii si APOI DA BANII pe ce crezi tu ca merita!

 

..nu ne "speria" pe noi cu intrebarile de ...ajutor si raspunsuri in graba (tot de la noi..) ca probabil PE NOI o sa fii tentat sa ne (...) acuzi(?!).

 

Cred ca suntem o comunitate cu pareri diverse, cunostinte ... medii, nu profesionisti...

Link to comment
Share on other sites

Am gasit un e46 din 2004,1800cm,aproape full, si ce ma sperie mai tare este motorul ,mi se pare sofisticat(am avut unul cu motor cod m 43),acum asta are 2axe cu came ,si as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi,ce probleme cotidiene are, cu ce v ati confruntat voi cei care aveti asa ceva, mentionez masina arata ok, avand in vedere anul, multumesc.

 

Pe mine ma sperie complexitatea virgulelor din textul tau :))

Link to comment
Share on other sites

Am gasit un e46 din 2004,1800cm,aproape full, si ce ma sperie mai tare este motorul ,mi se pare sofisticat(am avut unul cu motor cod m 43),acum asta are 2axe cu came ,si as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi,ce probleme cotidiene are, cu ce v ati confruntat voi cei care aveti asa ceva, mentionez masina arata ok, avand in vedere anul, multumesc.

 

CicĂŁ (am avut unul cu motor ....) ,dar ai vĂŁzut tu fĂŁrĂŁ motor. ???

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

problemele motoarelor n42 sau n46 (daca cu astea este echipata masina)le gasesti pe forum DACAai rabdare sa cauti.Oricum cel mai frecvente sunt simeringurile de supape si pierderile de ulei (la pompa vacum,baie ulei,electrovalve vanos-uri,corp filtru ulei etc).Nu vad in schimb de ce crezi ca este asa ,,sofisticat,,?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.