Jump to content

Reviste auto in Romania


modeleromy

Care este cea mai buna revista auto in Romania?  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
AMS e bine pusa la punct si beneficiaza de ajutorul nemtilor si nu numai. In schimb parca n-am incredere 100% in ei. Am observat niste diferenta de la o recenzie la alta pentru aceias masina, chestie care ridica oarece semne de intrebare. Am votat motorxtreme pentru ca i-mi place cum scriu baietii, mai ales Ursa Mare.
Link to comment
Share on other sites

Eu votez AutoExpert...o cumpar de ani de zile si-mi place ca pot citi in ea tot feul de chestii, de la drive teste, la teste comparative, info utile legate de service, tunning, preturi, hi-fi si altele.

Singura mea nemultumire, valabila si pt alte reviste, e legata de informatiile legate de costul reviziilor care nu reflecta deloc realitatea. Costurile prezentate sunt mai mici decat in realitate. Nu numai ca nu se prezinta tot ce trebuie schimbat la o revizie dar nu se iau in calcul consumabile si alte chestii care sporesc costul cu destui bani. Dar probabil ca asa ii informeaza si pe ei service-urile...nu stiu ce sa zic.

Si inca o chesti, mi se pare ca se bate prea multa moneda pe marcile populare gen renault, in timp ce altele ca de ex. Fiat, sunt pomenite detul de rar. E firesc intr=un fel, dar eu ca posesor Fiat ma simt neglijat ca sa zic asa. Insa intr-un numar trecut au scris la superlativ absolut de motoarele si tehnologia BMW. M-a uns pe suflet si i-am iertat :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am votat ams, doar pentru faptul ca este cam singura pe jumatate civilizata de la noi, dar trebuie sa spun ca presa auto la noi este muuuult sub un nivel "decent". Nu exista critici, majoritatea testelor suna ca niste traduceri din manualul de utilizare si prospecte. Cele mai bune articole sunt de fapt traduceri de teste din strainatate.

 

Pentru a nu ramane in "bezna" pe care ne-o servesc ai nostri, citesc AutoBild online la www.autobild.de. Articolele apar cam cu o luna intarziere fata de revista, dar e OK.

Link to comment
Share on other sites

bmw magazin nu are nevoie de voturi ca se stie ca e sefu lor la capitolul comentarii povestioare si poze dar numai cu bmw.:Pin rest ma uit pe orice revista.AMS SUPERCAR AUTOSHOW.................

11378[/snapback]

 

Adica umflat artificial? Mai bine scos cum era la inceput, ca nu ai de unde sa stii cati ar fi votat altfel.

Link to comment
Share on other sites

bmw magazin nu are nevoie de voturi ca se stie ca e sefu lor la capitolul comentarii povestioare si poze dar numai cu bmw.:Pin rest ma uit pe orice revista.AMS SUPERCAR AUTOSHOW.................

11378[/snapback]

Poll-ul este "Care este cea mai buna revista auto din Romania?"...deci auto in general

Poate din cauza asta BMW Magazin nu a primit nici un vot :blink:

Link to comment
Share on other sites

Poll-ul este "Care este cea mai buna revista auto din Romania?"...deci auto in general

Poate din cauza asta BMW Magazin nu a primit nici un vot :blink:

12267[/snapback]

 

BMW Magazin nu are nici un vot pentru ca nu a fost adaugat de la inceput si a fost admis. A fost adaugat dupa ce lumea apucase sa voteze deja. Prin urmare va fi scos pentru ca nu se evidentiaza bine in sondaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Imi place Supercar. Cititi articolele si o sa vedeti. Multi se uita numai pe poze si pe datele tehnice din dreptul lor. Pe deasupra mai au si unele chestii funny, parca nu sunt asa "rigizi" ca ceilalti care se refera strict numai la masini, camioane moto, etc. Parerea mea care este... cam subiectiva, recunosc, pt ca am multi prieteni la Supercar :blink: , dar, sincer, chiar imi place revista. Si AMS, dar sunt prea "nemti", prea stricti.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

nu am votat nimic pt ca nu mai cumpar asemenea reviste..... pot afla totul de pe net fara prea mari probleme ! dak ar fi sa iau vreo asemenea revista as lua'o pt un articol ceva legat de bmw, mercedes, volvo, porsche....

 

in fine imi place mult supercar :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.