Jump to content

Noua serie 3 BMW G20 2019


calinbmw2000

Ce configuratie de motor considerati ca ar trebui sa aiba noul M3  

110 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Faine masini si futuristice dar cred ca ar trebui un efort sa se realizeze odata masinile zburatoare sau care leviteaza. As vrea sa traiesc sa prind si eu era aceea.

Suntem aproape de 2019. Parca subiectul diesel vs benzina sau 4 vs 6 vs 8 cilindii, devine din ce in ce mai plictisitor

Edited by Injectoru'6
Link to comment
Share on other sites

Bordul pare de inspiratie Audi/Mercedes....acum nu inseamna ca e ceva negativ, din contra, astazi la interior atat A4 cat si C-class stau mai bine.Oricum, acestea sunt imagini cu modelele echipate ,cutie automata, sa vedem in realitate un 318i de 1500 cmc echipat cu o manuala si faruri halogen, iar in interior scaunele gri de stofa si plasticurile terne.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gusturile nu se discuta, fiecare e setat cu propriul set de opinii.

Insa, spre exemplu mie noul X5 nu mi se pare ca are cel mai stralucit design la exterior, insa nici nu imi voi cumpara asa ceva vreodata. Eu cred ca Bemewe este o firma serioasa, isi fac temele :D si cerceteaza destul de bine publicul tinta si isi pastreaza loialitatea in ceea ce priveste feelingul diferitelor modele.

Mie interiorul mi se pare mult mai stralucit ca F30(exceptie volan). Spatele parca e putin plictisitor, nu iti sare in ochi ca la e90 lci m spre exemplu. In rest masina e foarte frumoasa, cel putin pentru setul meu de gusturi. Seamana oarecum cu G30, dar, totusi este diferit. Imi pot da seama mult mai usor spre exemplu ca este un seria 3, in comparatie cu seria 5 si seria 7. Nu imi dau seama chiar asa de usor de modelul exact la ultimele 2 :frantics: .

Oricum, abia astept sa vad touringul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gusturile nu se discuta, fiecare e setat cu propriul set de opinii.

Insa, spre exemplu mie noul X5 nu mi se pare ca are cel mai stralucit design la exterior, insa nici nu imi voi cumpara asa ceva vreodata. Eu cred ca Bemewe este o firma serioasa, isi fac temele :D si cerceteaza destul de bine publicul tinta si isi pastreaza loialitatea in ceea ce priveste feelingul diferitelor modele.

Mie interiorul mi se pare mult mai stralucit ca F30(exceptie volan). Spatele parca e putin plictisitor, nu iti sare in ochi ca la e90 lci m spre exemplu. In rest masina e foarte frumoasa, cel putin pentru setul meu de gusturi. Seamana oarecum cu G30, dar, totusi este diferit. Imi pot da seama mult mai usor spre exemplu ca este un seria 3, in comparatie cu seria 5 si seria 7. Nu imi dau seama chiar asa de usor de modelul exact la ultimele 2 :frantics: .

Oricum, abia astept sa vad touringul.

 

Corect.

 

X5 este de cel putin o generatie adaptat pietei americane, cu bot cat mai pregnant si spatiu. Deci isi fac temele. Publicul tinta...ma indoiesc, in Europa pietele mari sint flotele de leasing si acolo designul conteaza mai putn decit costurile si echipamentele/pachetele oferite.

 

Interiorul mie mi se pare kaka. Au vrut ceva futurist si a iesit maca. Asta e cand te strofoci prea tare sa iasa de unde nu este. Au vrut sa fie diferit de bordul full electronic de la VAG sau Daimler, si au lasat niste jumatati de hexagon in colturi. In rest, foarte mult VAG (aproape totul) cu nuante de Daimler in interior (centrul consolei).

Stiu multi fanatici ai marcii care au renuntat la Seria 3 cand a aparut E90. Si singura buba atunci erau farurile din spate, forma lor mai ales.

 

Per total mi se pare un design foarte adaptat pe cerintele pietei chinezesti.

Si cu 8cm in plus, la 4.71 cam maricica. Deja un sedan serie 2 de 4.40m pare justificabil.

 

Sa vina cu M3-ul!!!!

2019 in Frankfurt, poate. Automat cu convertor, 4wd decuplabil, 3 litri 6 in linie de vreo 450-460CP, filtru de particule si sunet din boxe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.