Jump to content

Intrebare


missouri

Recommended Posts

Am un prieten care vrea sa-si ia un 320 d , 2002, am fost am vazut masina azi, totul pare ok, dar ma uit mai atent pe carte, e trecut 100 kw, modelul e cu facelift, stiam ca toate sunt la 150 cai, e posibil sa fie si la 136? sau e ceva necurat la mijloc?

256579[/snapback]

din cate stiu eu toate facelifturile 320d E 46 au 150cp sau mai mult daca au chip etc, in nici un caz 136 cp

e o problema cu actele nu cred ca ar fi vreunu care sa modifice fata unui bmw

acte fase

masina furata

recarosare

si alte chestii dubioase

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care vrea sa-si ia un 320 d , 2002, am fost am vazut masina azi, totul pare ok, dar ma uit mai atent pe carte, e trecut 100 kw, modelul e cu facelift, stiam ca toate sunt la 150 cai, e posibil sa fie si la 136? sau e ceva necurat la mijloc?

256579[/snapback]

 

Si eu stiu ca modelul cu facelift are 150 de cai! Dar posibil sa fie printre primele modele cu facelift ... avand inca 136 PS ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

se poate ca daca e inmatriculata in ro deja , din cauza incompetentei celor de la RAR sa fi trecut prostii in certificat, in sensul ca mie mi-au facut un up grade la masina eu am 318d si pe carte am 320 , baieti faini ce sa zic, pe brief scria 318 d , am fost la cj la reprez. si am intrebat, un baiat de treaba de acolo mi-a confirmat ca masina e 318, si mi-a dat o dovada cum ca astia de la RAR au gresit si sa imi modifice certificatul, insa pana la urm a nu am mai fost, am lasat asa.

 

deci nu e obligatoriu sa fie probleme cu masina ci doar cu profesionalismul celor de la RAR.

 

eventual daca mai are brieful sa se uite acolo sa vada ce scriu sasii . :blink:

Link to comment
Share on other sites

se poate ca daca e inmatriculata in ro deja , din cauza incompetentei celor de la RAR sa fi trecut prostii in certificat, in sensul ca mie mi-au facut un up grade la masina eu am 318d si pe carte am 320 , baieti faini ce sa zic, pe brief scria 318 d , am fost la cj la reprez. si am intrebat, un baiat de treaba de acolo mi-a confirmat ca masina e 318, si mi-a dat o dovada cum ca astia de la RAR au gresit si sa imi modifice certificatul, insa pana la urm a nu am mai fost, am lasat asa.

 

deci nu e obligatoriu sa fie probleme cu masina ci doar cu profesionalismul celor de la RAR.

 

eventual daca mai are brieful sa se uite acolo sa vada ce scriu sasii .  :blink:

256707[/snapback]

 

 

Eu am un 320d 150 cp din 2003 cu jante pe 17, insa cei de la R.A.R. mi-au scris pe carte ca masina este 320d 150 cp din 2002 cu jante pe 18 !!

 

Mentionez ca pe toate actele de Germania masina este fabricatie 2003(T.U.V.-ul din Germania spune ca este fabricatie 2003, cartea este cu 2003, briful tot cu 2003), insa institutia superma numita R.A.R. spune ca este fabricatie 2002.

 

Asta cred ca s-a intamplat si cu 320-ul din 2002 cu motor de 136 cp !!

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care vrea sa-si ia un 320 d , 2002, am fost am vazut masina azi, totul pare ok, dar ma uit mai atent pe carte, e trecut 100 kw, modelul e cu facelift, stiam ca toate sunt la 150 cai, e posibil sa fie si la 136? sau e ceva necurat la mijloc?

256579[/snapback]

 

e posibil ca masina sa fie fara facelift si sa fi fost lovita si apoi reparata cu piese de facelift ...am un amic in situatia asta :blink:

Link to comment
Share on other sites

e posibil ca masina sa fie fara facelift si sa fi fost lovita si apoi reparata cu piese de facelift ...am un amic in situatia asta  :blink:

256894[/snapback]

Nu toate modelele facelift din 2002 au noile motoare. Doar la masinile fabricate spre sfarsitul anului 2002 au fost introduse si noile motoare.

Link to comment
Share on other sites

pe talon este sigur 222, noile motoare cu 150 cai , au fost introduse la sfrsitul 2001,

masina in cauza s-a dovedit a fi o mare teapa, omu a lasat-o din prima strigare de la 12900 la 12200 e" ultimul pret" , am aflat ca a fost lovita rau de tot, nu stiu insa sigur de ce avea problema , prietenul in cauza a gasit azi o masina din 2003, 120.000 km, carte service la 12800e, superba, merci ptr raspunsuri si bafta la tota lumea :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

IN 2002 nu exista dacat 150cp...lasati aberatiile

136cp doar pana in 2001 la sfarsit...

 

iar la tipu cu 318d,din cauza ca motorul este tot de 1995 sau 1951 centimetri cubi adica de 2.0d cu 85kw si cu 116cp amandoua baietii la rar au tras concluzia ca este un 320d categoric...ce e asa de greu :blink:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

IN 2002 nu exista dacat 150cp...lasati aberatiile

136cp doar pana in 2001 la sfarsit...

 

iar la tipu cu 318d,din cauza ca motorul este tot de 1995 sau 1951 centimetri cubi adica de 2.0d cu 85kw si cu 116cp amandoua baietii la rar au tras concluzia ca este un 320d categoric...ce e asa de greu :blink:

258386[/snapback]

 

 

 

Si eu am 318d din 2002, cu facelift si e tot cu motorul vechi 1951 cm, la 318d motorul nou a fost introdus din martie 2003, iar la 320d din septembrie 2001

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.