Jump to content

Bmw 118i e87 2.0 benzina


Recommended Posts

""Salut,am o bătatie la motor,nu știu de la ce ar putea fi,se aude când turez motorul de pe la 2500 de turații și pe liber și în mers,țin să precizez că am avut martorul de la presiunea de ulei aprins de vreo 10.000 de km,fostul proprietar mi-a spus că e doar senzorul defect,Vă mulțumesc! ""

 

e cat se poate de evident...

1. nu mai tura motorul asa tare, accelereaza si tu mai incet !

2. de ce ne mai intrebi pe noi daca fostul proprietar ti-a spus ca senzorul este defect... clar acolo e buba, schimba senzorul si gata !

3. daca ai mers 10000 km asa... inseamna ca poti sa mergi mai departe si cu bataia asta !

😂 glumesc !

si acum serios.

cum pot unii oameni sa fie asa de naivi, si de delasatori ???

cum Doamne iarta-ma... ai mers 10000 km cu senzorul de ulei aprins si nu te-ai invrednicit sa faci o diagnoza, sa mergi la un mecanic, sa verifici problema ???

cauze: pompa ulei, ulei vechi si uzat cu multi kilometri.

efecte dezastroase: cuzineti si uzura grava la toate piesele in miscare care necesita ungere, motor praf.

remediu extrem de dureros: schimb motor sau reparatie capitala.

rezolvare romaneasca: schimb de ulei cu 20w50 (gros) plus 3-4 bidoane de miere Duralube si gata... anunt pe "lajumate.ro" ca sunt destui fraieri !!!

succes maxim !!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Florin Negoescu said:

fostul proprietar mi-a spus că e doar senzorul defect,Vă mulțumesc!

Sa nu intelegi gresit, eu iti multumesc pentru onestitate, DAR te rog eu ia pe cineva de incredere care stii ca se pricepe cat de cat la motoare, masini. Fostul proprietar te-am mintit pe fata, da' chiar pe fata! Cum sa iei o masina cu senzor de presiune al uleiului si tu sa platesti masina acceptand ce spune fostul propietar? De ce nu i-ai spus sa schimbe senzorul si vii sa o iei dupa ce se dispare semnalizarea aia din bord!?

Sa stii ca ce am scris mai sus am facut-o pentru cei care mai citesc pe aici si cred ce le spune fostul propietar... pentru tine faptul e consumat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.