Jump to content

Noul BMW Seria 5 - G60


edit

Recommended Posts

La interior parca e mai bine integrat e class, eu am facut test drive cu un e class dar ceva diesel fara super screen. Arata mult mai bine cu super screen. La BMW nu am apucat ca este plecata masina in weekend si nu prea imi permite timpul de de L-V.

Ce autonomie ai avut cu acel I5?

Edited by Alex3245
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alex3245 said:

La interior parca e mai bine integrat e class, eu am facut test drive cu un e class dar ceva diesel fara super screen. Arata mult mai bine cu super screen. La BMW nu am apucat ca este plecata masina in weekend si nu prea imi permite timpul de de L-V.

Ce autonomie ai avut cu acel I5?

Ce are E class si m-a impresionat este optiunea de a vibra scaunul in ton cu bass-ul din melodii. Este absolut imersiv si mi-a placut f mult.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, edit said:

Aoleu, nu suport grilele iluminate. Absolut deloc.

Mercedesul avea display si pt pasager? Pare ca nu.

Da, avea si display pt pasager, dar nu statea nimeni cand am pozat pe scaunul din dreapta si era oprit. Bine, nu se vede in poza, dar nu e oprit, e logou-l stea al Mercedesului

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, edit said:

Aoleu, nu suport grilele iluminate. Absolut deloc.

Mercedesul avea display si pt pasager? Pare ca nu.

Are display si pentru pasager.

3 minutes ago, Kragod said:

Ce are E class si m-a impresionat este optiunea de a vibra scaunul in ton cu bass-ul din melodii. Este absolut imersiv si mi-a placut f mult.

Si mie mi-a placut optiunea asta, se simte interesant dar nu cred ca as putea sa stau non-stop cu ea.

Ce nu mi-a placut la e class, maneta aia de semnalizat zici ca era dintr-un plastic super ieftin si pozitia la volan zici ca bordul voia sa intre in mine, mi s-a parut ciudat feeling-ul.

Edited by Alex3245
Link to comment
Share on other sites

eu cu model asta de angel nu ma pot obisnui , grila iluminata si mie imi scoate ochii , pare putin brad de craciun , de tableta nu mai spun , raman clasic probabil , imi da efectiv feelingul de simulator , poate in timp o diger , in rest ce sa zic , numai ma uit la ea si o vad in service de 100 ori pana in 50 k km , parca masinile astea noi nu mai inspira incredereย 

  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

Tabletฤƒ/bordul nu mi plac.. la nici o marca.ย 
ย 

Grilele alea sunt diferite, insa nu mi place botul/grilele cu sau fฤƒrฤƒ iluminat, nu mai arata a BMW.ย 
ย 

Cรขnd o sฤƒ aibฤƒ toศ›i grile iluminate, o sฤƒ zicฤƒ toศ›i ca e chici.ย 

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Alex3245 said:

ย 

Ce nu mi-a placut la e class, maneta aia de semnalizat zici ca era dintr-un plastic super ieftin si pozitia la volan zici ca bordul voia sa intre in mine, mi s-a parut ciudat feeling-ul.

Manetele de semnalizat sunt la fel in BMW, cam subtiri si iti dau senzatia ca se vor rupe.

Senzatia ciudata ca vine bordul peste tine a avut-o si un prieten cand s-a urcat in Mercedes, e clar diferenta intre ele, la BMW pozitia de condus este f buna.

Tragand linie, se simte o diferenta clara intre confortul Mercedes, care practic pluteste peste gropi sau speed bumps.

Si BMW-ul e confortabil, insa topaie mai mult peste denivelari. BMW-ul insa sta mai bine pe sosea, chiar daca este mai puternic, te simti in control aproape tot timpul. Aproape

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.