Jump to content

Paintless dent removal Bucuresti - stie cineva?


Recommended Posts

Am vorbit la faraindoiala.ro, mersi pentru sugestie, foarte profi mi s-a parut, chiar daca nu am rezolvat si nu voi rezolva problema.

 

Rezultatul e cam asa, deci pica solutia:

 

Va prezint situatia asa cum e pe velar.
Pe sport nu sunt inca absolut niciun fel de info.

Geamurile sunt duble, nu se poate actiona fara vreo demontare, se fisureaza.

Dupa demontarea fetei usii mai e inca o placa, pe care e ancorata macaraua geamului. Apoi se scoate geamul.

Apoi usa scoasa complet din balamale si fixata orizontal pe standul de lucru.
Daca si numai daca avem noroc sa nu fie vreo armatura/ dublura in acea zona, in zona din spatele deformatiei trebuie rașchetat materialul fonoabsorbant, apoi polizata vopseaua pentru a obtine luciu metalic. Doar asa se poate folosi aparatul cu inductie incat sa faca arc electric sa putem contracta la loc metalul (pentru ca este intins, va ramane burtica la final).

Deci presupune o reparatie extrem de laborioasa, de 1 zi jumate, 2 zile  cu multe potentiale piedici si sanse de reusita nu prea mari.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alex230ro said:

What? Serios? vezi si la Turbocon la mine au facut fara sa desfaca absolut nimic sigur nu e 100% dar ... adica nu imi e clar cat de rau e ce ai dar nu merge "tras" ? 

o sa incerc, dar nu pare ca merge tras, ci doar batut din spate. Tabla nu e doar cutata, ci si intinsa.

si nu se vede pentru ca din niciun unghi nu reuseam sa fac poze sau videouri in care sa se inteleaga tot

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clit Eastwood said:

Am vorbit la faraindoiala.ro, mersi pentru sugestie, foarte profi mi s-a parut, chiar daca nu am rezolvat si nu voi rezolva problema.

Nu ai pentru ce, Florin e un om extraordinar, il recomand cu cea mai mare caldura.

40 minutes ago, alex230ro said:

What? Serios? vezi si la Turbocon la mine au facut fara sa desfaca absolut nimic sigur nu e 100% dar ... adica nu imi e clar cat de rau e ce ai dar nu merge "tras" ? 

Fiecare lovitura e diferita, iar la BMW nu cred ca e atat de "aglomerata" usa ca la Range Rover, cel putin la seria 1/3.

Din explicatia de mai sus, eu inteleg ca tabla e si intinsa, nu doar indoita. Degeaba incerci sa o tragi dinspre interior sper exterior, pentru ca se va umfla in exterior, pentru ca ai mai multa "suprafata de material" decat "suprafata originala" (materialul e dilatat).

Oricum, e bine sa ceara si a doua parere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.