Jump to content

Tavita portbagaj X3 G01


goangaus

Recommended Posts

As dori sa știu dacă tavita oem pentru protectie portbagaj poate fi "convinsa" sa stea cum ar trebui, cu acea margine în jos nu în sus. Asa era cand am luat masina, mi se pare un design nu foarte fericit. Daca nu, puteti recomanda modele de tavite de care sunteți mulțumiți? Am mai luat în trecut tăvițe aftermarket și nu prea mi-au plăcut. Iar alta OEM același model nu mai iau.

A mea arata asa:

VkOW4ou.jpg

Și ar trebui ca marginea sa stea asa:

9TKeuj4.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Eu zic ca e făcută prost, nu stiu acum cum e la ceilalți, dar pare ca se da peste cap foarte ușor. La mine o fi fost deteriorata în timp, nu stiu, asa am primit-o. Îndoită nu e, o pot face sa stea ca în poza, doar ca la prima atingere se ridica marginea aia. Plus ca daca pui ceva mai greu pe margine acolo se îndoaie imediat, e o chestie subțire.

Edited by goangaus
Link to comment
Share on other sites

Eu am o problema cu chestiile astea, cand sunt guma/cauciuc tare si nu se muleaza corespunzator, sau stau in valuri sau ceva...

Initial luasem si eu o tavita de genul de la Gledring, dar este mai groasa si mai putin "maleabila", venise si indoita in colet, si nu se mai intindea corespunzator  in portbagaj, avand unele cute unde a fost indoita, si am innebunit... am dat-o unui coleg, si mi-am comandat asta de la Rigum.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca o sa-mi comand si covorase de interior de guma tot de la RIGUM pt X3 G01.

Momentam am tot de la Gledring, si astea sunt ok, dar cel de la sofer dupa 1 an s-a gaurit deja unde tin calcaiul piciorului drept... cam trist... au 40k km de hamaleala, dar parca alte presuri avute la masinile anterioare n-au avut problema asta... la Passat dupa 4 ani tot Gledring erau ca noi aproape... iar la restul masinilor luasem originale, si dupa ani erau tot ok...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/8/2024 at 3:23 PM, sskkaa said:

Eu cred ca o sa-mi comand si covorase de interior de guma tot de la RIGUM pt X3 G01

Pentru covorașe eu ți-as recomanda originale. Vin perfect,nu miros,nu alunecă,etc 🙂

IMG_3956.thumb.jpeg.0f337b324bff744f18b84e2183efea39.jpeg

IMG_3957.thumb.jpeg.7af5ac99ed7c8eea21de3adfd37ff4bc.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sora mea a luat preșuri de cauciuc originale pt F30. Deci,dincolo de prețul avut(pe care l-as accepta pe motive de calitate/utilitate/design), sunt și ordinare,adică materialul a unul extrem de tare,extrem de puțin maleabil pentru scoatere/punere la loc( parca manevrezi o bucată de plastic,nu cauciuc), iar suprafața lor, fără striații,e alunecoasă când e udă. Deci,preșuri aftermarket de calitate cu 150 lei rulz.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.