Jump to content

Noul meu coupe


BeMyWife

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

54.880 fara TVA ????????? ti-ai luat 2?????????

285105[/snapback]

 

d c te miri ma?

masina mea care are 5 ani in spate si nu este nici pe departe "full" - asta ca sa folosesc o expresie des uzitata in romanica - a costat 48.000k euro - ma refer la pretul de achizitie de noua. si nu e coupe. so????

dotarile costa monsher. si costa mult.

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

d c te miri ma?

masina mea care are 5 ani in spate si nu este nici pe departe "full" - asta ca sa folosesc o expresie des uzitata in romanica -  a costat 48.000k euro - ma refer la pretul de achizitie de noua. si nu e coupe. so????

dotarile costa monsher. si costa mult.

285109[/snapback]

vorba oficialilor din zona lamborghini "masina ti-o permiti,optionalele nu prea"...logic,valabil pt masina noua..

Link to comment
Share on other sites

Costa, a ta a costat atat de noua cu toate taxele, mai mult ca sigur. Am mai intrebat eu niste chestii mai sus si chiar ma intereseaza. Va rog sa treceti cu vederea penibila eroare gramaticala. :blink:

 

Acum sincer, si mie mi se pare cam scumpa. Mi-e mi-au configurat un 325 la 37k CIP, fara piele, fara jantele alea, dar cu navi si automata.

 

Cum adica AU UITAT sa iti puna senzorii de parcare? In locul tau nu luam masina daca imi spuneau in fata asa ceva! Sa vezi atunci ce sareau baietii la cap cu oferte...

 

Cum sunt suspensiile "M sport"? Eu i-as fi pus ornamente negre la culoarea asta, o parere personala...

284951[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Costa, a ta a costat atat de noua cu toate taxele, mai mult ca sigur. Am mai intrebat eu niste chestii mai sus si chiar ma intereseaza. Va rog sa treceti cu vederea penibila eroare gramaticala.  :blink:

285119[/snapback]

 

eu vb de pretul din Germania.... in cartea masinii aveam si niste facturi. pe una dintre ele era pretul de achizitie...

habar nu am ce taxe au aia acolo si cat la suta din pretul masinii sunt taxele.

ideea e simpla. atat a dat neamtul pe ea in 12.2002

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

325i coupe costa 31.000 cip........optionalele puse de el sunt maxim 10.000e.....poate mai putin..... plus ca mai faci rost si de un discount 7%...... in fine cum ziceam prietenu ala al meu si-a luat cu 59.000 DDP 335d M sport cu de toate.........si e la zis 55 Fara tva.....deci mie greu sa cred 335d stock costa 40.000e cip.....deci in fine ....... Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

Masina nu are cum sa fie atat! MAXIM 45.000-48.000 !

Cineva si-a luat 335D coupe E 92 (de la AB) FULL cu pachet M, steptronic, cu padele la volan, navigatie, TV, HK, piele alcantara, etc etc si l-a dus la 60.000 EUR. Deci vorba lui Allex 18...ti-ai luat doua????

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

sincer!?...numai dau mare pret pe benzina...daca ar venii o zana si mi-ar spune ce vrei 330d sau 330i as zice fara ezitare 330d.. :blink:

285077[/snapback]

 

Frate eu am avut disel,nu are nici o legatura cu benzina.Iar pe coupe k sa iti pui motor pe motorina.....e cam jenant.parerea mea.Multumesc pt aprecieri

Link to comment
Share on other sites

Frate eu am avut disel,nu are nici o legatura cu benzina.Iar pe coupe k sa iti pui motor pe motorina.....e cam jenant.parerea mea.Multumesc pt aprecieri

285248[/snapback]

nu are legatura da gandeste-te la performantele unui 335cd :blink:

Link to comment
Share on other sites

putin mai rapida :blink: a-ti vazut la teste de la autobild???????? a5 3.0tdi quatro vs 330xd......... standard 0-100km audi face in 5.9 secunde si bmw in 6.5......si culmea la teste audi a facut in 6.6 si bmw in 6.5 :))))))))) deci era si culmea sa faca audi care are doar 244 cai suta mai rpd decat 335d care are 286 si biturbo... un baiat de pe e90post a scos 5.7 cu 335d stock

 

cam trag de par astia de la audi performantele :))

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca nu i-ai pus si navi sau Tv ca sa ai si I-drive.

OFF TOPIC...Si eu sunt fan benzina si o prefer ca si placere de condus, dar am optat ptr solutia rationala (in o luna jumate i-am pus 8000 de km in carca) si am ales diesel. Circul mult asta e...Consuma incredibil de putin si credeti-ma ca-i dau in gura. Dupa 5000 km am observat o scadere substantiala a consumului. Am ajuns la 7.1 in oras. Am si efficient dinamics si m-am obisnuit deja sa mi se opreasca motorul la semafor. Am sapat pe la BMW AG si am aflat ca electromotorul ar fi supradimensionat si gandit special ptr asa ceva.

 

Si ca sa nu mai faceti speculatii va atasez lista de optionale cu preturi cu tot sau daca vreti sa faceti calcule nu aveti decat.

 

PS: Nu inghit chestia cu senzorii de parcare nici mort. Mie nu mi-a uitat BMW nimic si sunt la a 7-a masina comandata...

post-763-1190046487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

si 8 puncte in 2 saptamani...frate sa mor eu daca nu ma simt urmarit rau de tot....de militieni :blink:

284251[/snapback]

 

 

stai linistit...eu am primit 8 puncte in 5 minute :) ...deci nu ai de ce sa te plangi :) cu un detector si cu mult tupeu cand e vorba de fugit(daca sunt cu logan-ul si nu cu passat-ul sau pe motor) ramai incet incet fara puncte :)

Link to comment
Share on other sites

si 8 puncte in 2 saptamani...frate sa mor eu daca nu ma simt urmarit rau de tot....de militieni :blink:

284251[/snapback]

stai linistit...eu am primit 8 puncte in 5 minute :) ...deci nu ai de ce sa te plangi :) cu un detector si cu mult tupeu cand e vorba de fugit(daca sunt cu logan-ul si nu cu passat-ul sau pe motor) ramai incet incet fara puncte :)

285385[/snapback]

pai m-am hotarat nu le mai dau actele si nic datele atat timp cat nu e nimic grav ... :) am avut un un E46 si sa mor daca am avut vreun punct si nu prtam centura,treceam pe rosu....acum parca ii am in portbagaj dupa ine :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.