Jump to content

pot sa iau un e46 cu 8500?


dj_qveta

Recommended Posts

mai tot aud chestia asta ca pregateste-te sa bagi bani intr-o masina SH...pastreaza 1.000 EUR, bla bla. Eu mi-am luat E46 320 din 2.000 si nu am avut nici o probl cu el, merge impecabil, ca noua, am facut test la BMW pe parte mecanica TOTUL E PERFECT. Asa ca poti avea si noroc de o masina buna...

Dar eu am dat 11.500 EUR...

PS: Si am luat-o cu ultimii bani...nici de benzina nu mai aveam urmatoarele saptamani...:blink:

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

mai tot aud chestia asta ca pregateste-te sa bagi bani intr-o masina SH...pastreaza 1.000 EUR, bla bla. Eu mi-am luat E46 320 din 2.000 si nu am avut nici o probl cu el, merge impecabil, ca noua, am facut test la BMW pe parte mecanica TOTUL E PERFECT. Asa ca poti avea si noroc de o masina buna...

Dar eu am dat 11.500 EUR...

PS: Si am luat-o cu ultimii bani...nici de benzina nu mai aveam urmatoarele saptamani...:blink:

286831[/snapback]

era vorba de 8500

Link to comment
Share on other sites

crezi ca o sa fii multumit (daca iei golf 4) cand o sa conduci si o sa vezi prin tot orasu golf 4?

eu am un prieten care a avut pasat cu 140cp si acum are un 316 cu 105cp si zicea ca...bmw-ul e superior cu mult!

eu zic ca daca iei un 316 sa iei pe benzina!

eu asa as proceda pentru ca imi vine sa ma zgariu pe fata cand aud dieselu!

plus ca la drum lung parca ma loveste in cap!  :blink:

286785[/snapback]

 

 

Hai ca am auzit-o si p-asta! sa-nteleg ca E46 e o raritate pe strazi.....pt. ca unde intorci capul vezi cate unul si-apoi cum vine aia cu 316 "sa fie pe benzina",exista si 316D???..multi dintre voi nu realizeaza ce in inseamna un E46 la banii astia(8-9 ani),aveti impresia ca dc. are sigla bmw pe ea e indestructibila..

 

P.S.-Decat sa-ti iei o troaca veche de masina care sa ti se strice intruna si sa te faci de ras ca te-a lasat in drum si sa te aduca la "sapa de lemn" financiar,mai bine o alta marca mai noua si intr-o stare mai buna,nu-i musai sa fie bmw.... :)

Link to comment
Share on other sites

Hai ca am auzit-o si p-asta! sa-nteleg ca E46 e o raritate pe strazi.....pt. ca unde intorci capul vezi cate unul si-apoi cum vine aia cu 316 "sa fie pe benzina",exista si 316D???..multi dintre voi nu realizeaza ce in inseamna un E46 la banii astia(8-9 ani),aveti impresia ca dc. are sigla bmw pe ea e indestructibila..

 

P.S.-Decat sa-ti iei o troaca veche de masina care sa ti se strice intruna si sa te faci de ras ca te-a lasat in drum si sa te aduca la "sapa de lemn" financiar,mai bine o alta marca  mai noua si intr-o stare mai buna,nu-i musai sa fie bmw.... :blink:

286862[/snapback]

1. Tu ce masin ai?

2.Masinile din germ de 8-9 ani care au beneficiat de servisare corecta si conduse numai pe drumurile lor sunt cu mult mai mune decat alte marci noi la aceiasi bani

3. O masina din .DE, gen cum am descris mai sus poate sa arate si sa fct ca una noua (BMW)

 

...dar sunt curios ce masina ai tu daca tot sunt "troace"" e46...

Link to comment
Share on other sites

1. Tu ce masin ai?

2.Masinile din germ de 8-9 ani care au beneficiat de servisare corecta si conduse numai pe drumurile lor sunt cu mult mai mune decat alte marci noi la aceiasi bani

3. O masina din .DE, gen cum am descris mai sus poate sa arate si sa fct ca una noua (BMW)

 

...dar sunt curios ce masina ai tu daca tot sunt "troace"" e46...

286912[/snapback]

 

1. am 3 autoturisme momentan(de origine germana toate dar asta nu e treaba ta!)

2.treaba cu masinile din germania s-a convins lumea de mult dupa revolutie...."nemtzii nu prea mai sunt nemtzi" majoritatea anunturilor sunt date de turci si arabi pt. ca nu cred ca ai sa gasesti un 316i la vreo reprezentanta bmw si mai ales la 8500de E + garantie si dc. gasesti prin vreun parc auto la 8500,pe langa suma asta mai ai de adaugat drumul si taxa de inmatriculare(ca si cheltuiala)....deci iese din calcul

3. asta e cea mai tare aberatie cu functionarea unei masini din germania ca si una noua marca bmw.....asta gandeam prin anii "90 dupa comunism....in germania se merge nu gluma,iar nemtzii se descotorosesc de o masina cu multi km atunci cand numai poate,cand incepe sa cada,au cu totul alta mentalitate fata de noi!!!

 

La romani e o vorba:" sunt prea sarac ca sa-mi iau ceva ieftin"...nu vreau sa supar pe nimeni dar asa este,orice roman care a strans cativa ani niste bani,isi cumpara bmw sau mercedes la mana a-10-a,ca merge ca nu merge,bmw sa fie,dar de intretinut.....cauta prin dezmembrari!!! BMW este o marca premium!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pt Alexxx: Daca tu ai dedus din ce am scris faptul ca sunt snob inseamna ca nivelul tau de inteligenta este destul de redus.

287346[/snapback]

 

Nu la tine se referea ... :blink:

On topic: Si eu sunt de parere cu ce spune marea majoritate! E46 la 8500 gasesti ... dar ulterior iti mai cere el singur bani ... Bafta :)

Link to comment
Share on other sites

nu te incapatana la diesel pt ca nu e diferenta de cheltuiala mare , daca faci 20.000 km pe an nu se simte am avut eu golf iv si nu bag mana in buzunar mult mai adanc acum ca am benzinar , adica inainte bagam motorina de 500 pe sapt iar acum benzina de 750 (fara week-end) , per total dau mai mult in medie cu 1 mil insa diferenta e mare de tot

in ceea ce priveste mondeo scoate-l din plan sunt sensibile la motoare , zgomotoase , tabla subtire , finisaje dubioase etc , etc

la banii tai nu iei motorina buna , iei motorina cazuta si nu cred ca ai bani de o turbina spre exemplu , la bmw benzinar nu prea cad motoarele asa usor si in banii astia ai cateva optiuni , nu te grabi cauta 316 318 benzina

 

dupa ce gasesti , urca-te si in mondeo sau golf si o sa vezi cum e

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea esti un snob si n-ai nici o legatura cu lumea reala! Eu zic sa ne lasi...

287225[/snapback]

 

Iti recomand sa consulti DEX-ul ca sa afli si tu ce semnificatie are cuvantul "snob"......Poate ca eram snob dc. il sfatuiam sa-si cumpere bmw decat un golf.....lasam la aprecierea celorlalti cine este snobul.

 

Asta in cazul in care te refereai la mine binenteles...

Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

salut, asa cum spune si titlul, pot sa iau un e46 bun cu 8500 euro,preferabil diesel? va rog sa nu imi spuneti ca ,,mai bine mai strangi putin si iei nu-stiu-ce"....asta e suma maxima si as vrea sa stiu clar daca are rost sa ma mai chinui sa caut sau nu...multumesc pentru raspunsuri!

286252[/snapback]

vezi personal message!

Link to comment
Share on other sites

Hai ca am auzit-o si p-asta! sa-nteleg ca E46 e o raritate pe strazi.....pt. ca unde intorci capul vezi cate unul si-apoi cum vine aia cu 316 "sa fie pe benzina",exista si 316D???..multi dintre voi nu realizeaza ce in inseamna un E46 la banii astia(8-9 ani),aveti impresia ca dc. are sigla bmw pe ea e indestructibila..

 

P.S.-Decat sa-ti iei o troaca veche de masina care sa ti se strice intruna si sa te faci de ras ca te-a lasat in drum si sa te aduca la "sapa de lemn" financiar,mai bine o alta marca  mai noua si intr-o stare mai buna,nu-i musai sa fie bmw.... :blink:

286862[/snapback]

 

am mers eu cu 316i din 2000 un an si ceva. probleme aproape 0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.