Jump to content

De ce "fuge" lumea de break?


Recommended Posts

Cataline, de ce nu ai vrut tu sa-mi ramai baiat simpatic in continuare? Mai ales ca esti vecin de-al meu?

 

Iti raspund doar la ce merita, restul sunt prostioareeeeeeeeee maaaaari cat tine :)

 

La touring viteza maxima e mai mica datorita aerodinamicii.

Nu de alta dar in cazul asta trebuiau astia sa treaca in WTCC la caroserii break daca era altfel :D

Link to comment
Share on other sites

incep si la noi incet incet sa si faca loc break urile.personal urmatoarea masina ca va fi 3 sau 5 va fi break.la anumite modele sunt chiar mai misto decat berlinele.cum arata un e60 break spre ex.negru cu kit m.,jante 19?bestial.si poti baga si cainele in spate :frantics:
Link to comment
Share on other sites

Cataline, de ce nu ai vrut tu sa-mi ramai baiat simpatic in continuare? Mai ales ca esti vecin de-al meu?

Iti raspund doar la ce merita, restul sunt prostioareeeeeeeeee maaaaari cat tine :)

 

La touring viteza maxima e mai mica datorita aerodinamicii.

Nu de alta dar in cazul asta trebuiau astia sa treaca in WTCC la caroserii break daca era altfel :D

Sper ca dupa asta nu-ti voi fi antipatic,nu? :console:

App,care-i faza cu vecinul? :D

Link to comment
Share on other sites

:) :blink:

Eu recunosc ca la inceput mi-am dorit berlina, dar am gasit un touring care arata si functiona foarte bine si l-am luat...

De atunci imi plac touring-urile si mi-as mai lua si pe viitor !!!

Si daca le mai aranjezi putin cu niste jante si o folie si mai stiu eu ce...arata vis !

Bucurii !!!

BMW 320D Touring Owner...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

depinde mult de mentalitate. in germania, daca esti atent, pe autostrada, cam 60% sunt combi. ei sunt oameni practici, noi fitosi....

 

Desi e mai vechi postul totusi mi se pare foarte actual.....intr-adevar pe multi rumani sperie combi pe sistemul fitzosului "ca e mai urata" desi mie de ex E60 combi imi place mai mult decat berlina, si la fel de la Mercedes E-ul ochios, care imi place mai mult in varianta combi. Ca vb de straini, pana si romanii mutati acolo deja prefera combi...un unchi in Ge a avut 525Tds E34, pe urma 530d E39 si acuma 530d E60 TOATE touring...si cred ca urmeaza 530d F10, dar eu sper sa-l conving la 535d-ul cu mai multa putere :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu eu am cautat cu precadere un model combi de E46, a durat ceva timp pana sa gasesc unul care sa arate bine si ingrijit, cu toate ca am gasit nenumarate berline si coupe-uri asa zisele "aspiratoare de femei" am fost rau stiu, nu a fost intentionat :Devil: .Oricum raman devotat touring-ului din simplu motiv ca - imi plac la nebunie cum arata(binenteles jante adecvate, suspensii sport, etc.)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Doar ce-am ajuns din romanica(ieri) dupa doua saptamani de calvar(pe de-o parte) dar si de bucurie(pe de alta). La mine in oras(br) e plin doldura de pisicute,care mai decare mai tunate,mai "cazanite",mai aranjate,etc; insa am avut surpriza sa constat ca touring ca a mea nu era dacat una singura pe care o stiam de ceva timp insa proprietarul nu prea umbla cu ea pt ca e un maniac care are vreo 4-5 modele diferite de BMW si le foloseste pe celelalte. Asadar spre surprinderea mea aproape toata lumea intorcea capul,fapt ce m-a facut sa ma bucur pt ca nu faceam parte din "turma" si sunt sigur ca parerile au fost impartite...unii cum c-ar fi ciudata,altii ca e naspa ca doar de...daca nu e cupeu nu e bemveu mai ales la e36. Mai mult decat atat,in una din zilele petrecute acasa,am fost cu masina sa-i pun folii; cei de la service si alti baieti care erau si ei cu masinile lor tot pt folii,au ramas surprinsi cand m-au vazut cu break-ul "pisica",unii chiar au spus ca nu au vazut niciodata e36 break,altii au inceput sa rada. Concluzia? mai avem mult pana departe!
Link to comment
Share on other sites

Pe bune??? In Braila se uita cineva dupa E36 touring , ca in Ct e o masina foarte comuna si normala ? Pe aici doar Ferrari si Bentley sa iti mai sara in ochi , mai ales acum pe timp de vara...

 

http://www.youtube.com/watch?v=GcZwcfdqBfs

 

 

Fara nici-un fel de misto,daca nu ma crezi,fa rost de un pisic break si vin-o cu el prin braila si ai sa te convingi. Si oricum,braila nu e constanta si nici invers :thumbsup: .

Link to comment
Share on other sites

sunt tristi...nu pot scapa de povara vietii,de probleme,mica afacere merge prost... neveasta turuie in permanenta in dreapta, copii sunt galagiosi si se bat cu mancare pe bancheta din spate ,cainele a urinat in portbagaj,luneta e plina de bale,lateralele spate pline de mancare si maini murdare...

Se opreste la stop...in dreapta impreza STi...se face verde....in 5 secunde Impreza dispare in fata facandu-si loc printre alte masini....soferul nostru aproape ca lacrimeaza discret ..."Ce tampit am fost trebuia sa iau macar motorul 2l pe benzina,dar m-am luat dupa tampita asta cu dizelu eil,si mai e si 1.7....ca are Fane de la parter si consuma putin"

Iese din Bucuresti,cu degetu tremurand reseteaza OBC-ul ,dupa 30 de sec vede consum 5.3%...deja se simte mai bine,se pune o bariera ,incearca sa uite de Impreza de la semafor...si isi continua incet drumul spre tara ,la socrii...

Se pregateste moral pt combaterea permanenta cu tata socru care tocmai si-a luat logan,si mai mult a capatat prestigiu,nivel social in fata vecinilor cu dacii din 90

 

 

:LMAO: :clapping:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E oras mare si Braila , de aia ma miram , si am vazut multe S-uri de Braila , de aia imi facusem alta idee...

 

 

Nu spun ca nu sunt masini bengoase la braila,dar alea sunt rezervate pt "jmecari",pisicutele sunt pt restul pustimii,intelegi? orice copil major care a plecat si el pe-afara 2-3 luni si care a facut rost de cativa euri, hop inapoi acasa cu pisicuta...!!

Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca la Mamaia ajung doar smecherii din Braila , de am vazut eu numai masini bengoase de BR.

 

 

Cam asa ceva...restul "evadeaza" prin alte statiuni mai pe buzunarul lor. Binenteles,sunt si alte categorii de oameni care vin in mamaia sau in alta parte,dar acei oameni isi vad de-ale lor,fara fite sau alte prostii...

 

Dar sa lasam asta,ca suntem mult off topic si nu e frumos.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am dorit un e46, intr-o stare cat mai buna si care sa se incadreze in bugetul meu. Asa s-a nimerit ca am ajuns la touring fara sa vreau, dupa alte masini mai de "tineret" si un hot-hatch celebru, in 2 usi.., masina in care nu am simtit nevoia de mai mult spatiu :rolleyes:

Spunea cineva mai sus ca berlinele se afla de obicei intr-o stare mai proasta sau chiar jalnica, fata de touring - chiar asa e

 

*buna aia cu impreza si combaterea permanenta cu tata socru :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.