Jump to content

Recommended Posts

seara am inchis masina si am plecat acasa pe la 23:30 , a doua zi am gasit-o cu toate 4 gamurile date jos si cu usile deschise (in sensul ca nu era incuiata) . m-am gandit ca in buzunar dupa ce am plecat a stat butonul deschis apasat si s-au deschis , dar azi un angajat de la acea benzinarie mi-a spus ca pe la ora 2:30 s-au lasat geamurile jos si s-au deschis portierele .nu stiu ce sa mai cred varianta lui sau a mea , se poate asa din senin sa se deschida ? :blink: oricum ciudat prima data cand am patit asa ceva
Link to comment
Share on other sites

cum ma?dimineata masina era descuiata si cu toate geamurile lasate?

303387[/snapback]

 

da , exact era descuiata si cu toate geamurile lasate :blink: , asta s-a intaqmplat vineri seara , pana acum nu a mai facut , sa vedem .

 

Bavaria ce imi recomanzi , sa-i fac o verificare la AB ? oricum nu imi arata nicio eroare , totul e ok .

Link to comment
Share on other sites

seara am inchis masina si am plecat acasa pe la 23:30 , a doua zi am gasit-o cu toate 4 gamurile date jos si cu usile deschise (in sensul ca nu era incuiata) . m-am gandit ca in buzunar dupa ce am plecat a stat butonul deschis apasat si s-au deschis , dar azi un angajat de la acea benzinarie mi-a spus ca pe la ora 2:30 s-au lasat geamurile jos si s-au deschis portierele .nu stiu ce sa mai cred varianta lui sau a mea , se poate asa din senin sa se deschida ? :) oricum ciudat prima data cand am patit asa ceva

303384[/snapback]

 

Foarte ciudat. Nu ti-a disparut nimic din masina? Angajatul acelei benzinarii nu s-a autoinvitat in masina ta sa vada cum se simte intr-un septar?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

man, nu ai cumva vreo pisica, caine care s-ar fi putut aseza pe telecomanda si sa iti deschida masina ? :blink:

303860[/snapback]

 

 

deocamdata nu am nici caine nici pisica si cahir daca as fi avut distanta e prea mare de acasa pana in locul unde era parcata masina , nici o sansa . angajatul a fost chiar amabil si-a facut treaba pe langa ea sa nu umble nimeni pe acolo . am avut chiar bani , detector , acte etc si nu a disparut absolut nimic , i`m lucky :)

Link to comment
Share on other sites

Eu asa as face in locul tau, as merge la o testare, daca sigur nu a fost deschisa accidental prin apasarea pe telecomanda.

304093[/snapback]

 

ok , am sa merg la AB sa fac o verificare a masinii sa vad daca imi gasesc ceva baietii . ma gandeam sa nu se fi apasat butonul deschis in timp ce ma indepartam de masina , de asta l-am intrebat pe acel angajat de la benzinarie daca asa a gasit-o el deschisa sau s-a deschis singura ? si mi-a zis ca s-a deschis singura pe la 2:30 :blink: , cine stie poate a zis si el asa sau nu si-a dat seama

Link to comment
Share on other sites

wtf? Cum mai fratilor sa se deschida singurica? Si chiar daca apesi pe telecomanda, chiar asa sa se deschida si usile si geamurile? Poti deschide geamurile din telecomanda? Poate a incercat cineva sa ti-o fure si a fost surprins de politisti ?

 

Ce au zis cei de la Service-ul lui peste?

Link to comment
Share on other sites

wtf? Cum mai fratilor sa se deschida singurica? Si chiar daca apesi pe telecomanda, chiar asa sa se deschida si usile si geamurile? Poti deschide geamurile din telecomanda? Poate a incercat cineva sa ti-o fure si a fost surprins de politisti ?

 

Ce au zis cei de la Service-ul lui peste?

309420[/snapback]

Incearca la a ta :blink:

Plus ca un hot ori iti sparge un geam, ori il lasa in pace daca reuseste sa deschida portiera. Daca tii apasat pe telecomanda se deschid toate 4 si eventual trapa daca exista.

Link to comment
Share on other sites

Incearca la a ta :blink:

Plus ca un hot ori iti sparge un geam, ori il lasa in pace daca reuseste sa deschida portiera. Daca tii apasat pe telecomanda se deschid toate 4 si eventual trapa daca exista.

309612[/snapback]

 

Confirm ce spune Chas. La E60-ul meu asa e: daca tin apasat butonul pentru deschidere vin jos toate geamurile, trapa + se deschid usile. S-ar putea sa fi patit si colegul nostru cu seria 7 la fel fara sa isi dea seama. Este cea mai plauzibila explicatie.

Edited by bogdan1980
Link to comment
Share on other sites

Si la E39 se deschid si se inchid geamurile din telecomanda, nu este o chestie noua...

312327[/snapback]

 

si la e46 , e 39 , e65 sunt multe modele la care se deschid geamurile si trapa din telecomanda . Oricum eu tind cred ca la mine a stat cheia apasata pe deschis in buzunar si in timp ce ma indepartam de masina geamurile se lasau .(chiar daca cel de la benzinarie a zis ca pe la ora 2:30 s-a deschis singura :blink: )

, de atunci nu s-a mai deschis .

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu zilele trecute si nu numai(de 2 ori pana acum). Am apasat pe pager la check status si cred ca atunci s-au deschis singure portierele si portbagajul...nu stiu cum s-a intamplat, poate a luat-o razana alarma. Normal ca in 30s s-au inchis automat dar nu si portbagajul pt ca nu aavea cum, dimineata cand am intrat in masina nu stiam de ce imi da bootlied open sau ceva de genul. Norocul meu ca nu mi-a disparut nimic din portbagaj, trusa, stingator, bata de baseball :) Si in torpedou aveam destule, detector si altele. E posibil sa fi apasat 2 butoane odata ca altfel nu se explica...sau poate e posedata :blink: Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.