Jump to content

my 325 :)


Calin325

Recommended Posts

Gabitza ce ai cu pragurile? Mie imi plac, dar eleronul si spoilerul spate nu-mi plac deloc sunt disproportionate, aduc a tuning asiatic.

 

Dar, ma gandesc ca daca as primi cadou un lucru as face un efort sa-mi placa si dupa un timp chiar ar incepe sa-mi fie pe plac.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa fac o lista cu modificarile care le-am facut la masina.......

 

Pana acuma am schimbat 4 seturi de jante..am avut RH (nu mai stiu modelu) 17,DEZENT T 17,BORBET B (parca),si acuma...

jantele sunt Toora 8X17 ET 35 cauciucuri Goodyer EAGLE F1 225/45/17 (le-am luat noi si jantele si cauciucurile) de 1 luna le am......

 

Motor 2.5 24v ,chip,bobine special :) bujii iridium, :) ,filtru sport, si altele...evacuare fara serpi deocamdata borla......

 

spoiler kerscher fata spate seidl, praguri(care mi-au placut mie pe masina cum arata) :)

eleron,coif rieger,faruri cu tot cu semnalizare chrom,stopuri crystal clear,

 

 

suspensie am schimbat o gramada......am avut originala,dupaia koni cu arcuri mov,era foarte rigida....acuma am Boge sport cu arcuri h&r,(nu e prea rigida si sta bine pe drum).....frane ferodo,

 

Vopsita integral mauritius blau (asa era standard culoarea mauritius blau) cu mov si mai multe nuante de albastru (perla)..am scos ornamente laterale...semne capote......

 

 

nu mai imi vine in minte altceva acu...... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Esti sigur? :blink:

33347[/snapback]

 

Ma tem ca da. Uite, ursuletul avea niste jante pe care le consider urate, zici ca-s de mertz, dar cu timpul m-am invatat cu ele, incep sa-mi placa. Chiar daca ele raman urate, din principiu :)

Link to comment
Share on other sites

Ce bobine(bujii) ai avut inainte si ce bobine(bujii) ai acum?

 

Este vreo diferenta?Obiectiv vorbind.Nu te gandi la banii pe care i-ai dat! :)

33365[/snapback]

 

daca a aruncat bobinele Bosch pentru bobine Plasma o sa rad cateva ore bune :blink:

 

acum .... eleronul ... e very very RICE! (think ugly)

rotzile ... RICE

culoarea .... superba

stopurile .... RICE (think fake lexus)

Link to comment
Share on other sites

daca a aruncat bobinele Bosch pentru bobine Plasma o sa rad cateva ore bune  :blink:

 

acum .... eleronul ... e very very RICE! (think ugly)

rotzile ... RICE

culoarea .... superba

stopurile .... RICE (think fake lexus)

33409[/snapback]

 

 

te si pricepi.... :)

Link to comment
Share on other sites

Boge nu face amortizoare sport. Cum sta masina cu arcuri joase si amortizoare standard ?

33520[/snapback]

 

 

 

foarte bine.si nu sunt standard.....is boge turbo asa le zice....alea standard erau pe ulei si erau 3 milioane 1 .....

 

am iesit cu boge mai mult decat ma costa kw..... :blink: ....dar dupaia era prea rigida.....si pe drumurile noastre o faceam varza...

Edited by Calin325
Link to comment
Share on other sites

da-mi niste arcuri sport ;(

 

mie imi plC F MULT PRAGURILE ....

 

eleronul este o chestie de gust pana la urma.... i-as fi pus buza de e46 totusi.

 

mai trebuie sa lucrezi la jante :blink: pana la urma jentile fac toata masina.

post-395-1121685939_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.