Jump to content

Recommended Posts

Iarna trecuta mi-au distrus talonul la 2 gume noi care le-am pus la ei,le-au inadit cu o bucata de cauciuc si mult sacaz d-ala ca sa poata etansa roata...a doua zi am gasit masina pe pana...de atunci ii evit.

Alta data sau chinuit 2 insi sa scoata un cauciuc intradevar intins pe o janta ACS timp de o jumatate de ora degeaba din nou stricand talonul cauciucului. Am plecat si m-am dus pana in chitila la un amic care are o minivulcanizare...imi dau cuvantu ca in 10 min a scos cauciucurile de pe toate cele 4 jante.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Eu am fost multumit de ei, mi-am schimbat cauciucurile de vara cu cele de iarna, indreptat 4 jante , mi le-a pus pe aparat si se vedeau cum bateau toate, ventile,saci m-a costat 400 lei. In dudesti am fost, un baiat de treaba acolo STEFAN.
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

am facut 2 geometrii si am indreptat jantele fata ca vibra volanul dupa 90km/h...autosoft dudesti

foarte multumit de prestatia lor

baiatul de acolo a observat ca am un disc de frana spate usor fisurat....norocul meu ca am depistat din timp si am fost imediat in service,altfel cine stie ce se putea intampla

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
autosoft baneasa-mega nesimtiti m-am pus la coada si un baiat de acolo care scria masinile pe lista zice aveti de asteptat 40 min o ora,dupa o ora cand vreau sa intru imi spune ca mai am 4 masini in fata si ca mai am de asteptat inca o ora!!!il intreb de unde au aparut alea 4 masini: aaa stiti si-au lasat rand acum 10 min ,erau impreuna cu nu stiu cine ,zic ok las si eu rand pentru la ora 20 diseara,zice nu se poate,pai cum asa?aaa sa vedeti ca e cam tarziu si trebuie sa fiti la 20 fix aici.Pe scurt nesimtiti NU recomand
Link to comment
Share on other sites

Autosoft Dudesti, mers cu un prieten pt indreptat si sudat 2-3 cm de fisura la o janta OZ racing Ultraleggera.

1. Nu mi-a placut cum au indreptat-o (poate sunt eu prost sau prea perfectionist din fire)

2. Sudat in locul respectiv + lasat o galma de sudura intre spite cat toate zilele, (n-avem aparat de polizat asa de mic domnu`, lasa ca o face vopsitorul .... wtf?!?! )

+ polizat janta in cu totul alt loc decat cel care trebuia sudat, cred ca au incercat sa vada daca prinde sudura. Bataie de joc pe banii clientului. Altadata nu mai calc pe acolo.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

.................

2. Sudat in locul respectiv + lasat o galma de sudura intre spite cat toate zilele, (n-avem aparat de polizat asa de mic domnu`, lasa ca o face vopsitorul)

....................... Bataie de joc pe banii clientului. Altadata nu mai calc pe acolo.

 

Costa si mult un set de pietre mici de polizor pentru prins in bormasina. Nici eu nu as mai calca pe la ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

Ultima data cand am fost acolo s-a ocupat de masina un pustiulica nou venit....mi-a placut de el,silitor,priceput si lucra atent.

Bineinteles ca era luat la maciuci de colegi si de sefi...se ocupase sa imi schimpe cauciucurile pe fata,iar pe spate sa imi dea jantele la indreptat la colegului lui(era separat)....

Vine un terminat cica sef: "-ce faci aici la masina asta?lucrati amandoi"...asta ii explica

dupa 3 min vine din noua :"-cand termini,mai ai mult?"...

 

dupa 10 min: "-hai da masina mai incolo,ca a venit programarea la schimbat rotile de iarna"...asta : "-cum sa o dau sefu,nu vezi ca nu are nicio roata pe ea"

 

Bineinteles ca m-am enervat si eu si i-am zis lu ala: "-da mai lasa-l in p*** calului in pace ,ce dracu tot ai cu el?nu vezi ca lucreaza la masina?nici nu au venit jantele de la indreptat,ce vrei sa faca?,m-ai disperat ce vrei sa fac?unde vrei sa ma duc cu masina?te deranjeaza masina mea?

 

ala: "-sa stiti ca nu va permit sa -mi vb asa..." eu "-si ce o sa-mi faci?o sa ma pedepsesti disciplinar?,pleaca ba baiatule de aici"

 

"sefu" era un parlit care raspundea la telefoane...si atat

 

 

pustilica era foarte constiincios,mi-a verificat atent toate rotile,butucii (imi vibra volanul la viteza) si cand ce sa vezi...discurile pe spate fisurate...eram kkt tot ,tocmai ce o ardeam cu 230 pe A1

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Bineinteles ca m-am enervat si eu si i-am zis lu ala: "-da mai lasa-l in p*** calului in pace ,ce dracu tot ai cu el?nu vezi ca lucreaza la masina?nici nu au venit jantele de la indreptat,ce vrei sa faca?,m-ai disperat ce vrei sa fac?unde vrei sa ma duc cu masina?te deranjeaza masina mea?

 

Mai era unu care cand se enerva se colora in verde... n-am mai auzit nimic de el.

 

http://westsoundmodern.files.wordpress.com/2009/11/hulk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu am vrut sa iau gumele de la ei dar cand am vazut ca nu vor sa-mi dea nici macar montajul inclus nu am mai comandat la ei . Adica si pret mai mare la anvelope si montat zero . :)

Cum stau cu echilibratul ? As vrea sa merg sa echilibrez la ei ..

Link to comment
Share on other sites

Eu am vrut sa iau gumele de la ei dar cand am vazut ca nu vor sa-mi dea nici macar montajul inclus nu am mai comandat la ei . Adica si pret mai mare la anvelope si montat zero . :)

Cum stau cu echilibratul ? As vrea sa merg sa echilibrez la ei ..

Eu am fost de doua ori ca sa-mi faca unghiurile. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

pe dudesti am fost...

au aparatura misto si fac treaba buna....dar spiritul cocalaresc tipic romanesc e prezent

eu stiu sa ma fac inteles,si rezultatul e satisfacator

Link to comment
Share on other sites

pe dudesti am fost...

au aparatura misto si fac treaba buna....dar spiritul cocalaresc tipic romanesc e prezent

eu stiu sa ma fac inteles,si rezultatul e satisfacator

 

Tare asta.

Prin spaga sau amenintari?

Sa stiu si eu cum sa-i iau pe baeti...

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

unde va intre ele,explic frumos ce vreau,explic si a doua oara,sii a 3a oara dc e nevoie,pun intrebari,dc nu sunt multumit de atitudine sau de prestatie ripostez,discut,ridic tonul,jignesc usor....depinde de situatie.spaga dau doar dc am fost extrem de multumit de prestatie,niciodata nu dau inainte sau ca mi se cere

daca nu reusesc incerc in alta parte....

si aici ma refer de la service la spalatorie auto,tot ce tine de prestari servicii si interactioneaza cu mine

 

in niciun caz nu tac ,inghit si refulez pe forum,cum se procedeaza

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pe dudesti am fost...

au aparatura misto si fac treaba buna....dar spiritul cocalaresc tipic romanesc e prezent

eu stiu sa ma fac inteles,si rezultatul e satisfacator

 

Tare asta.

Prin spaga sau amenintari?

Sa stiu si eu cum sa-i iau pe baeti...

 

Spaga se da numai la final, in functie de cat de satisfacut ai fost. Ca la c-ve. De obicei daca vad BMW, cam incep sa-i poliseze jantele...ca sa fie siguri ca primesc ceva!

Eu sunt multumit de Autosoft (preturi cam mari totusi), insa sunt atent cand echilibreaza rotile sau ii fac geometria, ca sa fie totul ok. Chiar si cand strang suruburile sunt f atent. Daca e ceva ii atentionez!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dupa un review prost dat anul trecut la autosoft fundeni, am fost la autosoft dudesti sa imi fac un service complet la roti

schimbat anvelope, roluit jante, echilibrat

 

Am un feedback foarte bun pentru indreptat, am stat langa baiatul care lucra si rezultatul a fost foarte ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sa va povestesc ce-am patit eu la autosoft dudesti. Am fost cu noile jante pe 17 sa le indrept + echilibrez. Toate bune si ok, le-am indreptat, mi-a placut in general cum au lucrat baietii. Asta a fost vineri. Sambata plec in calatorie, ajung la destinatie, totul bine. Duminica dau sa ma intorc, si o iau pe un traseu mai denivelat, de vreo 30 de km.. In fine, oricum merg linistit, stau sa feresc gropile, etc., dar spre sfarsitul traseului aud zgomote ciudate la roata stanga spate, din ce in ce mai des.. Avand runflaturi pe spate, zic ca o fi vreo pana.. in fine, dau de drumul bun, si cand aici incepe sa faca urat masina: cand accelerez, e destul de ok, insa la liber auzeam un huruit destul de mare.. opresc, ma uit la roata sa vad daca nu e pana, asta de vreo 2 ori.. Apoi noroc ca-mi vine ideea sa verific prezoanele (care nici prin cap nu-mi trecea ca n-au fost stranse bine!), si supriza: 2 dintre ele puteam sa le desurubez cu mana, iar la celelalte trei am impins usor cu cheia si s-au slabit. Cu alte cuvinte, nu mai era mult si-mi sarea roata!!! Nici nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla..

Cat despre baieti (de fapt baiatul care le-a montat), daca am drum pe-acolo in curand, am sa opresc sa le zic "de bine".. Imi amintesc ca aia a fost ultima roata montata pe masina, si deh, s-a relaxat si el un pic. Concluzie: daca vrei sa se faca treaba calumea, stai GEANA pe ei TOT TIMPUL! Altfel, uite ce se intampla.. la autosoft.. ce sa mai zici de vulcanizarile de cartier..

Link to comment
Share on other sites

stai GEANA pe ei TOT TIMPUL! Altfel, uite ce se intampla.. la autosoft.. ce sa mai zici de vulcanizarile de cartier..

 

Ai dat si spaga ? :)

Da, normal.. nu mi-a trecut vreun moment prin gand ca se poate intampla :twoup: Acum trebuie sa ma duc sa-i dau cu cheia de strans prezoanele peste cap! :)

Link to comment
Share on other sites

Da, normal.. nu mi-a trecut vreun moment prin gand ca se poate intampla :twoup: Acum trebuie sa ma duc sa-i dau cu cheia de strans prezoanele peste cap! :)

 

Am trecut si eu prin ceva similar , dar nu am dat spaga , parca m-am simtit ceva mai bine :)

Link to comment
Share on other sites

Autosoft sau o vulcanizare de cartier este exact acelaşi lucru.

 

Doar nu au aia de la Autosoft cine ştie ce pregătire, angajează doar absolvenţi de Autovehicule Rutiere. :twoup:

 

Oricum ai şi tu vina ta pentru că nu ai verificat prezoanele ĂŽnainte să pleci.

 

Nu poţi să ai ĂŽncredere ĂŽn ei.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Autosoft sau o vulcanizare de cartier este exact acelaÂşi lucru.

 

Doar nu au aia de la Autosoft cine Âştie ce pregĂŁtire, angajeazĂŁ doar absolvenĂži de Autovehicule Rutiere. :twoup:

 

Oricum ai Âşi tu vina ta pentru cĂŁ nu ai verificat prezoanele ĂŽnainte sĂŁ pleci.

 

Nu poĂži sĂŁ ai ĂŽncredere ĂŽn ei.

Hai mah Ciupane, tu verifici prezoanele inainte de orice plecare la drum?! Si dintre toate, numai la asta nu te gandesti ca au facut-o prost..

Si da, exista diferente intre autosoft si o vulcanizare de cartier:

1. aparatura mai buna (intretinuta si verificata)

2. personal mai pregatit si cu mai multa experienta macar (la cate masini fac ei)

Deci in general, sunt ok.. si mult peste alte vulcanizari chiar "cu pretentii". Vorbesc dintr-o experienta relativ bogata.

Insa eu nu mai calc pe la dudesti, cred ca ajung numai la fundeni sau baneasa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.