Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

Opel Vectra A \1800cmc \66Kw

Bucuresti - Pitesti

cel mai mult i-am dat 170 .....da n-am poza

o sa fac una pe la 200 .....inainte sa explodeze motoru :)

31156[/snapback]

cu poza asta ce e? :blink: nici 3000 de ture nu aveai :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca are cineva vro explicatie sa-mi zica si mie

31160[/snapback]

 

Cred ca daca dupa o perioada tragi linie si aduni de cate ori ai fost oprit pentru verificari cu seria 7 si de de cate ori cu vectra, te lamuresti :blink:

Link to comment
Share on other sites

220km/h pe A1 cu un E39 limitat. 520D cu chip si M5 pack

200km/h si un pic pe A2 cu E36 - pisica mea stock 318i

si ce-a mai mica viteza constanta pe A2: 90-100km/h intr-o seara frumoasa de primavara. Autostrada era aproape goala, dar am vrut sa ma plimb, da? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca daca dupa o perioada tragi linie si aduni de cate ori ai fost oprit pentru verificari cu seria 7 si de de cate ori cu vectra, te lamuresti :blink:

31342[/snapback]

Ai dreptate cu saptele ma oprea de 2 - 3 ori pe zi si imi cerea toate actele posibile pe cand cu Vectra o data in 2 luni de cand o am

O sa ma lamuresc io mai bine cand o sa-mi iau din nou un e32 sau vreo masina de prin '60 - '70 :)

Link to comment
Share on other sites

PS

cu prima iubire un 730i e32 [pe care nu il mai am :blink: ] am mers cu 180 - 190 de la Romana la Universitate [ pe la 4 dimineata] am trecut pe langa 2 masini de politie imediat una din ele a aprins luminile si a venit dupa mine am oprit la Unirii si surpriza ......ei vroiau sa vada daca mai e valabila autorizatia de circulatie provizorie [ca aveam nr. rosii] si atat nimic de viteza

De ce nu mi-au zis nimic de viteza..............

Daca are cineva vro explicatie sa-mi zica si mie

31160[/snapback]

 

Eu cred ca nu aveau radar si nu aveau dovada... zic eu !! ..Poate ei doar stateau pe acolo.... de vorba !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

1. Din dreapta 285km/h pe calculator ( 300 pe bord) - BMW M5 - A2 - mai avea vreo 700rpm

2. 245km/h - Subaru Impreza WRX STI - A2

3. 180km/h - Al meu E28 528i '82 - A2 - cele 2 boxe Sony Explode (200W) in blana, abia se mai auzeau peste zgomotul din masina..

Link to comment
Share on other sites

150 - matiz (am si poze la 140)

190 - clio symbol 1,4 16V (la 170 pe autostrada soarelui m-a luat radarul cu 168)

cam 160 cu super nova (si in spatele meu era un tico!!!)

130 - skoda 120L (3 persoane)(mai putea macar 140 - 145 dar a trebuit sa franez)

cam 60-70 - pe spate/burta pe gheata tinandu-ma de o sfoara legata de o dacie papuc (cand a franat era sa ajung sub papuc) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.