Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sincer as vrut sa vad cat merge maxim,dar avea un tremurat rau in volan din cauza unei jante lovite,ca in bord are "saracutza" 320

43078[/snapback]

 

si audi a3 1.9tdi de 90 de cai are 260 pe bord.. :blink:

 

Maserati-ul ala din cate stiu eu are viteza maxima pana in 280.. si grandsport are pana in 300 si e mai puternic cu 10 cai si coupe pe deasupra :)

 

Chevroletul ala se vrea ceva in genul Dodge SRT V10 (ala cu motor de viper), doar ca e urat cu spume.. Parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

si audi a3 1.9tdi de 90 de cai are 260 pe bord.. :blink:

 

Maserati-ul ala din cate stiu eu are viteza maxima pana in 280.. si grandsport are pana in 300 si e mai puternic cu 10 cai si coupe pe deasupra :)

 

Chevroletul ala se vrea ceva in genul Dodge SRT V10 (ala cu motor de viper), doar ca e urat cu spume..  Parerea mea :)

43130[/snapback]

proprietarul masinii a mers cu 300 cu ea,acum nu stiu ce sa zic daca indica viteza reala

parerea mea ca da

Link to comment
Share on other sites

sincer mie imi place foarte mult bmw-ul  si chiar am avut cateva,dar dupa ce am mers cu spyder-ul nu prea mai imi venea sa ma urc in bmw

poate si din cauza ca nu am condus bmw mai puternic de 200 cp

sa va arat si o poza cu bmw-ul

43079[/snapback]

te-am vazut pe strada cu el de cateva ori...

Link to comment
Share on other sites

bravo 316i, ai avut sange, incredere in masina si nu ti-a fost frica de idiotii care-ti pot aparea in fata !!!

 

eu am mers max cu 175 pe bord o singura data cu ursuletul

 

eroare parca este sub 10 km/h masurata la radarul de langa arcul de triumf

 

intrebare care sunt dimensiunile standard la cauciucuri pt ursuleti??? eu am 195/60 R14

Edited by cristic
Link to comment
Share on other sites

am mers si eu cu matiz la 170 si tico la 160 - si a doua oara nu mai merg sigur ... mai ales daca bate vantul, deci nu te-as sfatui sa mai mergi :blink:

de prins prinde, si suzuki swift 1.3 - 16v - a mers cu 210 .. dar e garda joasa si are o aerodinamica mai buna ca la tico sau matiz.

 

no offence pls.

:)

Link to comment
Share on other sites

am mers si eu cu matiz la 170 si tico la 160 - si a doua oara nu mai merg sigur ... mai ales daca bate vantul, deci nu te-as sfatui sa mai mergi :)

de prins prinde, si suzuki swift 1.3 - 16v - a mers cu 210 .. dar e garda joasa si are o aerodinamica mai buna ca la tico sau matiz.

 

no offence pls.

:)

43744[/snapback]

 

Credeam ca nu ma crezi? Nu sunt genul care spune aiureli! :)

Adevarul e ca e foarte instabila si la 40 km/h deci nu mai vb de 160 km/h!

 

Cel mai tare cred ca am fost in carca lui mike, pe motocicleta lui!!! Ce senzatii... :blink:

Link to comment
Share on other sites

bravo 316i, ai avut sange, incredere in masina si nu ti-a fost frica de idiotii care-ti pot aparea in fata !!!

 

eu am mers max cu 175 pe bord o singura data cu ursuletul

 

eroare parca este sub 10 km/h masurata la radarul de langa arcul de triumf

 

intrebare care sunt dimensiunile standard la cauciucuri pt ursuleti??? eu am 195/60 R14

43738[/snapback]

 

In principiu eroarea este procentuala, deci creste cu viteza. Nu stiu daca bordurile sunt calibrate diferit, al meu are eroare aproape zero cu cauciucuri 195/65 R15. Asta inseamna ca daca imi pun 195/60 R14 am eroare 7,6% => 162km/h la 175 indicati.

Link to comment
Share on other sites

dimensiunile standard la urs se gasesc pe partea de jos a usii de la sofer, adica la mine cel putin sunt 195/60/14

:)

la mine cel putin s-au dat toate peste cap, consumul, km aratati - una arata pe omega, alta pe urs - aceeasi distanta. :blink:

Edited by trueblood
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

luasem 200 da pana sa fac poza a trebuit sa incetinesc ca era o curba.. :)

 

oricum nu era viteza maxima, mai putea, dar nu m-am riscat ca am cauciucuri de iarna care au viteza maxima 200km/h :blink:

 

La felul cum a ajuns la 200 estimez un 220 (pe bord)

post-93-1128492307_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky

Zilele trecute am dat in Tico 120 km/h cu a 3-a!!! :blink: :) :)

Si NU, nu mai aveam pedala, dar in schimb aveam un miros de ars in masina (cred ca era ambreajul)! :)

Edited by butcky
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.