Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

@Scorpio 82: Nu am sunat sa discut cu cel care sustine ca e Euro 4. Dar din anunt pare ca prezinta un copy-paste al ceea ce genereaza BMW VIN decoder si ma gandesc ca nu ar avea niciun interes sa spuna ca e Euro 4 daca ea este de fapt Euro 5. Sau poate sa fie doar o greseala.

 

Eu aveam impresia ca toate 520d fabricate dupa 2009 sunt Euro 5.

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio 82: Nu am sunat sa discut cu cel care sustine ca e Euro 4. Dar din anunt pare ca prezinta un copy-paste al ceea ce genereaza BMW VIN decoder si ma gandesc ca nu ar avea niciun interes sa spuna ca e Euro 4 daca ea este de fapt Euro 5. Sau poate sa fie doar o greseala.

 

Eu aveam impresia ca toate 520d fabricate dupa 2009 sunt Euro 5.

 

Cel care ti-as zis ca e fabricatie 09.2009 ,daca el a sustinut ca e euro 4 , sunt doua variante: ori a mintit in legatura cu data fabricatie, sau o alta varianta (in cazul in care e deja inmatriculata in Romania), sa se fi gresit la RAR norma de poluare in momentul cand a facut cartea de identitate.Eu cand am facut cartea la masina am patiti exact la fel. Iau cartea, ma uit pe ea inainte sa semnez, si vad EURO 4; solicit sa vina inginerul care facuse cartea, se uita si apoi ... hmm, scuze , e euro 5, ai dreptate, greseala mea. Greseala lui era cam 800 euro ;) Nu are cum sa fie 09.2009 euro 4 .

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio 82: In primul meu post sunt link-urile catre ofertele de pe mobile.de. Ambele masini sunt in Germania. Aaa, dar bine de retinut ce ti s-a intamplat tie!

 

Acuma m-am uitat la ele :) Am vazut ca e 10.2009 data primei inmatriculari (si intr-adevar 09.2009 data fabricatiei), dar nu imi vine a crede ca e EURO 4. Daca intr-adevar e 2009 , trebuie sa fie euro 5 :D

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Revin cu problema mea: mi se tot deschide singura sticla de la portbagaj si cateodata nici nu mai pot sa o inchid.

Cand conduc o aud cum se tot deblocheaza. Ajung sa circul cu ea deschisa.

Care poate sa fie problema?

Am rezolvat problema.

In manerul de plastic unde se afla microswitchul era apa sau condens.

Am curatat si am folosit putina vazelina pentru a etansa mai bine.

Acum functioneaza normal si sper ca pentru mult timp.

Daca are cineva nevoie de mai multe informatii si poze... cu mare placere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut ,am un e60 Lci 2008 navi business ,si am magazie de cd-uri in torpedou ,am inteles ca se poate modifica cu vre-un soft ca magazia sa citeasca mp3 ? ( momentan magazia citeste decat track-uri) si sa imi afiseze pe idrive numele si artistul melodiei.
Link to comment
Share on other sites

Alaltaieri am primit o piatra in parbriz si am o pata albicioasa cu diametrul de 15mm.

Asa ca vreau sa-l schimb pe asigurare.

Are cineva o lista cu coduri?

Ma intereseaza sa aleg unul pe care se vede HUD si sa aiba si ceva protectie UV.

Si ce sa verific dupa montaj? Ce se greseste la montare de obicei?

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Are cineva parbriz cu dunga verde sus?

Am de ales dar nu stiu cum ar arata pe masina mea neagra.

M-as bucura daca ar posta cineva o poza cu parbrizul asta sa-mi pot face o idee.

Multumesc anticipat.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Am postat din agreseala pe alt topic asa ca repet aici:

Pe INPA imi da stocate urmatoarele erori:

- DME/DDE 447B

- BZM/SZM 9FF1

- LM are trei erori respectiv: A8AB, A8AA si A8C4

- KLIMA 9C5A

 

Ce naiba sa insemna fiecare? Klima o inteleg, cred ca ieri a dat eroare pentru ca am gasit masina super incalzita si cand i-am dat pe clima i-au trebuit vreo 5 min sa dea rece; iar cele LM cred ca se refera la lumini pentru ca am pus xenon after market.

 

Am uitat... Mai am una care spune "ERROR ECU SERVICE NOT SUPPORTED" si se repeta de vreo 4 ori si nu o pot sterge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.