Jump to content

Urs sau Pisica?


fredy20

Recommended Posts

Stiu eu pe cineva care isi vinde pisicuta din '96 parca 318i consumul e de 9l in oras parca, cutie automata este f bine intretinuta pt ca proprietarul este neamt dar sta prin Romania de vreun an e inmatriculata in germania si are vreo 160.000km reali si merge f bine pretul am inteles ca ar fi undeva la 2.000 eur pe acolo.
Link to comment
Share on other sites

9% consum in oras la 318i??? si cutie automata??? terminati cu basmele astea, chiar credeti tot ce auziti pe la prieteni?

 

@fredy20: eu daca ar fi sa aleg dintre ursulet si pisica din germania, as alege fara sa stau pe ganduri ursulet 325xi. masinile alea sunt deja legenda.

Link to comment
Share on other sites

Inteleg, dar un BMW cu cutie automata parca nu mai e BMW.

Urs 325xi ... are cam mare motorul, eu vreau 318 sau 320, plus ca tractiunea integrala mareste consumul care e si asa prea mare.

Cred ca pana la urma un urs 320 fabricat 1993 e o alegere buna. Cred ca in banii aia e in stare mai buna ca pisik...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...probabil ca 318i nu consuma 9l in oras dar oare ce sa spunem de un 325xi atunci...oare ce consum ar avea ...si banuiesc ca din moment ce omul intreaba de consum inseamna ca nu are chiar atatia bani de aruncat pe combustibil...oricum in jurul sumei de 2000-2500 eur nu prea ai de ales...ma refer la o masina cat de cat decenta si cu care sa poti merge in sus si in jos fara sa iti fie teama ca nu ajungi la urmatoarea pompa...parerea mea este ca pisicuta arata f bine si se tine f bine chiar daca ursul "a facut legenda"...aici deja e alegerea lui...el stie mai bine ce ii place
Link to comment
Share on other sites

intr-adevar...m-a luat un pic valul si mi-am adus aminte de lista mea de cadouri pe care le vreau de la mos anu asta :)

 

fa o cautare in functie de cati bani ai si vezi ce ti se ofer. pisica e ceva mai bine dotata, poate avea si un climatronic, ai ceva mai mult spatiu, comfort. pe de alta parte tine mult de gusturi.

 

s-ar putea la aceeasi bani sa gasesti un ursulet in stare mai buna doar pentru ca e model mai vechi. asta nu inseamna ca e mai prost. eu as alege in limita bugetului masina cel mai bine dotata, in starea cea mai buna si cu cei mai putini km...nu le poti avea pe toate evident dar fa si tu o combinatie intre ele :blink:

 

la motorul de 2000cm cred ca un consum in jur de 12-14 in oras este mai aproape de adevar (daca stai in Bucuresti unde e haos).

 

spor la cumparaturi de sarbatori :)

Link to comment
Share on other sites

Scuze. Eu am gresit anul. Nu vreau nici touring, nici cabrio. Am vrut sa zic '90.... :) .Apropo, am vazut in Supercar un test cu toate M-urile de pana acum. Castigator... M3 e30! Deci am gasit si raspunsul: URS :blink:

 

Te intreb sincer , ce legatura crezi tu ca are M3 , fie el si e30 cu un e30 316-318 sau 320 ? Iti spun eu.....absolut nici una.

Link to comment
Share on other sites

esti rau :blink:

e adevarat ca M3 E30 e diferit foarte mult de un E30 de serie dar e foarte aproape de 325i & 318is

 

ar mai fi un aspect...daca tot iei un clasic, da-ti sansa sa ai o masina adevarata. alege 2500 sau 1800is.

 

Corect , dar totusi , un 325 in mintile lui care sa arate cat de cat bine , nu crezi ca e cam mica suma in care doreste el masina ?

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca un 325 este mai performant decat 320. Dar mai sunt si alte aspecte: consumul, impozitul si asigurarea, asa ca momentan trebuie sa ma limitez la ce-mi pot permite :) . Am mai vazut oferte interesante si la 520 '90 , dar mai am timp sa ma hotarasc pana la anu cand scot astia taxa aia de kkt :blink: .
Link to comment
Share on other sites

eu unul am un urs din 90 proaspat achizitionat,cam alergat dar deh...la bugetu' meu e chiar bine...

316 110cp....290k rulaj...cam mult ..stiu, dar motoru inca mere bine, nu mi-a facut nici o problema si am deja vreo 3k si ceva facuti pe drumurile din ro....

si arata destul de bine, are 2 locuri in care s-a umflat putin vopseaua ,dar e jos la aripile fata, nu prea se observa....

si sunt super multumit de el....consuma cam 12-13 in oras, si vreo 8 in afara....acu astept si yo sa vad ce fac astia cu taxa asta imputita ca poate o inscriu aici decat la bulgari....plus ca yo stiam ca pot sa o tin 90 de zile pe nr rosii aici si mi-au luat maul astia de la udristei cand mi-au zis ca tre sa platesc taxa dc vreau sa o tin mai mult de 30 de zile inscrisa pe ro....si acu stau cu ea pe dreapta...pana strang banutzii sa o inscriu....

desi acu ca am auzit ca ii forteaza astia de la UE sa scoata sau sa micsoreze taxa pana in februarie....as prefera sa o tin pe dreapta inca o luna si ceva si poate o inscriu aici.....

din cate am inteles pentru un urs ca al meu ar trebui sa scada de la 3.4k Euro la ~1k....

acum....mai vedem....

 

 

asta-i ursu'

 

si aici e curat:D

 

..

post-7406-1197197186_thumb.jpg

post-7406-1197197197_thumb.jpg

post-7406-1197197370_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.