Jump to content

tester in cluj


poope

Recommended Posts

salut oameni din cj. daca stiti un tester bun si dei incredere in cluj din experienta voastra va rog sa imi zice-t si mie sa depistez si eu ceva chestii. la bmw e vrajeala si tre programare si timp si nervi si no bataie d cap. merci
Link to comment
Share on other sites

salut oameni din cj. daca stiti un tester bun si dei incredere in cluj din experienta voastra va rog sa imi zice-t si mie sa depistez si eu ceva chestii. la bmw e vrajeala si tre programare si timp si nervi si no bataie d cap. merci

 

Desi as avea multe sa le reprosez celor de la BMW Cluj, in primul rand nu trebuie programare. Eu sunt din Oradea, astfel ca in momentul cand am avut nevoie de o testare am dat un telefon, m-au intrebat daca pot sa ajung pana la ora 16 si totul a fost ok. Asta s-a intamplat in aceeasi zi si eu stau la 150 km departare. In al doilea rand probabil la BMW este singurul loc din Cluj unde NU este vrajeala - exact nici nu stiu la ce te referi aici. Nervii ti-i faci singur. Bataie de cap avem toti.

Sper ca te-am lamurit...

Link to comment
Share on other sites

salut oameni din cj. daca stiti un tester bun si dei incredere in cluj din experienta voastra va rog sa imi zice-t si mie sa depistez si eu ceva chestii. la bmw e vrajeala si tre programare si timp si nervi si no bataie d cap. merci

 

Desi as avea multe sa le reprosez celor de la BMW Cluj, in primul rand nu trebuie programare. Eu sunt din Oradea, astfel ca in momentul cand am avut nevoie de o testare am dat un telefon, m-au intrebat daca pot sa ajung pana la ora 16 si totul a fost ok. Asta s-a intamplat in aceeasi zi si eu stau la 150 km departare. In al doilea rand probabil la BMW este singurul loc din Cluj unde NU este vrajeala - exact nici nu stiu la ce te referi aici. Nervii ti-i faci singur. Bataie de cap avem toti.

Sper ca te-am lamurit...

 

 

?

cat tea costat?

Link to comment
Share on other sites

Mergi la BMW. Luni dimineata am fost cu un prieten la 9:30. La 10 am plecat cu masina rezolvata. Nu a fost nevoie de programare, de nimic.

 

 

 

merg si eu. undeii acolo langa metro pe undeva?/ si ce bani ia luat la prietenu tau?????/

Link to comment
Share on other sites

Mergi la BMW. Luni dimineata am fost cu un prieten la 9:30. La 10 am plecat cu masina rezolvata. Nu a fost nevoie de programare, de nimic.

 

 

 

merg si eu. undeii acolo langa metro pe undeva?/ si ce bani ia luat la prietenu tau?????/

 

 

Dupa metro, chiar la intrarea in Floresti, pe stanga. Nu se poate face stanga acolo, mergi pana la o intersectie si intorci.

Nu i-au luat niciun ban, era un pin de la ceva mufa de schimbat, au facut-o gratis. Omul tocmai platise o factura de 50 de milioane saptamana trecuta si treaba aia a fost "din partea casei". :blink:

Edited by gbu
Link to comment
Share on other sites

Omul tocmai platise o factura de 50 de milioane saptamana trecuta si treaba aia a fost "din partea casei". :)

 

:blink: Cand am fost eu sambata era un domn inaintea mea tot cu un E60 care tocmai platise o factura de 100 de milioane. Murea de nervi deoarece dupa plata facturii i-au spus ca trebuie sa mearga in alta parte sa-si faca geometria rotilor.. hahahaha

Edited by bogdan1980
Link to comment
Share on other sites

Omul tocmai platise o factura de 50 de milioane saptamana trecuta si treaba aia a fost "din partea casei". :)

 

:blink: Cand am fost eu sambata era un domn inaintea mea tot cu un E60 care tocmai platise o factura de 100 de milioane. Murea de nervi deoarece dupa plata facturii i-au spus ca trebuie sa mearga in alta parte sa-si faca geometria rotilor.. hahahaha

 

 

ahahahahhahahah aace tare faza gahahahahahhaha ce naspa faza

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ii sa suni inainte si sa-ti faci programare....si cat mai devreme posibil (ca-i mai liber)...ca eu am fost astazi (eram programat la 11) si am asteptat pana la 2 de mi-o terminat masina ca or zis ca in ultima vreme au program f incarcat. Oricum si eu sunt cam nemultumit de ei ca a trebuit sa astept atat. Dupa o ora de asteptare ei inca nu mi-or dus masina la test si m-am dus la aia de la service si i-am intrebat ca pana cand tre sa mai astept ca sa imi faca masina....si numa dupaia mi-or dus masina la test......Naspa treaba....Eu inteleg ca au program incarcat.....dar daca m-au programat la o anumita ora...ar trebui sa o respecte, ca eu platesc mult pt testele alea in comparatie cu alte service-uri....deci am anumite pretentii de la ei.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

vad ca nu s-a mai scris de mult pe topicul asta si poate intre timp s-a mai schimbat situatia...

inafara de AutoTransilvania nu exista alt service cu tester de bmw in Cluj? ceva gen filaret in bucuresti despre care am tot auzit pe forum ca are preturi decente...

 

cit mai costa azi o diagnoza la AutoTransilvania?

Link to comment
Share on other sites

Un nume si un pret pentru diagnoza nu ne spui, daca tot ai fost pe acolo?

Nu am nevoie momentan, dar preventiv...cu Auto Transilvania m-am lamurit...

Il cheama Petre este 50 lei diagnoza,este exact ce iti face Auto Traslilvania doar ca acolo sunt oameni care presupun eu"nu se inteleg "cu aparatele astea, sau cand se inteleg iti rup gura cu pretu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.