Jump to content

5 Tone de piese numai BMW.


Recommended Posts

Pentru E32 730i din 89 caut:

 

- capota de preferat sterlingsilber (gri metalizat)

- spoiler fata sub bara fata de preferat aceasi culoarea

- far ceata dreapta

- capacel janta aliaj original nu model cu spite

- plafon pentru model cu trapa, gri cu tapeterie inca lipit

- modul control de putere clima (sword)

- tapiterie portbagaj

- poate mai multe.

 

Mersi :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pentru E32 730i din 89 caut:

 

- capota de preferat sterlingsilber (gri metalizat)

- spoiler fata sub bara fata de preferat aceasi culoarea

- far ceata dreapta

- capacel janta aliaj original nu model cu spite

- plafon pentru model cu trapa, gri cu tapeterie inca lipit

- modul control de putere clima (sword)

- tapiterie portbagaj

- poate mai multe.

 

Mersi :blink:

-Modul comanada clima este (80 lei0...tapiterie porbagaj este (60 lei toata), plafon interior daca este (100lei) pt plafon maine i ti spun daca este.

 

E vreo sansa sa ai un debitmetru de M30 2800 cmc L-Jetronic ?

-Am mai vorbit mai demult.....nu am i mi pare rau.

Link to comment
Share on other sites

La ce te referi?

1.Ornament interior al schimbatorului?

2.Levier comanda?

3.Timonerie completa.

______________________________________________________________________

-Pe mess f rar i mi cer scuze timpul nu mi permite.

oops , scuze exprimarea nu a fost tocmai buna, sa fiu mai explicit maneta cu care schimbam vitezele, din interior(ornamentala i-as putea zice); eu o am din piele cu 5 viteze si o vreau din imitatia aceea de aluminiu.mersi

Link to comment
Share on other sites

Salut.

1. Ma intereseaza daca ai cumva farurile pt faza scurta,cu lupa la un E 34 < 518 din 1995 > la ce pret sunt si in ce stare.

2. Ai cumva supapa de pe galeria de adimisie,care este legata la capacul chiuloasei si care recircula gazele arse ? Daca imi lasi o adresa de mail,iti pot trimite o poza cu ea sa-ti dai seama mai exact care este......asta o vreau noua daca se poate.

 

Merci si atept un raspuns.

Link to comment
Share on other sites

astept aparatoarea de noroi si te rog sa postezi ce alte piese de e46 mai ai

-Cum sa o trimit ca are 50 de grame....si Cargus nu vrea sa o ia....

-Pt e 46 : pompa servo (318-320 D) , trager fata , oglinda dreapta completa pt cabrio/coupe , centrala abs/dsc , debitmetru 325i.

 

Salut.

1. Ma intereseaza daca ai cumva farurile pt faza scurta,cu lupa la un E 34 < 518 din 1995 > la ce pret sunt si in ce stare.

2. Ai cumva supapa de pe galeria de adimisie,care este legata la capacul chiuloasei si care recircula gazele arse ? Daca imi lasi o adresa de mail,iti pot trimite o poza cu ea sa-ti dai seama mai exact care este......asta o vreau noua daca se poate.

 

Merci si atept un raspuns.

-Un far cred ca este....supapa o am dar nu noua....te referi la o piesa din plastic cu 2 iesiri una groasa si una subtire?

Edited by NSL_Florica
Link to comment
Share on other sites

un debitmetru pt un e46 320d de 100kw nu ai sau nu poti face rost? aparatoarea de noroi aia micuta din dreapta fata o ai? sau ambele? a si oglinzi de faruri pt faza lunga daca ai tot pt un e46. furtunu dintre turbina si intercooler sau electrovalvele una care deschide turbina si alta care e al egr? sau ceva convertor de presiune adika chestia aia neagra de langa vazu cu lichid de parbriz de la un e46? merci
Link to comment
Share on other sites

un debitmetru pt un e46 320d de 100kw nu ai sau nu poti face rost? aparatoarea de noroi aia micuta din dreapta fata o ai? sau ambele? a si oglinzi de faruri pt faza lunga daca ai tot pt un e46. furtunu dintre turbina si intercooler sau electrovalvele una care deschide turbina si alta care e al egr? sau ceva convertor de presiune adika chestia aia neagra de langa vazu cu lichid de parbriz de la un e46? merci

-Nu te pot ajuta cu nimic.

Link to comment
Share on other sites

-Cred ca am.....de pe un 735IL...trebuie sa vi cu a ta sa le comparam...pret 100 lei.

 

pot sa iti trimit poze cu pompa mea...si cu seria de pe ea,dar in primul rind trebuie sa lucreze pina la 130bar si sa fie cu 2 iesiri, si fulia sa nu fie ptr curea trapez, revin pe miine cu detalii in cazul in care ma poti ajuta, mersi,o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Florica, imi faci niste poze la jentile pe 15 de aliaj pe care le ai pt E34-ul meu? Sa stiu daca-mi plac....ms anticipat si Sarbatori Fericite!

-I ti fac poza pe masina la roti....nu stau sa le dau jos....i mi cerea cineva sa le spal pe interior......sa incadrez janta in poza nu stiu cum.....costa 150 lei....jante fagure bmw....este una lovita din accodent....maine i i fac poza.

 

o pompa de servo de m50b25 de e34 ai?

-Nu am pompa servo...am vandut 3 pompe in 3 zile......

 

-Cred ca am.....de pe un 735IL...trebuie sa vi cu a ta sa le comparam...pret 100 lei.

 

pot sa iti trimit poze cu pompa mea...si cu seria de pe ea,dar in primul rind trebuie sa lucreze pina la 130bar si sa fie cu 2 iesiri, si fulia sa nu fie ptr curea trapez, revin pe miine cu detalii in cazul in care ma poti ajuta, mersi,o zi buna

-Ti am spus ca am ceva f mare si este de 130 bari.....astept poza ta sa comparam piesele...poate ai noroc.

Link to comment
Share on other sites

frate pune aparatoarea intr-o cutie de carton cu hartii in ea si pune-o pe curier sau pe prioripost...

-Un alt membru al forumului a venit ieri si a cumparat o.

as vrea sa cumpar mai multe chesti pt 318 tds e36, ma intereseaza un motor si mai multe, spune-mi te rog daca ai ceva si cam la ce bani. mersi

Link to comment
Share on other sites

salut, ma intereseaza pentru e28 motor 2.0 123 cp urmatoarele piese:

- radiator

- ceasuri bord ( mie nu imi indica temperatura la apa, probabil ca si o placa de baza e suficienta)

-geamul de la semnalul stanga fata

- o inima pt cheder parbriz

- interior portbagaj

- inchidere centralizata (masina avea inchidere centralizata, cred ca ii lipseste motorasul sau nu stiu ce, ca am vazut la portbagaj si la rezervor ca mecanismul este acolo)

- un bord care sa nu fie crapat, si cam atat, daca imi mai amintesc ceva te mai intreb

Link to comment
Share on other sites

salut, ma intereseaza pentru e28 motor 2.0 123 cp urmatoarele piese:

- radiator

- ceasuri bord ( mie nu imi indica temperatura la apa, probabil ca si o placa de baza e suficienta)

-geamul de la semnalul stanga fata

- o inima pt cheder parbriz

- interior portbagaj

- inchidere centralizata (masina avea inchidere centralizata, cred ca ii lipseste motorasul sau nu stiu ce, ca am vazut la portbagaj si la rezervor ca mecanismul este acolo)

- un bord care sa nu fie crapat, si cam atat, daca imi mai amintesc ceva te mai intreb

- Am tot ce ti trebuie dar te rog sa astepti pana dupa sarbatori sa ma hotarasc ce fac cu e28"ul meu daca se va dezmembra sau se va vinde intreg. Bordul necrapat i l am separat ala ti l pot da daca doresti.

Link to comment
Share on other sites

salut, ma intereseaza pentru e28 motor 2.0 123 cp urmatoarele piese:

- radiator

- ceasuri bord ( mie nu imi indica temperatura la apa, probabil ca si o placa de baza e suficienta)

-geamul de la semnalul stanga fata

- o inima pt cheder parbriz

- interior portbagaj

- inchidere centralizata (masina avea inchidere centralizata, cred ca ii lipseste motorasul sau nu stiu ce, ca am vazut la portbagaj si la rezervor ca mecanismul este acolo)

- un bord care sa nu fie crapat, si cam atat, daca imi mai amintesc ceva te mai intreb

- Am tot ce ti trebuie dar te rog sa astepti pana dupa sarbatori sa ma hotarasc ce fac cu e28"ul meu daca se va dezmembra sau se va vinde intreg. Bordul necrapat i l am separat ala ti l pot da daca doresti.

 

ok, vb dupa sarbatori :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.