Jump to content

Cum pot deschide portbagajul din masina?


Recommended Posts

Nu cred ca poti sa incui cheile pe dinauntru la un e46....din cate stiu eu poti sa incui masina fie rasucind cheia in clanta usii din fata, fie de pe butonul de inchidere de pe cheie, deci cheia e la tine in ambele cazuri.

Sau ma insel?

 

Tu poate confuzi inchis cu incuiat....

raspuns la asta,nu la topic,deoarece s-a rezolvat topicul.

Link to comment
Share on other sites

daca uiti din greseala cheia de la masina in portbagaj(la E46, la alte modele nu stiu)si pozitia butucului de la portbagaj este pe pozitia in care se deschide numai cu cheia(altfel nu ai cum) si normal ca masina ramane deschisa adica poti intra in ea, asa si cum spuneam ramane cheia in portbagaj si esti departe undeva si ca sa fie si mai RAUUU :blink: nu mai ai baterie la telefon sau nu ai semnal. CUM E?

 

http://www.snowboardshop.no/user_images/Fucked%20Now.jpg

Link to comment
Share on other sites

cam nasoala situatia sa ai cheile in portbagaj si masina incuiata

singura solutie este al doilea rand de chei

in nici un caz nu spargeti geamul mic din spate nu veti rezolva nimic

daca tot trebuie spart vreun geam spargeti geamul de la sofer

singurul bmw care are un sistem de deschidere de urgenta al portbagajului este x5 e 53 si e70amandoua au oclapeta sub forma de capacel care poate fi agatat cu o sarma bagata cu dibacie pe la usa din spate

te inseli amarnic geamu mare e mai scump eu lam spart pala mic cand am uitat cheile in portbagaj si am reusit prin gaura din spataru de la bancheta deci ala mic e mai convenabil de spart

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmm :) am stat si mam tot gandit in afara de cele doua variante

Rezolvare desfaci o boxa din spate scoti oala si ramane o gaura si cred ca ajungi si cu mana sau daca nu cu o sarma si se rezolva.

(parerea mea) :)

Varianta cea mai realista.Nuuuuu? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu am inchis cheile in portbagaj ....pt ca am deschis portbagajul doar din cheie ..evident cand am inchis.au ramas cheile inauntru si era si toata masina inchisa ..ca urmare asm plecat dupa al doilea set de chei ...Eram relativ aproape de casa ,,..

 

Si mie mi s-a intamplat si am rugat sotia sa imi trimita a doua cheie cu un taximetrist; colegul nostru are masina descuiata si portbagajul incuiat, cu cheia inauntru. Ori are portbagajul incuiat cum am scris mai sus, ori releul de deschidere este defect/nu primeste curent. Ideea lui ovy318i este buna, dar pe moment, eu nu vad alta solutie decat sa foloseasca a doua cheie sau sa apeleze la service-ul BMW, indiferent unde se afla.

 

Asa am patit eu ca am vrut sa schimb un cd din magazie si m-am dat jos din masina, am scos cheia din contact, am deschis portbagajul din cheie, am pus cheia in portbagaj, mi-am terminat treaba si am inchis portbagajul. M-am invartit ca prostul 15 minute in jurul masinii injurandu-ma si dand telefoane sa vina cu celalalt set de chei cineva sa ma salveze, si intr-un final am realizat ce se intamplase, incuiasem in prealabil usile de la butonul din interior si s-a incuiat si portbagajul :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cum pot deschide portbagajul din masina? Daca uit din greseala cheile in portbagaj si sunt la multe sau la mare?

Ma ajuta cuneva???????

Nu am gasit nici raspuns

Stiu ca o sa ma ajutati, ca sunteti oameni saritori

sincer din ce am citit eu marea majoritate de aici nu au habar de masini,eu iti sp ca am deschis porbagaje si fara cheie,cum ce mai conteaza doar sunt mecanic..............

Link to comment
Share on other sites

Cum pot deschide portbagajul din masina? Daca uit din greseala cheile in portbagaj si sunt la multe sau la mare?

Ma ajuta cuneva???????

Nu am gasit nici raspuns

Stiu ca o sa ma ajutati, ca sunteti oameni saritori

sincer din ce am citit eu marea majoritate de aici nu au habar de masini, sunt mecanic..............

-atunci te astepam cu interes sa-i ajuti pe colegii de forum.

Link to comment
Share on other sites

Cum pot deschide portbagajul din masina? Daca uit din greseala cheile in portbagaj si sunt la multe sau la mare?

Ma ajuta cuneva???????

Nu am gasit nici raspuns

Stiu ca o sa ma ajutati, ca sunteti oameni saritori

sincer din ce am citit eu marea majoritate de aici nu au habar de masini, sunt mecanic..............

-atunci te astepam cu interes sa-i ajuti pe colegii de forum.

cu mare placere :blink:

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare o idiotenie sa iti ti porbagajul inchis din cheie... :blink: astfel eviti astfel de neplaceri

 

masina se inchide doar din inchiderea centralizata....deci pt ce sa o inchid din cheie?!

astfel daca am masina deschisa si mi-am uitat cheia in portbagaj pt ca am fost sa imi iau ceva de-acolo si am uitat-o ,apas clapeta si s-a deschis portbagajul...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
astept mai multe pareri si raspunsuri :)

 

 

spargi un geam si deblochezi usile unclusiv portbagajul de pe interior...alta varianta nu este :)

Auleuuu ma doare capul, de unde le scoatetzi?? mare e gradina ta Doamne :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Cum pot deschide portbagajul din masina? Daca uit din greseala cheile in portbagaj si sunt la multe sau la mare?

Ma ajuta cuneva???????

Nu am gasit nici raspuns

Stiu ca o sa ma ajutati, ca sunteti oameni saritori

Ai inchis portbagajul cu cheile in el te duci si iei al doilea rind de chei sa-l deschizi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
daca are o singura cheie asteapta sa rugineasca capota la portbagaj,deci la 80 de ani deschide masina recuperandus-si cheile!!!mare branza depinde de model sparge un geam si deschide din incuietoarea centrala sau daca nu si are bancheta din 2 bucati intra in portbagaj sau in cel mai rau caz sperge incuietoarea la portbagaj,toata actionarea portbagajului si cumpara una de la dezmebrari,iar apoi o sa inchida numai din centralizare,ca doar n-o sa stea cu 10 chei dupa el!!
Link to comment
Share on other sites

....varianta x: tragi de coltul portierei fata (stanga sau dreapta, daca nu poti cu mana, scoti cureaua de la pantaloni si o tragi dupa coltul portierei/ulterior apesi de portiera sa revina), cat sa departezi de cheder pana intra un bat sau ceva sa apesi butonul unlock....:twoup:....binenteles, acesta este un caz mai disperat, ca sa nu ramai nici cu geamul spart, fiind prin alta tara poate si neputand parasi masina.....
Link to comment
Share on other sites

nu tzine cum spune Dizlpower . E 46 odata scoasa cheia din contact si masina inchisa - din interior nu mai functzioneaza nimic; nici maner deschidere nici buton unlock....singura varianta pe care o vad (cu masina total inchisa) e demontarea suportului becurilor de iluminare nr. si actionat prin mica fanta care ti se ofera(daca releul e ok se poate autoactiva-prin diverse atingeri involuntare- in timp ce se incearca scoaterea rampei sist. iluminare nr. ; daca nu se apeleaza la sist. mecanic butuc-parghie-zavor la care nu pot sa dau detalii deoarece nu am fost nevoit sa-l folosesc.

Am uitat sa precizez ca pt.demontare suport becuri iluminare nr. trebuie un cap surubelnita stea T 20 pe care sincer nu stiu cati o poarta in buzunar " in caz ca"

Pe cat puteti evitati problema sa nu ajungeti mai rau ca :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Am facuto de "oaie" :twoup: mi-am uitat cheile in portbagaj. Am cheia de rezerva dar nu pot deschide; intra cheia ( valet ) doar pana la jumatate. De ce ??? :D :D

 

Am facuto de "oaie" :twoup: mi-am uitat cheile in portbagaj. Am cheia de rezerva dar nu pot deschide; intra cheia ( valet ) doar pana la jumatate. De ce ??? :) :D

Model 320 D 2003 E46

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

simplu se deschide!

 

1. cu telefonul mobil: nu pleci de langa masina ci doar telefonezi acasa si spui sotiei sa apese pe butonul de deschidere de la cheia de rezerva care o ai. semnalul se transmite prin telefon. masina se deschide si recuperezi cheia uitata in portbagaj.

am verificat - functioneaza!!!

 

2. s-a blocat incuietoarea? e mai complicat. bormasina(am stricat doua bormasini), si spargi incuietoarea, asta daca in spatele banchetei e bucata de tabla intreaga, daca ai skybag, avantaj, doar sa ajungi pana la incuietoare!

 

3. cauta un hot! s-ar putea sa rezolve problema mai usor si fara sa sparga incuietoarea!

Link to comment
Share on other sites

1. cu telefonul mobil: nu pleci de langa masina ci doar telefonezi acasa si spui sotiei sa apese pe butonul de deschidere de la cheia de rezerva care o ai. semnalul se transmite prin telefon. masina se deschide si recuperezi cheia uitata in portbagaj.

am verificat - functioneaza!!!

 

Probabil că funcţionează atunci când maşina este ĂŽn parcarea din faţa blocului şi soţia iese pe balcon cu cheia. <_<

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.