Jump to content

Putin ajutor va rog(cheie E46)


eu_un_baiat

Recommended Posts

Am si eu o rugaminte!Reprezinta vreo problema daca folosesc cheia de rezerva(Culoare gri,fara butoane)pe timp indelungat?Mentionez ca am alarma pe masina si functiile cheii respective(armat,dezarmat)nu le foloseam!

 

VA MULTUMESC MULT SI ASTEPT UN RASPUNS...SA STIU SA NU FAC VREO PROSTIE!

Link to comment
Share on other sites

E cea de valet parking. Nu se intampla nimic, poti s-o folosesti linistit.

 

Esti sigur BOBO?Iti multumesc mult...sper ca ai inteles,este cheia GRI(Rotunda)!In total am 4 chei(2 cu butoane,ASTA,si inca un a micuta si subtire neagra(cred ca aia e de rezerva,nu)?....Multumesc mult BOBO si mai astept o confirmare....Mi-e teama sa nu fac vreo prostie!MULTUMESC INCA O DATA!

Link to comment
Share on other sites

E cea de valet parking. Nu se intampla nimic, poti s-o folosesti linistit.

 

In total am 4 chei(2 cu butoane,

 

 

Te intreb din curiozitate, de ce nu folosesti o cheie cu telecomanda?

Bavaria...eu am modelul de cheie mai vechi(masina e din 98)si poate vei rade...dar....nu imi place cheia!Chiar ma gandeam...se poate face un upgrade(daca se poate numi asa)sa iau de pe o masina din 2001 sa pun pe a mea?Daca ma poti ajuta cu un raspuns....Mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

E cea de valet parking. Nu se intampla nimic, poti s-o folosesti linistit.

 

In total am 4 chei(2 cu butoane,

 

 

Te intreb din curiozitate, de ce nu folosesti o cheie cu telecomanda?

Bavaria...eu am modelul de cheie mai vechi(masina e din 98)si poate vei rade...dar....nu imi place cheia!Chiar ma gandeam...se poate face un upgrade(daca se poate numi asa)sa iau de pe o masina din 2001 sa pun pe a mea?Daca ma poti ajuta cu un raspuns....Mersi anticipat!

 

Pana iti raspunde colegul nostru, am eu o mica rugaminte; daca renunti la cheile cu telecomanda, nu imi donezi mie o emblema de pe butonul central? Mersi :blink:

Link to comment
Share on other sites

CC, nu se potriveste, configuratia cheii e alta (sau ai si tu tot model vechi de cheie ?)

 

 

Bavaria...eu am modelul de cheie mai vechi(masina e din 98)si poate vei rade...dar....nu imi place cheia!Chiar ma gandeam...se poate face un upgrade(daca se poate numi asa)sa iau de pe o masina din 2001 sa pun pe a mea?Daca ma poti ajuta cu un raspuns....Mersi anticipat!

 

A mai abordat cineva problema asta :blink:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=22373&hl=

post-1921-1199874869_thumb.jpg

post-1921-1199874886_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

CC, nu se potriveste, configuratia cheii e alta (sau ai si tu tot model vechi de cheie ?)

 

 

Bavaria...eu am modelul de cheie mai vechi(masina e din 98)si poate vei rade...dar....nu imi place cheia!Chiar ma gandeam...se poate face un upgrade(daca se poate numi asa)sa iau de pe o masina din 2001 sa pun pe a mea?Daca ma poti ajuta cu un raspuns....Mersi anticipat!

 

A mai abordat cineva problema asta :blink:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=22373&hl=

 

CC..are dreptate BOBO...NU se potrivesc!

 

BOBO...daca iau absolut tot de pe masina aia din 2001(contact,butuc usa si portbagaj,modul de caroserie) nici atunci nu va merge cheia?

Link to comment
Share on other sites

Ia-ti un breloc de la reprezentanta sa-ti treaca supararea :)

 

Eu mi-am luat unul cu 5 si acum nu ma mai streseaza cheia..

 

 

Vezi ca exista doua tipuri cu 5. Asa am auzit de la un proprietar de seria 5. Acum nu stiu care sunt cele originale :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ia-ti un breloc de la reprezentanta sa-ti treaca supararea :)

 

Eu mi-am luat unul cu 5 si acum nu ma mai streseaza cheia..

 

 

Vezi ca exista doua tipuri cu 5. Asa am auzit de la un proprietar de seria 5. Acum nu stiu care sunt cele originale :blink:

 

Pe mine ma intereseaza cu 3....Ciupanezu' are E39 de aceea si-a luat cu 5...Apropo...de unde l-ai luat mai exact Ciupanezule si nu uita sa imi spui un pret.Mersi frumos!

Link to comment
Share on other sites

http://img151.imageshack.us/img151/8263/21122007002ql7.jpg

 

Aveau si cu 3, costa 785 000 lei vechi.

 

Am cumparat de la Automobile Bavaria din Otopeni.

 

CC: Exista un singur fel de breloc cu 5, pentru seria 7 exista 2 feluri, unul fiind mai scump.

 

http://img242.imageshack.us/img242/6568/lgkeybmwserieskeyringsasm1.jpg

Link to comment
Share on other sites

E cea de valet parking. Nu se intampla nimic, poti s-o folosesti linistit.

 

Esti sigur BOBO?Iti multumesc mult...sper ca ai inteles,este cheia GRI(Rotunda)!In total am 4 chei(2 cu butoane,ASTA,si inca un a micuta si subtire neagra(cred ca aia e de rezerva,nu)?....Multumesc mult BOBO si mai astept o confirmare....Mi-e teama sa nu fac vreo prostie!MULTUMESC INCA O DATA!

Eu iti recomand sa folosesti cheile cu telecomanda (cu butoane) deoarece daca stau nefolosite o perioada mai lunga de timp li se descarca acumulatorul din ele si nu mai functioneaza ca telecomanda, doar mecanic.

Link to comment
Share on other sites

Se poate face un "facelift" la cheia ta, ca sa arate mai bine...in fond asta este problema, nu?

 

La Heavystorm2005 am vazut ceva de genu si arata ok, el este in masura sa-ti spuna mai multe....din cate am vazut pare a fi o procedura meticuloasa...incearca sa-i dai un PM si spune-i despre ce e vorba.

Link to comment
Share on other sites

Se poate face un "facelift" la cheia ta, ca sa arate mai bine...in fond asta este problema, nu?

 

La Heavystorm2005 am vazut ceva de genu si arata ok, el este in masura sa-ti spuna mai multe....din cate am vazut pare a fi o procedura meticuloasa...incearca sa-i dai un PM si spune-i despre ce e vorba.

 

Mersi LIQUIMA,il voi contacta!Dap,asta e problema....trebuie sa arate mai bine:)

Link to comment
Share on other sites

Se poate face un "facelift" la cheia ta, ca sa arate mai bine...in fond asta este problema, nu?

 

La Heavystorm2005 am vazut ceva de genu si arata ok, el este in masura sa-ti spuna mai multe....din cate am vazut pare a fi o procedura meticuloasa...incearca sa-i dai un PM si spune-i despre ce e vorba.

 

Mersi LIQUIMA,il voi contacta!Dap,asta e problema....trebuie sa arate mai bine:)

 

 

Cheia de E39 este diferita de cheia de E36, ideea este sa nu arate doar mai bine ci sa si functioneze telecomanda.

 

Daca vreti doar sa arate mai bine, puteti cumpara de pe ebay o carcasa de cheie, mutati mecanismul din interiorul cheii vechi in carcasa noua si mutati si partea metalica insa nu va merge telecomanda.

Link to comment
Share on other sites

Se poate face un "facelift" la cheia ta, ca sa arate mai bine...in fond asta este problema, nu?

 

La Heavystorm2005 am vazut ceva de genu si arata ok, el este in masura sa-ti spuna mai multe....din cate am vazut pare a fi o procedura meticuloasa...incearca sa-i dai un PM si spune-i despre ce e vorba.

 

Mersi LIQUIMA,il voi contacta!Dap,asta e problema....trebuie sa arate mai bine:)

 

 

Cheia de E39 este diferita de cheia de E36, ideea este sa nu arate doar mai bine ci sa si functioneze telecomanda.

 

Daca vreti doar sa arate mai bine, puteti cumpara de pe ebay o carcasa de cheie, mutati mecanismul din interiorul cheii vechi in carcasa noua si mutati si partea metalica insa nu va merge telecomanda.

 

Asa este, insa aceea cheie "facelift" de care vorbeam le are pe toate, adica arata si bine si este si functionala....cand il prindem pe Heavy la intrunire te poti uita la ea....si eventual sa ne explice cum si ce anume a facut la vechea chei..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.