Jump to content

hop si eu


mixxed

Recommended Posts

  • 1 month later...
este un fel de circuitul apei in natura.. ce vrei sa faci..  normal ca erau de la altii.. acum ce sa fac.. sa le comand si sa le fure iar.. ? no way.

66798[/snapback]

Nu stiu, tu stii mai bine si doar tu poti decide. Eu intrebam doar daca nu cumva ti-ai cumparat propriile oglinzi inapoi :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pai tu la E39 aveai oglinzi ca si la E46. De la facelift din 2001 s-au schimbat, deci probabil din cauza asta este diferenta de pret.

38473[/snapback]

 

 

pret oglinda la 520 d an fabricatie 2000, facelift, de la magazin bmw in germania = 80 euro. cred ca mai am factura pe undeva, in caz ca nu crede nimeni. cit depspre dealerii nostrii din ro...ce sa mai zic, dar nici 350 de euro. in fine, nimic nu e imposibil

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Si mie din pacate mi le-au furat si tot asa eram suparat cand am auzit si cat tre sa dau p ele, dar mergand prin bucuresti fara oglinzi a doua zi a venit unu rupt de drogat la geamul meu si mi-a oferit oglinzi cu 2 mil. (in prima faza am vrut sa-i rup capu si sa plec cu oglinzile dar omul era pregatit nu le avea la el le avea undeva intr-o gradina intr-un boschet din spatele unui bloc, asta se intampla p la romana, unde mai era o armata de drogati, au fost foarte fericiti ca le-am dat banii, incat mi le-au si montat). Culmea ironiei mi-au zis "astia care ti le-au furat erau prosti de tot habar n-aveau la bmw-uri" - ce sa le faci frate, daca se bucura si ei la o bila buna, macar astia stiau meserie

 

Asa ca in Romania totul se rezolva trebuie doar sa fii la locul potrivit in momentul potrivit :blink:

Link to comment
Share on other sites

Asa ca in Romania totul se rezolva trebuie doar sa fii la locul potrivit in momentul potrivit :)

81533[/snapback]

 

Daca ai ramane si tu fara oglinzi si fara mai stiu e ce de pe masina tot asa vei zice ? Ca ai fost la locul potrivit in momentul potrivit ? Nu neaparat locul potrivit pentru tine, ci potrivit pentru "operatori" ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

sti cumva acel eleron(mic) care este situat pe marginea portbagajului?ptr. e39

poate imi gasesti si mie o poza...sa o privesc mai atent

vreau sa imi cumpar unul...pret si unde gasesc?

multumesc!

60514[/snapback]

 

mergi la un magazin de piese auto...exemplu ausburg si iti iei original....daca iti iei de fibra e la juma de pret dar calitatea e nasoala.......!!!!!

ps: pretul e 5,5 mil

Link to comment
Share on other sites

Grav cu furatul asta de oglinzi in Bucuresti...Trebuie sa vin si eu in weekend :) , stiti cumva se poate sa scot eu geamurile de la oglinzi , si sa la iau in casa cat o sa stea masina in fata blocului ? Adica stric vreun mecanism ceva..ma rog..ca e cea mai sigura metoda antifurt..din punctul meu de vedere...Se pun usor inapoi ? :blink:
Link to comment
Share on other sites

mi le-au furat din nou acum cateva zile.... :)) cacamasi in ei.. dar acum stiu ce fac.. le sparg.. si merg cu ele sparte putin asa. sa vd macar.. si cand vine sa le fure.. nu mai are la ce ca nu o sa le poata vinde.. ce ziceti de idee?

83232[/snapback]

Sa nu vorbesc intr-un ceas rau, dar eu o am pe cea din dreapta crapata de multa vreme si nu am mai avut probleme.Cand le-am avut intregi , le-am "pierdut " de 2 ori. Eu una nu as avea inima sa imi sparg voluntar o oglinda :blink: .Oricum, s-a mai discutat pe aici ca se fura si sparte,asa ca inclin sa cred ca oglinzile (intregi sau nu ) stau pe masina dupa norocul fiecarui proprietar :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Grav cu furatul asta de oglinzi in Bucuresti...Trebuie sa vin si eu in weekend :) , stiti cumva se poate sa scot eu geamurile de la oglinzi , si sa la iau in casa cat o sa stea masina in fata blocului ? Adica stric vreun mecanism ceva..ma rog..ca e cea mai sigura metoda antifurt..din punctul meu de vedere...Se pun usor inapoi ? :blink:

82576[/snapback]

 

vezi ca in partea de jos a oglinzii, in spatele ei, exista o clapeta o rotesti si iese singura, mai scoti mufele din ea si gata

Link to comment
Share on other sites

Daca ai ramane si tu fara oglinzi si fara mai stiu e ce de pe masina tot asa vei zice ? Ca ai fost la locul potrivit in momentul potrivit ? Nu neaparat locul potrivit pentru tine, ci potrivit pentru "operatori" ?  :blink:

81542[/snapback]

 

Ce pot sa zic piata de oglinzi de bmw si mertz e suprasaturata la cate s-au furat.

 

Asa ca singura solutie mergi in targ si le gasesti cu 2 mil. n-ai alta solutie.

Am fost weekendul asta si am gasit la oglinzi de toate tipurile de n-aveai ce face cu atatea si intradevar spre surprinderea mea erau de vanzare si sparte, cred ca ciorditorii astia si-au tapetat cu oglinzi in casa. Sa nu mai zic ca le dadeau p unele cu tot cu carcasa.

Link to comment
Share on other sites

Asa o fi. Dar totusi cat de mult puteau sa facelift-uiasca niste oglinzi sa ajunga pretul la 350+ perechea? :blink:

 

Legat de oglinzi crapate, am si eu un set de rezerva crapate, tot in ideea anti-furtului, dar inca le mai tin pe astea bune pe masina. Chiar ma mir cum de nu mi le-a luat nimeni pana acum.

38483[/snapback]

 

 

pai si dupa face lift au ramas acealeasi oglinzi la unele masini.. si unele putin mai mari.. care mi se par naspa.. cred ca alea sunt mai scumpe.. eu mi-am luat ieri cu 600 de mii:)) sa imi zica cei din buc, cui i-au disparut oglinzile ca daca omu e pe formu ma jur ca i le dau inapoi.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.