Jump to content

Culoare masina


Sovieticu

Ce culoare preferati la un BMW?  

1825 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

the drunk monkey: te-am vazut in seara asta (19.03) pe la universitate. a iesit super masina. Am vazut si chestia aia dintre tobe. Noroc ca am citit aici ca nu imi dadeam seama ce e. parea ceva schimbat la bara da nu imi dadeam seama ce.. :blink:

18133[/snapback]

 

 

 

Ma bucur ca ai vazut-o si iti place....pt ceilalti puteti vedea masina AICI

 

 

Din pacate era pe la asfintit si nu am putut sa fac poze in lumina soarelui...s-ar fi vazut altfel.

post-76-1111510355_thumb.jpg

post-76-1111511208_thumb.jpg

Edited by the drunk monkey
Link to comment
Share on other sites

Din experienta... pozele facute la asfintit... SAU mai ales la rasarit... ies cele mai conturate cu un contrast si culoare perfecta...

 

cand bate soarele prea tare... culorile se spalacesc... mai ales a ta ar fi iesit prea albita... ai sa vezi... pozele care le-ai facut acum mi se pare f. reusite... mai ales la jante metalul a iesit super bine... in soare jantele ies palide rau... :blink:

 

si apropo... ca mi-am facut si io ceva poze noi :)

http://www.kattara.ro/M3%20Cabrio%20HARD-TOP/

Edited by CRISTIAN
Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca ai vazut-o si iti place....pt ceilalti puteti vedea masina AICI

Din pacate era pe la asfintit si nu am putut sa fac poze in lumina soarelui...s-ar fi vazut altfel.

18588[/snapback]

 

Sincer si fara suparare.Nu imi place alba.Intr-adevar iese din anonimat,e ceva mai iesit din comun,dar parca un albastru alpina e mult mai spectaculos,chiar daca e ceva obisnuit.Se vede ca lucrarea e facuta impecabil,nu stiu cum este si in realitate,dar as vrea sa o studiez mai in de aproape.

Link to comment
Share on other sites

care stie ce vopsea sa folosit pentru masina asta

 

vreau sa o fac la fel sau portocaliu/galben

 

http://www.superfx.co.uk/vopsitorie/IMG_8998.gif

http://www.superfx.co.uk/vopsitorie/IMG_8904.gif

20006[/snapback]

parca GLASURIT (daca am scris bine). cred ca niz poate sa-ti dea mai multe detalii avand in vedere ca a fost masina unuia dintre patronii C&C TUNING care a si facut revopsirea in culoarea asta. initial a fost argintiu metalizat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
care stie cum ii zice la culoarea masinii mele??(albastru)---- Albastru deschis (orient blue) sau Albastru inchis (mystic blue)???

25047[/snapback]

 

Royal Blau.PE vremea aia mystic si orient cred ca nu erau,nici chiar dunkel blau nu era.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Seria 3 E46: Silber Grau

Seria 3 E90: Black Sapphire

Seria 5 E39: Silverstone

Seria 5 E60: Carbonschwarz

Seria 6: Stratus Grau :blink: , Mineralsilber si Atlanticblau (in ordinea asta)

Seria 7: Sterlinggrau

M3: Imola Rot II

M5 E39: Silverstone

M5 E60: Silbergrau

M6: Silverstone / Silbergrau

X5: Stratusgrau / Le Mans blau

Z4: Maledivenblau II

 

Seria 1 si X3-u poa sa fie orice culoare ca tot urate cu draci sunt, IMO.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sunt curios ce culori preferati pentru ca in ziua de azi rar vezi un BMW care sa nu fie argintiu sau negru. De ce nu alb? De ce nu gold? In US si Middle East este o moda pentru BMW alb, chiar daca in Florida si Arabia Saudita poate fi de inteles asta :)

2001[/snapback]

Adica culoarea de la beemerul meu e naspa?nu? :blink: Intr-adevar sunt niste culori mai des intalnite...dar gusturile nu se discuta!!!nu?

Link to comment
Share on other sites

albul este foarte tare! sportiv, elegant la nevoie si foarte 'de fitze'.

daca este si o masina precum a lui drunk monkey :blink: (apropo te-am vazut prin trafic acum cateva saptamani si credeam ca ai doar kit M5 sau ceva si incercam sa te provoc cu S320 CDI :)). scuze

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.