Jump to content

Culoare masina


Sovieticu

Ce culoare preferati la un BMW?  

1825 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Niste variante de culori extraordinare mi s-au parut cele de pe noua serie Individual, sunt total deosebite , puteti sa intrati pe bmw.de sa va uitati. Si-a cumparat o prietena un 330xd individual, culoarea e superba, un negru cu reflexii rosiatice...Marea problema e ca la noi daca ai atins-o pe undeva, nu-ti mai face nimeni vopseaua asa cum a fost. Edited by ovidiu_s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Am vazut azi un E34 alb perlat cu jante pe 17 albe....si geamuri negre...arata super frumos...daca nu ar fi complicat cu schimbarea culorii in acte as vopsi-o...

204810[/snapback]

 

E un S' model 2002 l-am vazut prin Obor sapt.trecuta....Alb tot si cu Geamuri negre inclusiv Parbrizul.... :blink:

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Am vazut azi un E34 alb perlat cu jante pe 17 albe....si geamuri negre...arata super frumos...daca nu ar fi complicat cu schimbarea culorii in acte as vopsi-o...

204810[/snapback]

 

E complicat? :blink: Cine ti-a zis? Mituri... un drum la RAR si unul la politie.

 

Acum juma de an, de la un amic:

- de platit 150 ron identificare rar (nu itp, doar verificare serii)

- de platit 45 ron taxa de talon.

 

Nu cred ca sunt mari diferente up-to-date...

Link to comment
Share on other sites

E complicat?  :blink: Cine ti-a zis? Mituri... un drum la RAR si unul la politie.

 

Acum juma de an, de la un amic:

- de platit 150 ron identificare rar (nu itp, doar verificare serii)

- de platit 45 ron taxa de talon.

 

Nu cred ca sunt mari diferente up-to-date...

205279[/snapback]

 

deci sa inteleg ca,cu 2 mil rezolvi schimbarea in acte?

eu sunt chiar in faza inainte de vopsit si as recurge la ceva mai deschis decat negru ca "mor" vara si cu piele in ea.

ceva spre indigo as prefera

explica muaddib mai pe detaliate pls

Link to comment
Share on other sites

Nu am mai multe detalii... goto www.rarom.ro si baga-le o intrebare. Oricum, ce stiu de la prietenul meu (o masina rosie a facut-o neagra) v-am spus.

 

Din proprie experienta va pot spune despre alta situatie similara, si anume schimbarea unui motor. E tot un mit, nu e greu de loc, si nu te spanzura nimeni, si nu te pun sa muncesti la canal. :blink: Si la schimbare motor mai e si un test de noxe si un certificat de norma de poluare in plus fata de cazul schimbarii de culoare.

 

Claudiule, dar din negru in indigo nu vad ce mare salt in confortul termic faci... :)

Link to comment
Share on other sites

Nu am mai multe detalii... goto www.rarom.ro si baga-le o intrebare. Oricum, ce stiu de la prietenul meu (o masina rosie a facut-o neagra) v-am spus.

 

Din proprie experienta va pot spune despre alta situatie similara, si anume schimbarea unui motor. E tot un mit, nu e greu de loc, si nu te spanzura nimeni, si nu te pun sa muncesti la canal.  :) Si la schimbare motor mai e si un test de noxe si un certificat de norma de poluare in plus fata de cazul schimbarii de culoare.

 

Claudiule, dar din negru in indigo nu vad ce mare salt in confortul termic faci... :)

205286[/snapback]

 

:blink: bine spus.

eu initial am ales sa fie cosmos schwarz dar ma batea gandu si pe mine ca pe multi altii :)

sincer caut sa nu apelez" la RAR pe cat se poate din motive care le cunosc toti

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva unde gasesc sa iau vopsea diamantschwartz? Tare mi-e ca la al doilea BMW nu va fi suficient polishul si parca vad ca ajung sa o vopsesc... :blink:

205299[/snapback]

 

O sa razi, dar GRI RATON de la Policolor e de o asemanare uimitoare :) Totusi, nu o recomand pt. elemente, ci pt. un full paint. 60 ron kilul!

Link to comment
Share on other sites

O sa razi, dar GRI RATON de la Policolor e de o asemanare uimitoare :blink: Totusi, nu o recomand pt. elemente, ci pt. un full paint. 60 ron kilul!

205326[/snapback]

Io te cred... da' daca iese prost restaurarea gandacului dau cu ea peste tine... desi are 35 de ani fuge foarte bine... :)

Link to comment
Share on other sites

In mod normal nu cred ca ar fi complicat sa schimbi culoarea dar..in cazul meu...masina este inmatriculta ain Italia..si proprietarul in cate nu sunt eu...in cazul asta e la fel de simplu?

Inca ceva...daca proprietarul din acte o sa vina in Romania....putem face contractul de vanzare - cumparare aici?

Link to comment
Share on other sites

Io te cred... da' daca iese prost restaurarea gandacului dau cu ea peste tine... desi are 35 de ani fuge foarte bine... :blink:

205330[/snapback]

 

:) Iese, Razvane, ca e buna asta de la Policolor. Eu doar am spus ca nu e buna pt retusuri, ca o mica diferenta fata de diamanschwartz exista; e buna pt un full paint! Si e si ieftina. Negru metalizat la 60 ron kilul? BINE!

Link to comment
Share on other sites

In mod normal nu cred ca ar fi complicat sa schimbi culoarea dar..in cazul meu...masina este inmatriculta ain Italia..si proprietarul in cate nu sunt eu...in cazul asta e la fel de simplu?

Inca ceva...daca proprietarul din acte o sa vina in Romania....putem face contractul de vanzare - cumparare aici?

205833[/snapback]

E trecuta undeva culoarea si n-o vezi fiind scrisa cu cerneala simpaticA? :blink:

Poti s-o faci si roz-bombon... Poti sa o faci mov fistichiu sau rosu in picatele cu dungi negre.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.