Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

nimik!a zis ca ne intanlim si acu nu mai raspunde la telefon.asta e ! cred ca nu avea carte service si nu vroia test la bavaria iar eu fara test nu o luam deci....analizam ,cumanim si ne orintam catre alta poate chiar un 5-ar (ar vrea nevasta)...multumesc pt sfaturi si multi km fara probleme tuturor!!!
Link to comment
Share on other sites

post-10350-1207511432_thumb.jpg post-10350-1207511438_thumb.jpg post-10350-1207511444_thumb.jpg post-10350-1207511592_thumb.jpg

 

Salut, sunt nou pe forum si am nevoie de cateva sfaturi. Zilele trecute am gasit pe un site din spania unde ma aflu acum un bmw 320d din anul 1998 diesel dar ma sperie kilometri pe care ii are 265.000 :blink: Masina in general arata destul de bine zic eu, proprietarul are in jur de 40 de ani e spaniol si nu pare genul de om care sa ¨forjeze¨ masinile, zice ca majoritatea km sunt facuti pe autostrada facand 100km pe zi, are toate reviziile facute la timp motorul ¨se pare¨ ca merge destul de bine iar pretul este de 7000E ceva negociabil mai mult de 200E nu cred ca lasa.

Intrebare mea ar fi se merita sa cumpar aceasta masina isi merita banii?

 

Orice sfat este binevenit, multumesc.

 

 

PS. am sa incerc sa pun si pozele.

Link to comment
Share on other sites

a picat treaba cu coupe-ul dupa mai multe probleme(nu stau sa scriu ca nu mai termin) si pana la urma mi-am luat un 320D sedan...o sa pun poze cat de curand poze....deocamdata am doar una de la interior...consider ca topicul trebuie inchis sau trb schimbat titlul :blink:

O sa va zic si cateva date si impresii...de duminica incolo...sambata fac primul drum mai lung...la sibiu :)

post-9607-1207576068_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bine de stiut, dar la 140 km/h cat ar fi consumul si turatia (E46, 316i, 116CP)?

 

bine de stiut ce ?

niciodata nu o sa ai consum de 9% la viteza de 200km/h cu un 316i. daca tu inghiti chestia asta...

un 316 are viteza maxima de 200km/h. vrei sa spui ca mergi in blana cu ea si ai consum de 9%???

Link to comment
Share on other sites

Pt posesorii de 316i de 116 CP - cat este consumul in regim de autostrada la aprox 140kmh, si cam ce turatie are motorul in treapta a 5-a?

 

 

la 140 ..daca-l stabilizezi ...in jur de 7,5-8 .....Turometru nu l-am urmarit dar cred ca putin peste 3500 ......Un A2 cu oscilatii il scoti la 8,5 ...120-160

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.