Jump to content

E39 528i 193cp


Razvan Gavan

Recommended Posts

Felix, doar stii ca nu ma tin de tiganeli, galeria rosie a fost vopsita de cel dinaintea mea....elicea...no comment....furtunul la fel...difuzor de aer nu avea....

 

Asta e o poza recenta cu motorul

 

Si uita-te si in filmuletul asta cum arata : http://youtube.com/watch?v=78Q0pd8-jZo

 

PS: la elice la ce te referi ca nu e cea care trebuie? Nu e de 2,8 sau ce?

 

PS2: daca observi nici joja de ulei nu e unde trebuie.....multe minti destepte...abia astept sa il fac ca la carte :blink: astept sa am banii disponibili si vai de mama lui ce iese :)

Edited by Razvan Gavan
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Felix, doar stii ca nu ma tin de tiganeli, galeria rosie a fost vopsita de cel dinaintea mea....

 

Mare cocalar ala, nu cred ca a modificat ceva cu gust.

Din E39 a facut Cielo, totul aiurea.

 

Are noroc masina asta cu tine :blink:

Nu sunt multi cei care ar fi investiti atat in ea.

Link to comment
Share on other sites

Mare cocalar ala, nu cred ca a modificat ceva cu gust.

Din E39 a facut Cielo, totul aiurea.

 

Are noroc masina asta cu tine :)

Nu sunt multi cei care ar fi investiti atat in ea.

 

Ma abtin de la comentarii, incerc sa o aduc pe drumul cel bun. M-am gandit si culoarea care va fi, e vorba de albastrul de M3 (cel nou), jante Keskin KT4 sau ceva original. Pentru asta va trebui sa desfac tot, si sa fac ca la carte. Daca tot desfac, o sa umblu si la motor destul de serios. Practic investitia mare va fi la nivel de articulatii care se schimba cu totul, lichide, furtune, filtre, interior, pachet M, evacuare, sunet, parbriz, luneta, brate stergatoare...bla bla....numai chef si bani sa am

 

 

cand vad ce faci/cu ce pasiune faci...ma gandesc ca mai sunt si altii ca mine cu...piulitele sarite.... BRAVO!!!

 

Da, da si eu am multe lipsa :blink:

 

 

Cam asta ar fi tinta :) Daca aveti idee codul de culoare, ar fi genial. Cred ca modelul e Lemans sau ceva de genul

Edited by Razvan Gavan
Link to comment
Share on other sites

E superba poza asta, o am si pe pe hard.

 

Culoarea este foarte misto insa banuiesc ca mai ai de bagat bani pana sa te ocupi si de asta.

 

Pai practic de la asta o sa plec...adica intai voi face articulatii si lichide si tot ce tine de motor, dupa care o bag la vopsit si la desfacut interiorul (piele, trim-uri, volan, schimbator, etc) pana e gata vopseaua o sa vina jantele, sunetul, gumele, si alte accesorii. La tinichigerie nu e de facut cine stie ce, sunt mici ciupituri si in spate o infundatura. Cand va fi bagata la vopsit, se va baga cu barile de M, iar dupa ce e gata vopsita ma ocup de evacuare, ca sa imi cada bine pe bara de M. Luneta si parbrizul vor fi schimbate tot in timpul vopsirii ca sa fie facuta calumea.

Link to comment
Share on other sites

@duxter e dementiala culoarea :blink: pe bune dar aia e data in vreo 10 mii de straturi si costa cat nu face masina

 

btw - cand ne vedem si noi sa facem testdrive-uri la masini? sunt curios de multe chestii care la mine nu mai sunt orginale, si as vrea sa vad cum ar trebui sa fie

Edited by Razvan Gavan
Link to comment
Share on other sites

Eu cand am luat masina, in afara de jante, tot era original pe ea. Acum...toba am schimbat-o, urmeaza sa o transez pe dedesubt (masina) ca sa fac loc la o a doua. Faruri/stopuri aftermarket, timonerie.... o cam distrug eu :) dar la motor nu ma bag.(deocamdata)

 

Tu te chinui sa o aduci la starea initiala, eu o mutilez. :blink:

Link to comment
Share on other sites

@Razvan. Cum arata motorul acum (facut de tine), asa am vandut-o si eu, deci fara vopseluri si alte smecherii. Joja de ulei asa era si cand am cumparat-o eu, deci, nu stiu la ce te referi.

Referitor la elicea de la vascocuplaj, eu am impresia ca nu e de BMW ci de VW. Nu era elicea aia cand am vandut-o eu si avea si difuzor de aer(chiar daca era putin crapat in dreapta). Furtunul despre care e vb. nu era din cauciuc, ci dintr-un material mai dur. (nu pot preciza daca era plastic sau nu).

 

Felix, doar stii ca nu ma tin de tiganeli, galeria rosie a fost vopsita de cel dinaintea mea....

 

Mare cocalar ala, nu cred ca a modificat ceva cu gust.

Din E39 a facut Cielo, totul aiurea.

 

Are noroc masina asta cu tine :)

Nu sunt multi cei care ar fi investiti atat in ea.

 

Nu vreau sa-i iau apararea fostului proprietar , dar E34 care a ajuns la mine, e facut destul de frumos. Parerea mea.

Cu E39-le nu stiu ce a gandit. Poate a fost facuta la repezeala, poate la sfatul unor amici etc.

 

Eu ce sa mai zic, cand am vazut scris negru pe alb, ca E34 care-l detin a fost 2 ani la rand campioana pe jud. Gorj la liniute! :blink: Si asta pe forumul vedeta, de unde si @Razvan a cumparat masina.

Ma mir cum de mai rezista, inca. In fine, faptele sunt consumate si trebuie luate ca atare.

 

Personal, am jurat ca urmatoarea masina v-a fi noua! :)

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu vreau sa mai comentez pentru ca nu are sens...ce a fost a fost si nici nu are sens sa mai injur pe cineva, pana la urma nu m-a obligat nimeni sa iau aceasta masina, asa ca fapta e consumata. Mi-ar fi foarte util sa ma intalnesc cu cineva care nu are modificari facuute la masina si care are cat de cat cevaa original ca sa pot intelege ce nu e bine...pentru ca eu chiar vreau sa o fac calumea.
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa-i iau apararea fostului proprietar , dar E34 care a ajuns la mine, e facut destul de frumos. Parerea mea.

Cu E39-le nu stiu ce a gandit. Poate a fost facuta la repezeala, poate la sfatul unor amici etc.

 

Sau poate pur si simplu nu are gust si nu stie sa intretina o masina.

 

Nu suport genul asta de oameni care cumpara o masina doar ca sa o forjeze si traiesc cu ideea ca "este BMW ce dreacu, n-ai ce sa schimbi la ea"...

Link to comment
Share on other sites

Poze noi, filme noi :)

 

 

 

Film 1: Revansa pentru @Duxter si @Ciupanezu :blink: http://youtube.com/watch?v=h1HDDb1rpv8

 

 

Film 2: Curatare de mufe http://www.youtube.com/watch?v=k7UmukR8VF4

 

 

Film 3: @Duxter: daca o faci si p-asta chiar nu mai comentez :) http://www.youtube.com/watch?v=UmrJjEHQYYE

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte subtiri si nu aveam cum sa le fac sa stea in picioare nici daca era motorul oprit. Duxter a folosit o moneda de 500 veche care e groasa....

Am sa incerc azi...is curios daca sta cu motorul turat :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.